گزیــــده اخبــــار
صفحه اصلی/ مصوبات/صورتجلسه مورخ 97/01/26 /
شماره مصوبه : 105
تعداد
97/01/26
صورتجلسه مورخ 97/01/26
صورتجلسه مورخ 97/01/26

صورتجلسه اصلي شوراي اسلامي شهر بابل

نوع جلسه : اصلی         رياست جلسه :  رجب ملائی رئیسی          شماره جلسه :  03 /97/5/ش         صفحه : 1

            شروع : 16   خاتمه : 20                         تاريخ :  97/01/26     محل تشکيل جلسه :    شوراي اسلامي شهر بابل

 

               مدعوین: مهندس کبود فیروزجائی  شهردار محترم بابل بهمراه معاو نین محترم عمرانی و مالی اداری شهرداری  و رئیس جمعیت هلال احمر بهمراه کارشناسان

در پی هماهنگی به عمل آمده با اعضا  ، جلسه شورای اسلامی شهربابل در تاریخ 26/01/97 روز یکشنبه رأس ساعت 16 با حضور اعضای محترم و با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید  در سالن جلسات برگزار گردید .

 در ابتدای جلسه   آقای مهندس ملائی رئیسی ریاست محترم شورا ی اسلامی شهر بابل ضمن عرض سلام و خیر مقدم به اعضا  در نطق قبل از دستور کار جلسه ضمن تبریک مبعث پیامبر مهرو رحمت حضرت محمد مصطفی (ص) در خصوص زمان افتتاح پروژه مدخل ورودی شهر (موزیرج ) غرب و همزمان گلنگ زنی پروژه ورودی شهر (جاده قائم شهر ) را 9 اردیبهشت ماه سال 97  اعلام نمودند و از شهرداری خواستند برنامه های اتمام عملیات  پروژه غرب ورودی موزیرج را  قبل از  تاریخ مزبور به سرانجام رسانند تا در موعد مقرر پروژه برای افتتاح آماده باشد . ایشان در خصوص پروژه های که از سوی شهرداری و شورا اعتبار برایشان در نظر گرفته شده و به نوعی جزء  پروژه شاخص بودند شهرداری می بایست نسبت به اجرای این گونه پروژه که دارای مصوبه اعتباری می باشند از هم اکنون که در ابتدای سال 97 هستیم نسبت به عملیات اجرایی آن اقدام نمایند. و از تعلل کار در زمان های دیگر خودداری نمایندو زمان را از دست ندهند .

وی پروژه لایروبی بابلرود که در حوزه استحفاظی و محدوده شهر قرار داد در خصوص لایروبی بستر رودخانه و آزاد سازی مسیر و زیباسازی کناره رودخانه که به نوعی ایجاد مناظر مناسب و چشم نواز  موجب حضور  شهروندان در آن مکان  خواهد شد  این کار را مهم و اساسی دانسته اند و شهرداری را نسبت به اجرای ادامه کار و اجرای پروژه ملزم دانسته اند. البته شهرداری هم  باید با تعامل امور آب منطقه ای و با مشورت از مشاورین وزارت نیرو نسبت به اجرای اقدام نمایند تا بعداً با مشکلی خاصی مواجه نگردند . هر چند که اعتبار تملک دارایی و اعتبارات دولتی خاصی برای این پروژه و توسعه رودخانه بابلرود اختصاص یافته است که این موضوع انجام کار را برای شهرداری با اهمیت تر و مناسب جلوه نموده است . و سپس دستور کار جلسه را که در خصوص مدخل ورودی غرب (موزیرج ) وبررسی طرح اجرایی ورودی  شرق (جاده قائمشهر) و نامه های وارده  به دفترشورا  بوده  عنوان نموده اند و از همکاران خواستند نظرات خودشان را دراین خصوص اذعان نمایند . ودر ادامه هر یک از اعضا شورای اسلامی شهر مطالبی را در خصوص شهر و شهرداری و خصوصاٌ پیرامون موضوع جلسه نکاتی ارزنده و مؤثری  را  بیان نمودند .

و سپس بعد از بیان نکته نظرات و سوالات  اعضای محترم شورا  ، شهردار محترم در  خصوص موضوعات مطروحه از قبیل لایه روبری رودخانه بابلرود و تأمین اعتبار و چگونگی انجام کار در بستر رودخانه و همچنین در مورد مدخل ورودی غرب و ارائه طرح پیشنهادی پروژه ورودی  شرق نظرات کارشناسانه و تکمیلی خودش را بیان نمودند . و از اعضا محترم استمداد حمایت و هماهنگی و تعامل را استدعا
 داشتند . و اشاره نمودن  که  اجرا و پیشرفت هر طرح و پروژه در سطح شهر منوط به همکاری و هماهنگی شهرداری با اعضا محترم شورا  و دیگر دستگاه دخیل در طرح می باشد .

