گزیــــده اخبــــار
صفحه اصلی/ مصوبات/صورتجلسه مورخ97/04/19 /
شماره مصوبه : 124
تعداد
97/04/19
صورتجلسه مورخ97/04/19
صورتجلسه مورخ97/04/19

 

 

 

صورتجلسه اصلي شوراي اسلامي شهر بابل

نوع جلسه : اصلی                                 رياست جلسه :  رجب ملائی رئیسی                                  شماره جلسه :23 /97/5/ش                               

شروع :30/17خاتمه :20تاريخ :97/04/19(سه شنبه )                     محل تشکيل جلسه:شوراي اسلامي شهر بابل

 

 

مدعوین: غایبین :

در پی هماهنگی به عمل آمده با اعضا محترم شورا   ، جلسه شورای اسلامی شهربابل در تاریخ 19/04/97 روز سهشنبه رأس ساعت 30/17 با حضور اعضای محترم و با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید  در سالن جلسات شورا برگزار گردید .

 در ابتدای جلسه آقای مهندس ملائی رئیسی ، ریاست محترم شورا ی اسلامی شهر بابل ضمن عرض سلام و خیر مقدمبه اعضای محترم شورا در نطق قبل از دستور کار جلسه  در خصوص مسائل ، مشکلات  ، اتفاقات و رخداد روز شهر و شورا  و شهرداری  مطالبی را ایراد نمودند . مهندس ملایی در خصوص متمرکز شده برخی نقاط حساس شهر در بحث توسعه و تعریض  و بازگشایی خیابان ها که باعث پیشرفت سریع تر کار ها و تسهیل در عبور و مرور می گردد مثل  خیابان  35 متری بلوار مادر و... و استفاده تمامی توانمندی ها و ظرفیت ها  در پروژه های مورد هدف و اگر ما بتوانیم در خصوص کمربندی شرقی دوم در بحث تملک و آزادسازی مسیر ها  همانند دیگر نقاط پیگیرو شهرداری را ملزم به اجراء نمائیم  باعث پیشرفت کار و تکمیل پروژه خواهد شد و در پی آن یقیناً  جذب اعتبارات استانی طبق توافقنامه ای که میان شهرداری با استان وجود دارد هم رقم خواهد خورد .

 ایشان در خصوص ابهامات موجود در آگهی مناقصه جمع آوری زباله مناطق چهارگانه شهر واینکه پیمانکاران شرکت کننده در آگهی مناقصه باید حداقل 80 % تجهیزات و امکانات برای جمع آوری زباله ها را داشته باشندو همچنین مشخص شدن لیست خیابان ها و کوچه های که جوی  عبور آب مناسب و استاندارد های فنی را ندارند هم نکاتی را یاد آور شدندوشهرداری را مکلف نمودند در این دوره به زیرساخت های مناسب و اصولی  در شهر اهتمام لازم را داشته باشند.

سپس دستور کار جلسه راکه در خصوص بررسی برخی طرح ها و نامه وارده به شورا بیان و از اعضای محترم تقاضا داشتند سخنان و برنامه های خودشان را در این خصوص ایراد نمایند .

و در ادامه هر یک از اعضا محترم شورا نظارت  کارشناسانه و صریح شان را در خصوص  شهری و شهرداری  در حوزه عمرانی ، آسفالت معابر و پیمانکار جمع آوری زباله و عملکرد شهرداری در این خصوص و پیرامون دستورکار  جلسه تصریح نمودند .

سپس بعد از شور و مشورت و کنکاش و تبادل نظر بین  اعضای محترم شورا  پیرامون موضوعات مطروحه ، مصوباتی به شرح ذیل اتخاذ گردید:

23 : بند 1 نامه شماره 4/1280 مورخ 5/4/97  اداره ورزش و جوانان شهرستان بابل  بااین مضمون با توجه به مصوبات کارگروه ورزش همگانی در شورای شهر بابل  در راستای ساماندهی  و اشاعه ورزش همگانی در سطح شهر در خصوص  حق الزحمه پنج مربی ورزش همگانی  در ایستگاه تندرستی به مبلغ 15000 تومان  برای هر جلسه ورزش (مدت 30/1 ساعت )، در جلسه مطرح  با توجه به اهمیت ورزش همگانی  مقرر گردید موضوع به شهرداری ارجاع  تا عنداللزوم  با پیشنهاد شهرداری  تصمیمات لازم اتخاذ گردد .

