گزیــــده اخبــــار
صفحه اصلی/ مصوبات/صورتجلسه مورخ 97/02/04 /
شماره مصوبه : 107
تعداد
97/02/04
صورتجلسه مورخ  97/02/04
صورتجلسه مورخ 97/02/04

نوع جلسه : اصلی         رياست جلسه :  رجب ملائی رئیسی          شماره جلسه :  05 /97/5/ش         صفحه : 1

            شروع : 16   خاتمه : 20                         تاريخ :  97/02/04       محل تشکيل جلسه :    شوراي اسلامي شهر بابل

 

               

در پی هماهنگی به عمل آمده با اعضا  ، جلسه شورای اسلامی شهر بابل در تاریخ 04/02/97 روز سه شنبه رأس ساعت 16 با حضور اعضای محترم و با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید  در سالن جلسات برگزار گردید .

 در ابتدای جلسه   آقای مهندس ملائی رئیسی ریاست محترم شورا ی اسلامی شهر بابل ضمن عرض سلام و خیر مقدم به اعضا  در نطق قبل از دستور کار جلسه  در خصوص مسائل مهم روز شهرداری ،شهر وشورا  و یادآوری قانون شورا  مطالبی را بیان و از اعضا و همکاران محترم شورایی  خواستند در حفظ شأن وجایگاه جلسه شورا توجه به قانون شورا و رعایت برخی نکات را  در نظر داشته باشند.

رئیس شورا در خصوص راه اندازی قسمتی  در واحد عمرانی شهرداری بنام  امانی که بهتر بتوان به شهروندان خدمات رساند  فرمودند ضروریست  شهرداری قسمت گشت امانی را فعال که در بحث خدمات رسانی به انجام برخی از کارهای عمرانی از قبیل لکه گیری در سطح شهر و مواردی از این قبیل سریع تر اقدام نمایند.

و همچنین در خصوص پروژه لایروبی رودخانه بابلرود که در حال انجام می باشد  و آزادسازی  حریم رودخانه  با تملک زمین  و  رفع حاشیه های خطرناک رودخانه که احیاناً رانش را در پی خواهد داشت با احداث دیوار های حائل و بتنی از مواردی هستند که شهرداری باید در این خصوص توجه  و اقدام مناسبی داشته باشند . سپس در ادامه دستور کار جلسه را که در خصوص نامه های وارده به شورا بوده بیان و از اعضا استدعا داشته اند نظرات کارشناسانه خودشان را بیان نمایند .

در استمرار جلسه هر یک از اعضا شورای اسلامی شهر مطالبی را در خصوص شهر و شهرداری  پیرامون موضوع جلسه نکاتی ارزنده و مؤثری  را  بیان داشته اند.

و بعد از بحث و بررسی و تبادل نظر به اعضای محترم شورا  پیرامون موضوعات مطروحه ، مصوباتی به شرح ذیل اتخاذ گردید:

5: بند1  : در پی موضوع  بند 14  مصوبه مورخه 2/2/97 اظهار نظر شورا ، پیرامون نامه مورخه 795/13 مورخ 2/2/97 شهرداری
 (
مقرر گردید شهرداری دراین خصوص وسائط نقلیه برای رفت و آمد این عزیزان را تامین نماید.(مصوب 2/2/97)

 نامه شماره 880/13  مورخ 04/02/97 شهرداری بابل  با این مضمون درخواست خانه مطبوعات مازندران مبنی براعزام جمعی از اصحاب رسانه به جشنواره گلاب گیری شهرکاشان،این شهرداری درنظردارد جهت حمایت ازتبادل فرهنگی فی مابین ،نسبت به پرداخت کمک هزینه سفر علاوه بر هزینه اتوبوس که در جلسه قبلی شورا محترم مصوب گردیده است  مبلغ پنجاه میلیون ریال ازردیف اعتباری 41702 دروجه خانه مطبوعات پرداخت نماید. در جلسه مطرح،با پیشنهاد شهرداری موافقت گردید.

 

 
 

 

 

 

5: بند 2- در راستای تمرکز زدایی در امر عمرانی (امانی ) و نظارت برعملیات پسماند و هدایت آبهای سطحی و همچنین جهت تعیین و سطح معاملات و واگذاری اختیارات به مدیران مناطق ، مقررگردید جهت تسهیل و تسریع و افزایش بهره وری نیروهای تحت الامر مناطق موضوع عنداللزوم از سوی شهرداری به شورا پیشنهاد تا در این خصوص اتخاذ تصمیم گردد .