 

در ضمن در مطلع جلسه اعضای شورا اسلامی شهر نشستی با رئیس جمعیت هلال احمر بابل داشتند که در این نشست  ریاست محترم  جمعیت هلال احمر بابل ضمن تقدیر و تشکر از ریاست محترم و اعضای شورای اسلامی  مسائل و مشکلات شان را به سمع  اعضا
رسانده اندو از آنها تقاضا داشتند نسبت به حل مشکلات راهکار های میسو ر و مناسبی را ارائه نمایند.  

و بعد از بحث و بررسی و تبادل نظر به اعضای محترم شورا  پیرامون موضوعات مطروحه ، مصوباتی به شرح ذیل اتخاذ گردید:

3: بند1  : با توجه به وجود جایگاه تاکسی در دور میدان ولایت و محاذی هلال احمر بابل و مزاحمت برای آن اداره و در خواست جمعیت هلال احمر بابل  ، مقرر گردید شهرداری  نسبت به برداشت و جمع آوری جایگاه و تابلوی هایی که مزاحت برای سازمان مزبور ایجاد
می نمایند   البته با هماهنگی هلال احمر اقدامات لازم را جهت رفع مشکل و خواسته هلال احمر اقدام نمایند .

 

3: بند 2- موضوع طرح پیشنهادی شهرداری در خصوص پروژه  ورودی بلوار امام رضا (علیه السلام ) ورودی شرق با حضور مشاور طرح و تشریح و تبیین وتوضیحات ارائه شده در  خصوص نحوه اجرای طرح و اشکلات موجود توسط مشاور  در جلسه مطرح  و با کلیات موافقت و مقررگردید موضوع جهت بحث و بررسی و اتخاذ تصمیم مناسب به جلسه بعدی شورا روز پنجشنبه مورخ 30/1/97 ساعت 16  با حضور اعضا محترم شورا و شهردار  و معاونین محترم و مشاور طرح و جلسات کمیسیون عمران شورا  بطور دقیق و کارشناسی شده و فنی ارجاع و برای تصویب نهایی به صحن اصلی شورا  مجدداً برای تصویب جزئیات مطرح گردد .

 

3: بند 3- نامه شماره 480/1 مورخ 26/1/97 شهرداری بابل با این مضمون ، با توجه به لوزم اجرای طرح ساماندهی و لایروبی رودخانه بابلرود در محدوده پل موزیرج و نظر به ایجاد فضای سبز شهری ، این شهرداری در نظر دارد نسبت به عقد قرارداد با شرکت بابل معیار به صورت ترک تشریفات مناقصه به مبلغ 000/000/330/7 ریال اقدام نماید . با عنایت به ضرورت امر و پاکسازی رودخانه بابلرود ، موضوع در جلسه مطرح با پیشنها دشهرداری موافقت گردید .

 در ضمن آقای ابوالحسنی با ترک تشریفات و همچنین به دلیل اینکه از قبل قرارداد بسته شده با موضوع مخافت نموده اند . 

 

3 : بند 4 - نامه شماره 481/3/8623 مورخ 27/12/96 معاون استاندار و فرماندار ویژه و رئیس هیئت تطبیق شهرستان بابل  درخصوص بررسی مصوبات صورتجلسه مورخ 20/12/96  در جلسه مطرح ،و پس از بررسی  ، ایرادات برشمرده  به شرح ذیل اصلاح  گردید :

ردیف 1: بند 1- صورتجلسه مورخ 20/12/96 در خصوص تخفیف عوارض 25/% عوارض صدور پروانه ساختمانی ،عدم خلاف و پایان کار : شورا به مصوبه اصرار دارد.

ردیف2: بند 2- صورتجلسه مورخ 20/12/96 در خصوص مکاتبه رئیس کمیسیون فرهنگی واجتماعی شورا در خصوص حفظ موزه تاریخی : شورا با دستگاه های اجرایی ذیربط مکاتبه خواهد کرد.

ردیف 3: بند 3 -صورتجلسه مورخ 20/12/96 در خصوص کمیسیون اضافه ارزش (توافق مالک وشهرداری) وفق ماده 10 قانون مدنی :

شورا به مصوبه اصرار دارد.

ردیف 4: بند 4- صورتجلسه مورخ 20/12/96 در خصوص مکاتبات رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و..در خصوص پرداخت پاداش به مشاورین: پرداخت پاداش کارکنان اداری شورا از محل اعتبارات شورا بوده ودارای ردیف می باشد، ضمنا منظور ازمشاورین ،مشاورین شورا می باشد.

