گزیــــده اخبــــار
صفحه اصلی/ مصوبات/صورتجلسه مورخ 97/04/26/
شماره مصوبه : 125
تعداد
97/04/26
صورتجلسه مورخ  97/04/26
صورتجلسه مورخ 97/04/26

صورتجلسه اصلي شوراي اسلامي شهر بابل

نوع جلسه : اصلی                                              رياست جلسه :  رجب ملائی رئیسی                                               شماره جلسه :  24 /97/5/ش         صفحه : 1

            شروع : 30/17   خاتمه : 20                         تاريخ : 97/04/26                                            (سه شنبه )  محل تشکيل جلسه :    شوراي اسلامي شهر بابل

 

مدعوین: معاون محترم بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و رئیس مرکز بهداشت شهرستان و روسای محترم اداره آب و فاضلاب شهری بابل ، اداره امور آب منطقه ای ، اداره محیط ریست شهرستان و معاون خدمات شهر شهرداری                                           غایبین :  

در پی هماهنگی به عمل آمده با اعضا محترم شورا   ، جلسه شورای اسلامی شهربابل در تاریخ 26/04/97 روز سه شنبه رأس ساعت 30/17 با حضور اعضای محترم و با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید  در سالن جلسات شورا برگزار گردید .

 در ابتدای جلسه آقای مهندس ملائی رئیسی ، ریاست محترم شورا ی اسلامی شهر بابل ضمن عرض سلام و خیر مقدم  به اعضای محترم شورا در نطق قبل از دستور کار جلسه در خصوص  نامه های وارده به شورا و طرح و پروژه های قابل اجرا و پیشنهادی از سوی اعضا و بررسی معضلات زیست محیطی رودخانه بابلرود که با حضور مسئولین مربوطه ادامه خواهد یافت بیان نمودند  قبل شروع بحث  جلسه ریاست شورا موضوع پیش آمده در روند اجرای و ادامه فعالیت تصفیه خانه شیرابه انجیلی سی که با قرارداد بین شهرداری و دانشگاه صنعتی نوشیروانی منعقد گردیده اشاره داشتند با توجه به حساسیت موضوع و ناقص بودن اطلاعات  اعضا محترم پیرامون  موضوع تصفیه خانه  و قرارداد فی مابین شهرداری و دانشگاه صنعتی نوشیروانی و مجریان پروژه به جلسه دیگر که با حضور معاونت محترم استاندار و فرماندار ویژه شهرستان و شهرداری و مجریان پروژه حتماً پیگیری و از طریق ایشان موضوع به استاندار محترم منعکس خواهد شد برگزار می گردد.