 

5: بند 3 - نامه مورخه 4/2/97 جمعی از اعضای محترم شورا خطاب به ریاست محترم شورا با این مضمون با توجه به اینکه در ضلع جنوب غربی ورودی 6 متری موزیرج تقاطع شهرک آزادگان بسیاری از رانندگان بصورت تخلف در خلاف جهت حرکت می کنند با توجه به مطالعه و نظر برخی از کارشناسان با نهادینه کردن حرکت خلاف خواهشمند است اجازه فرمائید با حضور سر محل به اتفاق کارشناسان شهرداری و مشاوره اعضای شورای ترافیک جهت حل موضوع اقدام و رئیس کمیسیون حمل ونقل تا حصول نتیجه موضوع را پیگیری و به شورا گزارش نماید. در جلسه مطرح : با پیشنهاد امضاء کنندگان اعضای محترم شورا اسلامی شهر موافقت گردیدو مقرر گردید رئیس محترم  کمیسیون حمل و نقل شورا هماهنگی لازم را جهت بازدید از منطقه  بعمل آورند.

 

5: بند4- نامه شماره 5/97/5 مورخ 4/2/97 رئیس شورای اسلامی شهرستان بابل با این مضمون با عنایت به شعار سال 97 بعنوان "سال حمایت از کالای ایرانی "در راستای تبعیت از منویات رهبر معظم و حمایت از تولید کنندگان و کارگران داخلی برای اعطای هدایا و جوایز به برگزیدگان و نخبگان در همایش و جشنواره ها و یا مراسم داخلی آن شهرداری از کالا یا صنایع دستی برای این منظور اقدام و از تهیه کالای خارجی جداً خودداری نمایند. در جلسه مطرح: مقررگردید موضوع به شهرداری منعکس  تا در خرید لوازم مورد نیاز و تهیه هدایا جوایز حتماً به برچسب کالای تولید داخل  اهتمام  و از ریاست محترم شورای شهرستان بابل به پاس دغدغه شان  جهت حمایت از تولید کنندگان و کارگران  داخلی  ایرانی  تشکر گردید.

 

5 :بند5 - نامه شماره 865/25 مورخ 4/2/1397 شهرداری بابل با این مضمون در خصوص استندهای 2 در 3 سطح شهر که در اختیار این شهرداری می باشد  به استحضار می رساند شهرداری در نظر دارد استندهای خود را به مزایده بگذارد. درجلسه مطرح مقرر گردید شهرداری نسبت به تعیین  قیمت کارشناسی اقدام  و نتیجه را به شورا اعلام تا سپس  در این خصوص تصمیمات لازم اتخاذ گردد .

 

5: بند 6 - نامه شماره 852/32 مورخ 4/2/1397 شهرداری بابل با این مضمون  صورتجلسه توافقی مورخ 2/2/97 فی مابین این شهرداری و خانم خدیجه رمضانپور آهنگر (مالک) در خصوص تملک 130 مترمربع عرصه از پلاک ثبتی 946/82/3624- اصلی بخش دو غرب بابل واقع در طرح 35 متری انتهای بلوار مادر به امیرکبیر غربی و نقشه اجرای ماده 45 . با عنایت به اینکه مبلغ 250 میلیون تومان مندرج در صورتجلسه موصوف از محل ردیف اعتباری 310209 قابل پرداخت می باشد. در جلسه مطرح : با پیشنهاد شهرداری در صورت تملک و تخریب کل پلاک موصوف اعم از اعیانی و عرصه مبلغ فوق بلامانع می باشد موافقت گردید.

 

5بند 7- نامه شماره 869/13 مورخ 4/2/1397 با عنایت به معارفه جناب آقای فضل اله وکیلی راد به سمت رئیس دادگستری شهرستان بابل این شهرداری در نظر دارد به پاس قدردانی و تجلیل از تلاشهای صادقانه جناب آقای  سید یونس حسینی در طول خدمت در این سمت ، در مراسم تودیع ایشان یک قطعه سکه بهار آزادی از ردیف 41702 تهیه و به ایشان اهدا نماید. در جلسه مطرح : با پیشنهاد شهرداری موافقت گردید.

 

 

 

                                                                        «در پایان جلسه با ذکر صلوات بر محمد و آل محمد خاتمه یافت.