ردیف 5: بند6- صورتجلسه مورخ 20/12/96 در خصوص اصلاحیه بودجه سال 96 شهرداری بابل: شهرداری نسبت به ارسال بودجه اصلاحی اقدام نماید.

ردیف 6:بند 9-صورتجلسه مورخ 20/12/96 درخصوص ردیف 1:بند1 صورتجلسه 25/11/96 درخصوص  اخذ مدارک سازمان غیردولتی توسعه شهرستان بابل : شهرداری به ارسال مدارک اقدام نماید.

3: بند5- نامه شماره 476/3/8623 مورخ 08/01/97 معاون استاندار و فرماندار ویژه و رئیس هیئت تطبیق شهرستان بابل  درخصوص بررسی مصوبات صورتجلسه مورخ 22/12/96  در جلسه مطرح ،و پس از بررسی  ، ایرادات برشمرده  به شرح ذیل اصلاح  گردید :

ردیف 1:بند1- صورتجلسه مورخ 22/12/96  بند 5و6 کمیسیون توافق وفق ماده 10 قانون مدنی: شورا به مصوبه اصراردارد.

 

3 : بند 6-  صورتجلسه مورخ 23/1/96 کمیسیون خدمات شهری با  9 بند در جلسه مطرح و با بند های مصوب کمیسیون موافقت گردید :

1-  نامه شماره 326/پ/30 مورخ 18/1/97 معاونت  محترم بهداشتی دانشگاه و رئیس مرکز بهداشت شهرستان بابل  در خصوص اصلاح عبارت حذف  نان خشک از لوگوی سطل های زباله  در جلسه مطرح و مقررگردید شهرداری نسبت به اصلاح نوشته های بدنه سطل های زباله  مکانیزه  متحدالشکل و حذف عبارت نان خشک در بدنه  سطل زباله  و جایگزین فلزات  اقدام نمایند .

2- مقررگردید شهرداری باتدابیر لازم  ظرف مدت یکماه مشکل کمبود ماشین حمل زباله خشک را حل  واقدامات انجام شده   را به این کمیسیون  اعلام نمایند .

3- با توجه به نامگذاری  دوم اردیبهشت روزجهانی هوای پاک  مقررگردید ظرف مدت یک هفته آتی شهرداری  نسبت به تهیه  برنامه  فرهنگی و تبلیغی مناسب  در این خصوص  تدوین  و نتیجه را به این کمیسیون اعلام نمایند .

4 - در خصوص تفکیک زباله از مبدأ و شناخت موضوع  از طریق فضای مجازی و عمومی   و جذب مشارکت مردم  از حیث فرهنگی   و نظارت بر روی پیمانکاران تفکیک و جمع آوری  زباله در سطح شهر ،  مقرر گردید  شهرداری  اهتمام  و برنامه های لازم را در این خصوص معمول دارند .

5-  در خصوص اصلاح و ترمیم کانال جوی آب  در سطح شهر که محل عبور آبهای سطحی و یا فاضلاب می باشند مقررگردید شهرداری  ظرف مدت یک هفته نسبت به اعلام  نواقصات موجود  تا در جلسه بعدی کمیسیون در خصوص رفع اشکالات  تصمیم گیری شود   .

6-  با توجه به  ارتباط مستقیم پاکبانان با زباله  چه زباله تر و خشک  و ضرورت آموزش به این  قشر زحمت کش  در خصوص  جلوگیری  و عدم ابتلا به بیماری مسری و مجهز بودن به وسائل جمع آوری زباله و داشتن دستکش و موارد از این قبیل در موقع انجام کار   ،
مقرر گردید شهرداری  در هر فصل  یک جلسه آموزش در خصوص خود مراقبتی و بهداشت فردی و آموزش بیماریهای واگیر با همکاری مرکز بهداشت اقدام شود  .

 

7- در خصوص نظافت و شست وشوی سطل های زباله در سطح شهر  مقررگردد شهرداری زمان و ساعت شست وشوی
 سطل های زباله  را به این کمیسیون اعلام نمایند .

8- در خصوص تعبیه کانکس جمع آوری زباله خشک در سطح شهر  ، مقررگردید شهرداری تا پایان سال 97 حداقل تعداد 20 کانکس جمع آوری زباله  خشک را در نقاط مختلف  سطح شهر تعبیه نمایند .

9-  مقررگردید: شهرداری نسبت به تفکیک زباله و حساسیت موضوع ، تمامی تلاش اش را برای مشارکت قوی تر شهروندان بعمل آورند .

 

 

                                                                        «در پایان جلسه با ذکر صلوات بر محمد و آل محمد خاتمه یافت.