 

23: بند 2 صورتجلسه مورخ 14/4/97  کمیسیون طرح ریزی شهری و ساختمان شورای اسلامی شهر بابل با یک بند  به شرح ذیل تصویبی کمیسیون در جلسه مطرح  با مفاد بند مطروحه موافقت گردید :

*مقرر گردید تفاهم نامه ای بین اوقاف و شورای اسلامی شهر بابل مبنی بر انتخاب کارشناسان ویژه جهت تعامل و هم اندیشی و تسهیل در امورات موقوفه ای بین شهرداری و اوقات تنظیم و بین طرفین امضاء گردد و در جلسه بعدی (هفته آینده) مطرح گردد .

  1. : بند 3 در راستای شفاف سازی عملکرد شهرداری بابل ، مقررگردید شهرداری نسبت به ایجاد سامانه شفافیت شهرداری بابل به منظور انتشار مشخصات کلیه قراردادهای کلان شهرداری و سازمان های تابعه شامل موضوع قرارداد ، نام پیمانکار ، نام امضاءکننده قرارداد از طرف پیمانکار ، نام کارفرما ، مبلغ نهایی قرارداد و روش انتخاب پیمانکار اقدام نماید .

 

23: بند4-بر اساس پیشنهاد اعضای محترم شورا مقرر شد شهرداری نسبت به داشتن طرحهای مختلف عمرانی ، خدماتی و پسماند و فضای سبز و بازآفرینی جهت جذب اعتبارات از اسناد بالادستی و با توجه به زمان پریزنت ( دریافت و توضیحات ) نسبت به  طرحها و نگاه عمرانی در موقع کاندیدا مطرح نموده اید با استفاده همهظرفیتهای شهرستان و استانی و نمایندگان محترم مجلس اقدام نماید .

23:بند5-نامه شماره 3548/32 مورخ 17/4/97 شهرداری بابل با این مضمون با توجه به اینکه دو قطعه زمین کارافه به مساحت های 1955 و 825 مترمربع متعلق به آقای علیرضا اعصابی کاملا در مسیر خیابان 35 متری جاده ساحلی ودر حریم رودخانه واقع در انتهای بلوار مادر قرار دارد ، این شهرداری قصد دارد در صورت موافقت متصرف (آقای اعصابی ) با قطعات قدرالسهم شهرداری به تعداد 4 قطعه جمعاً به مساحت 15/861 مترمربع واقع در گله محله موقوفه آقای سید حسین نیاکی به پلاک ثبتی 7/3164 بخش دو غرب  پس از انجام کارشناسی و مصوبه شورا به عنوان معوض اقدام گردد. ضمناً کلیه اجور معوقه و پذیره قطعات شهرداری نیز به عهده آقای اعصابی می باشد. در جلسه مطرح مقررگردید پس از انجام کارشناسی و تعیین قیمت ،  موضوع به شورا پیشنهاد  تا تصمیمات لازم اتخاذ گردد .

23: بند  6-نامه شماره  3115/13 مورخ 6/4/97 شهرداری بابل با این مضمون  با توجه به درخواست شماره 21/3326 مورخ 11/2/97 مدیر آموزش و پرورش شهرستان بابل مبنی بر برگزاری همایش تجلیل از معلمان و پیشکسوتان ، این شهرداری در نظر دارد :

مبلغ 000/000/30 ریال از محل ردیف اعتباری 41702 جهت برگزاری همایش فوق به آموزش و پرورش کمک و مساعدت نماید.

در جلسه مطرح  با پیشنهاد شهرداری موافقت گردید.

 

  «درپایان جلسه با ذکر صلوات بر محمد و آل محمد ودعا برای تعجل در فرج آقا امام زمان (عج ) خاتمه یافت »