گزیــــده اخبــــار
صفحه اصلی/ مصوبات/صورتجلسه مورخ 97/06/18/
شماره مصوبه : 136
تعداد
97/06/18
صورتجلسه مورخ 97/06/18
صورتجلسه مورخ 97/06/18

صورتجلسه اصلي شوراي اسلامي شهر بابل

نوع جلسه : اصلیرياست جلسه :  فرامرز ابوالحسنی                              شماره جلسه :38 /97/5/ش             صفحه :1

شروع :17:30   خاتمه :20                                           تاريخ : 97/06/18(یک شنبه )                              محل تشکيل جلسه:شوراي اسلامي شهر بابل

 

در پی هماهنگی به عمل آمده با اعضا محترم شورا   ، جلسه شورای اسلامی شهربابل در تاریخ 18/06/97 روز یکشنبه رأس ساعت 30/17 با حضور اعضای محترم و با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید  در سالن جلسات شورا برگزار گردید .

 در ابتدای جلسه حاج آقا ابوالحسنی ، ریاست محترم شورا ی اسلامی شهر بابل ضمن عرض سلام و خیر مقدمبه اعضای محترم جدید شورا به پارلمان شهری  در نطق قبل از دستور کار جلسهدر خصوص مسائل و مشکلات شهر ،شهرداری و شورا نکاتی را بیان کردند. ایشان ضمن ابراز تأسف از وضعیت به وجود آمده  برای شورا ،  از اعضای جدید شورا خواستند در خصوص بررسی برخی مشکلات و پرونده ها و طرح تعامل و همکاری لازم را با هم داشته تا بهتر و شایسته تر بتوان  مثمر ثمر واقع شد . تا ان شاء الله نتیجه کارها و حرکات عملی ما را در حوزه شهر و شهرسازی که روان سازی بسیاری از مشکلات شهر وشهروندان را در پی خواهد داشت مردم شهر مان لمس کنند و از این فرصت به دست آمده بتوان به بهترین وجه استفاده کرد تا در آینده غبطه گذشته را نخورد و در پیشگاه حق  از خود مان راضی و خشنود باشیم .

در ادامه جلسه ریاست شورا دستور کار جلسه را که در خصوص بررسی  نامه های وارده به شورا و موضوع سروسامان دادن به کمیسیون های فرعی و اصلی شورا بیان و  از هر یک از اعضا شورا خواستند اگر نطق قبل از دستور دارند و همچنین در خصوص موضوع جلسه نظارت و نکات لازم را بیان نمایند.

و در ادامه جلسه آقای غفار آری عضو محترم شورای اسلامی شهر بابل در خصوص وظایف شورا و کنار گذاشتن اختلاف و سلیقه ها و برقراری تعامل و همکاری میان اعضای و دیگر دستگاه سطح شهر و همچنین طرح موضوع در کمیسیون های مربوط و بعد از بررسی و تصویب در صحن شورا را مهم ارزیابی کردند و از ریاست محترم شورا خواستند عنایت ویژه ای در این خصوص داشته باشند .

سپس آقای مهدی پورچالی عضو محترم شورا شهر بابل ، کیفیت کار ها را ضروری دانسته اند و بیان داشته اند هیچ وقت ما نباید کیفیت را جایگزین کمییت نمائیم .وی همچنین در خصوص تعامل با همدیگر و پیگیری موضوعات و حل مشکل در سطح شهر و اجرای طرح ها و برنامه ها که برای شهر و شهروندان گره گشاه باشد را مهم بیان کردند .

مهندس احمدزاده عالمی بنده بار دیگر توفیق خدمتگزاری به مردم شریف بابل را کسب نمودم امیدوارم همچون گذشته بعنوان بی حاشیه ترین عضو شورا با اتحاد و همدلی در کناردیگر همکاران خدمات ارزنده ای را برای مردم بابل داشته باشیم شعار دادن و حرف زدون امری راحت است باید در عمل ثابت کنیم که برای خدمت به مردم آمده ایم با اتفاقات پیش آمده ما بیشتر مورد توجه نظارت مردم و دستگاههای نظارتی هستیم باید مراقب رفتار و اعمال خود باشیم از پندها و نصایح امام جمعه محترم به عنوان پدر معنوی شهر در پیشبرد اهداف شورا و شهرداری بهره مند شویم با همدلی و هم افزایی پروژه ها و کارهای نیمه تمام را به اتمام برسانیم ما مردم خوبی داریم باید در انجام امور با آنها شفاف باشیم از ساخت و سازگران و سرمایه گذاران بدون چشم داشت شخصی حمایت نماییم.