سپس ادامه جلسه که بر اساس برنامه تنظیمی با حضور معاونت محترم بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و رئیس مرکز بهداشت شهرستان بهمراه کارشناسان مربوطه و ریاست محترم اداره محیط زیست شهرستان و ریاست محترم اداره امور آب منطقه ای بابل و بابلسر و...و ریاست محترم اداره آب و فاضلاب شهر بابل و معاون محترم خدمات شهری شهرداری استمرار یافت . ابتدا مهندس ملائی  ریاست شورا ضمن خوشآمد گویی و تقدیر و تشکر از روسای محترم که در این جلسه حضور یافتند  و همواره همچون گذشته خواهان شنیدن مشکلات شهروندان از لسان نمایندگان شان  در پارلمان شهری هستند . وی در خصوص  آلودگی رودخانه بابلرود  و رها شدن فاضلاب ها خانگی و گاهاً صنعتی در بستر رودخانه ، بیان کردند از آنجاکه نام بابل با رودخانه بابلرود عجین گردیده است  متولیان امر باید در حفظ و نظافت و جلوگیری از آلودگی رودخانه توسط آلایندگان صنعتی و خانگی  تمامی تلاش خودشان بکار گیرند. ایشان همکاری و تعامل شورا و مجموعه  شهرداری با متولیان امر برای پیشبرد اهداف مورد نظر مثبت ارزیابی نمودندو ادارات متولی امر را خواستند در چهارچوب قانون نه فراتر از آن نسبت به جلوگیری از آلاینده هایی که بستر وردخانه را آلوده می کنند اقدام مناسب را انجام دهند . و از حساسیت مردم و ما نمایندگان که شهروندان در این خصوص به ما مراجعه می کنند و پیگیری مطالبات به حق شان هستند بکاهند . وی همچنین بیان کردند با عنایت به اینکه در حوزه شهر بابل ، شهرداری نسبت به لایروبی رودخانه بابلرود و زیبا سازی حاشیه و بستر رودخانه  اقدام نموده اند لذا لازم می باشد امور آب منطقه ای در مسیر بالادستی رودخانه بابلرود  نسبت به پاکسازی و لایروبی و عواملی که بستر رودخانه را آلوده می کند و این موضوع باعث آن می گردد تا بستر رودخانه در پایین دست هم آلوده شود نسبت این موضوع اهتمام لازم را داشته باشند تا مسیر لایروبی شده توسط شهرداری عبث و بیهود انجام نشده باشد  .  سپس از هر یک از اعضا شورا خواستند در خصوص موضوع جلسه که پیرامون رودخانه بابلرود و آلوده شدن بستر رود خانه به وسیله فاضلاب خانگی یا صنعتی  می باشند مطالب و سوالات  و نظرات خودشان را با حضور متولیان امر بیان نمایند.

 

      و در ادامه هر یک از اعضا محترم شورا نظارت  کارشناسانه و صریح شان را در خصوص رودخانه بابلرود و بحث آلایندگی رودخانه توسط برخی صنایع و فاضلاب خانگی بیان و از متولیان امر خواستند قاطعانه در این خصوص تصمیم گیری نمایند تا بستر رودخانه در حوزه شهری توسط شهرداری بابل لایروبی  گردیده منظره مناسبی را برای شهروندان داشته باشد.

 سپس بعد از استماع نظرات و سوالات  رئیس و اعضای محترم شورا  هر یک از  روسای محترم ادارات و رئیس مرکز بهداشت به سوالات مطرح شده در بحث آلودگی رودخانه بابلرود و اقدامات شان در این حوزه توضیحات مبسوط و مبرهنی با دلیل و برهان   بیان نمودند و تعامل با شورا و شهرداری را در این خصوص مناسب و راهگشا قلمداد کردند .

سپس بعد از شور و مشورت و کنکاش و تبادل نظر بین  اعضای محترم شورا  پیرامون موضوعات مطروحه ، مصوباتی به شرح ذیل اتخاذ گردید:

24: 1- مقررگردید امور آب منطقه ای بابل ، بابلسر و فریدونکنار و اداره محیط زیست شهرستان و دیگر ادارات متولی نسبت به لایروبی رودخانه بابلرود در بالا دست شهر بابل و عواملی که باعث نشست رسوبات در بستر رودخانه و نازیبا شدن رودخانه و ممانعت از ورود آلاینده های خانگی و کشاورزی و صنعتی  به رودخانه که موجب از بین رفتن حیوانات آبزی و شیوع برخی بیماری می گردد اقدام لازم را بعمل آورند .

24: بند 2  نامه شماره 4660/3/8623 مورخ 20/4/97  فرماندار ویژه شهرستان بابل منضم به صورتجلسه مورخه 12/4/97 کمیته تطبیق شهرستان در خصوص  بررسی صورتجلسه های مورخه 3/4/97  و 5/4/97 آن شورا و مطابق با قانون   در جلسه مطرح و پس از بررسی  ، ایرادات برشمرده  به شرح ذیل اصلاح  گردید :

*ردیف1 بند1- صورتجلسه مورخ 3/4/97  موضوع طرح همسان سازی و زیباسازی مغازه ها و خیابان های شهر و معافیت از پرداخت عوارض خدماتی سال 97 ، شهرداری نسبت به گنجاندن معافیت در دفترچه عوارض سال 98 اقدام  تا از ابتدای سال آینده قابلیت اجرا داشته باشد.