و همچنین آقای مهندس شافعیان با سپاس و تشکر از همکارانی که بنا به دلایلی از جمع ما رفتند و به همکاران جدیدالورود خوش آمد می گویم امیدواریم منشأ اثرات خوبی در شهر باشیم و به حرفهایی که می گوییم عمل نماییم و در عمل پایبند و مصمم و مستقل باشیم.و کم و کاستی های بوجود آمده را رفع نموده  تا رضایت شهروندان را کسب نماییم.

آقای مهندس واثقی بیان داشتند اجرا و نظارت دو کفه یک ترازو هستند ، اگر در اجرا دخالت کنیم از نظارت دور خواهیم شد کار شورا نظارت بر امور شهرداری است و بر اجرای خوب باید یک مجری (شهردار) توانمند و قوی انتخاب کرد و با نظارت صیحح و دخالت کمتر در کار مجری (شهردار) مجموعه فعالیت ها را به حد اعلا برسانیم.

خانم مرمر فیروزپور از حمات همکاران سابق تشکر می کنیم که یک اتفاق نمی تواند سبب نادیده گرفتن خدماتی باشد که همکاران سابق ما در شورا داشتند و در ایام سخت تلاش کردند و وقت گذاشتند. و تقدیر و تشکر از دستگاه نظارتی استان و شهرستان که این موضوع مهم را بررسی نمودند و امیدواریم نتایج بررسی ها در جهت منافع شهر و مردم باشد و حضور همکاران جدید را تبریک می گویم که انشاله با همدلی و اتحاد که نیاز یک شورا موفق است داشته باشیم و ضعف های بوجود آمده را برطرف نمایم برای جلب اعتماد مردم حامی همدیگر باشیم و از تجربیات یکدیگر استفاده نماییم و دانش و تخصص خود را در اختیار یکدیگر قرار دهیم انتخاب کمیسیونها بر مبنای تخصص و علاقه باشد که عدم برگزاری کمسیونها آسیب به شورا است اگر اعضای شورا با یکدیگر هماهنگ نباشند نتیجه آن وابسگی شهردار به چند عضو خاص خواهد بود.هر عضو باید در خصوص پروژه ها و امورات شهرداری مطلع و به روز باشد نظارت بر تمام امور شهرداری متعلق به یک کمیسیون نیست ، هر عضو باید در خصوص تمامی پروژه ها و پیمانکاران مطلع باشد.

 آقای مهندس سید مقیم مقیمی در خصوص روند اجرایی کارهای عمرانی در سطح شهر بابل و ترمیم مسیرهای کنده کاری شده از سوی اداره آب و فاضلاب و ادارات دیگر با توجه به نزدیک شدن به سال تحصیلی 97-98 بیان داشتند که شهرداری مکاتبات لازم را در این خصوص با ادارات مربوطه داشته تا مسیر های حفاری شده در کوتاهترین زمان ممکن به شکل اول برگشته تا عزیزان مان در عبور و مرور با مشکل مواجه نباشند. ایشان همچنین تشریک مساعی و تعامل با دیگر ادارات سطح شهر را که نتیجه آن باعث پیشرفت کارها و رفاه حال شهروندان می گردد را بسیار مهم قلمداد نمودند و از همگان خواستند صبر و شکیبایی را پیشه نمایند.

 

سپس بعد از شور و مشورت و کنکاش و تبادل نظر بین  اعضای محترم شورا  پیرامون موضوعات مطروحه ، مصوباتی به شرح ذیل اتخاذ گردید:

38:بند1-نامه شماره 5396/34 مورخ 10/06/1397 شهرداری بابل با این مضمون موضوع مالکیت آقای رجبعلی رستگار مالک پلاک 1859 واقع در کفشگر محله کوچه پاینده ؛ مساحت 86/335 مترمربع مساحت باقی مانده 11/146 مترمربع مساحت واقع در تعریض 75/189 مترمربع شمال گذر 31 متری شرق گذر 6 متری بافت فرسوده ؛

با توجه به تعریض زیاد و ضرورت خیابان 21 متری و عمق کم باقی مانده زمین و پیرو توافق قبلی شهرداری با مالک و نظریه مصوبه شورا و عدم اجرای توافق برابر بند 29 رأی کمیسیون ماده پنج مورخ 16/7/97 از این رو در راستای تهاتر میزان تعریض با تخفیف 85% از مبلغ کل عوارض محاسبه شده برابر آخرین تعرفه شورا موافقت شد . در جلسه مطرح با پیشنهاد شهرداری و رعایت تمامی ضوابط موافقت گردید.