*ردیف 2 بند9- صورتجلسه مورخ 5/4/97 موضوع  افزایش ده درصدی قیمت کارشناس رسمی دادگستری در اجرای بنده 5 صورت جلسه مورخ 20/3/97 مبنی بر فروش دو پلاک ثبتی متعلق به شهرداری ، شهرداری مطابق آیین نامه مالی اقدام نمایند.

 

*ردیف 3  بند 12- صورتجلسه مورخ 5/4/97  موضوع در خصوص قرارداد سال دوم فی مابین شهرداری و مالکین آب بندان حیدر کلا، در این خصوص مقرر شده بود تا شهرداری همه قراردادها را به شورا ارسال و تصمیم گیری گردد؛ لذا تصمیمی در شورا اخذ نگردید.

دیف 5 بند21 الی 30   صورتجلسه مورخ 5/4/97 موضوع  1: اخذ عوارض کاربری 2: اخذ عوارض ارزش افزوده ، شورا به توافق ارزش افزوده اصرار دارد.

*ردیف 6: بند 31 صورتجلسه مورخ 5/4/97 موضوع  نامگذاری کوچه و معابر سطح شهر ، شورا براساس بند 24 ماده 71 قانون تشکیلات ،وظایف شورای اسلامی شهر و ازاختیارات شوراهای اسلامی می باشد  لذا شورا به مصوبه اصرار دارد.

 

24: بند 3 نامه شماره 3447/34 مورخ 14/4/97 شهرداری بابل با این مضمون یک برگ صورت جلسه کمیسیون وفق ماده 10 قانون مدنی مورخ 10/4/97 به مالکیت خانم فرنگیسن محمد علیزاده درزی مالک پلاک 1296/162/3624 واقع در امیرکبیر غربی ، جنب ساختمان دکتر حمیدزاده ؛ مساحت طبق 257 مترمربع مساحت باقی مانده 50/240 مترمربع شرق گذر 20 متری جنوب گذر 12 متری غرب گذر 6 متری کاربری مسکونی ؛

با احداث بنا به صورت 8 طبقه روی پیلوت + زیرزمین با سطح اشغال 132 مترمربع ، ضمن اخذ عوارضات برابر تعرفه جدید مصوب شورا و اخذ عوارض ارزش افزوده طبقات مازاد ، ( طبقه ششم و هفتم ، 2 برابر تعرفه جدید مصوب شورا و طبقه هشتم 5/1 برابر تعرفه جدید مصوب شورا ) موافقت بعمل آمد در جلسه مطرح با پیشنهاد شهرداری با تأمین پارکینگ طرح در کمیسیون ماده پنج موافقت گردید .

24: بند 4 : نامه شماره 3551/32 مورخ 17/4/97  شهرداری بابل با این مضمون " پیرو نامه شماره 2993/32 مورخ 3/4/97  با این مضمون   درخواست  آقای سید عبدله اوصیا مبنی بر خرید قطعه زمینی مازاد بر شارع در مجاورت پلاک ثبتی 1033/2326- دو غرب بابل واقع در خیابان امیرکبیر-  مابین کوچه های فردوس 13 و15  وفق  ماده 19 قانون نوسازی و عمران شهری مصوب 7/9/1347  و پس از انجام کارشناسی به قیمت روز ، طبق نقشه اجرای ماده 45 ،مساحت اعلام شده قبلی (98/49 مترمربع ) به مساحت 98/43  مترمربع زمینی اصلاح می گردد  به مساحت 98/49 مترمربع اصلاح می گردد  . در جلسه مطرح  با پیشنهاد شهرداری به مساحت 98/43 مترمربع صحیح می باشد   موافقت گردید. در ضمن بند 12 مصوبه 12/4/97 این شورا در این خصوص ملغا می گردد.

 

  «درپایان جلسه با ذکر صلوات بر محمد و آل محمد ودعا برای تعجل در فرج آقا امام زمان (عج ) خاتمه یافت »