 

38:بند2- نامه شماره 5395/34  مورخ 10/06/1397 شهرداری بابل با این مضمون موضوع مالکیت آقای ناصر رنجبر مالی دره و شریک مالک پلاک 1325/2820  واقع در خیابان کشاورز کوچه شهید پور گنجی 5  ؛ مساحت 28/146 مترمربع مساحت باقی مانده  48/114 مترمربع ضلع جنوب گذر 14 متری کاربری مسکونی بافت فرسوده ؛

با احداث بنا به صورت 4 طبقه روی پیلوت 2 واحدی با سطح اشغال 72 مترمربع و کاهش پس روی قسمتی از ضلع شمال در طبقه چهارم از 8/3 متر به 2 متر که به راه پله برخورد می کند ، 2 واحد پارکینگ با تعبیه دو درب 5/3 متری تأمین می باشد ، ضمن اخذ عوارضات برابر تعرفه جدید مصوب شورا و اخذ عوارض ارزش افزوده ، 2 برابر تعرفه جدید شورا مصوب موافقت به عمل آمد . در جلسه مطرح با  پیشنهادی  شهرداری برابر ضوابط و مقررات ساختمانی و طرح تفصیلی و طرح در کمیسیون ماده پنج  موافقت گردید.

38:بند 3-نامه شماره 5345/34 مورخ 7/6/1397 شهرداری بابل با این مضمون  موضوع  مالکیت بنیاد علمی عام المنفعه محمد رضا حریری مالک پلاک 158/2561 واقع در خیابان مدرس؛ دارای سند تجمیعی به مساحت 3/3884 مترمربع فاقد تعریض ضلع جنوب 16 متری دارای خط پروژه ضلع غرب قسمتی از محور به عمق 5 متر و قسمتی از محور به عمق 4 متر کاربری آموزشی (آموزشگاه ها)؛

با عنایت به عام المنفعه بودن بنیاد و دارا بودن اسناد تک برگی پلاک های مذکور و با تأکید برحفظ قطعه زمین 2790 مترمربعی موجود بنیاد با تفکیک ملک فوق به 4 قطعه به مساحت های (60/313 متربع 389مترمربع- 391 مترمربع و 70/2790 مترمربع )و با توجه به تبصره های 3و4 قانون ماده 101 اصلاحی ضمن معافیت از عوارض تفکیک با موضوع موافقت گردید. در جلسه مطرح مقرر گردید پرونده به شهرداری ارجاع تا  شهرداری با رعایت تمامی جوانب واینکه چرا حق تکفیک را در گذشته از مالک دریافت نکرده و همچنین با محاسبه حق تفکیک به صورت ریال به شورا اعلام تا در تصمیمات لازم پیرامون موضوع اتخاذ گردد  .

38: بند 4-نامه شماره 5493/37 مورخ 12/6/1397 شهرداری بابل مضمون موضوع  مالکیت فرهنگی غیرانتفاعی فرغ هدایت بابل مالک پلاک 81/2326 واقع در پشت شهرک بهزاد بعد از پارک نوشیروانی ؛ مساحت طبق سند 50/2323 مترمربع- مساحت واقع در تعریض 151 مترمربع مساحت باقی مانده 5/2175مترمربع-ضلع شرق گذر 24 متری دارای خط پروژه کاربری اداری-آموزشی؛

تغییر کاربری از آموزشی (450 مترمربع) به مسکونی و کاربری اداری(1643 مترمربع) به آموزشی ضمن اخذ عوارضات تغییر کاربری موافقت گردید. همچنین با توجه به استفاده آموزشی، یکی از قطعات تفکیک دارای مساحت بیشتر (1693مترمربع) بیش از 70% مساحت کل زمین بوده و خود ذاتاً جزء کاربری های خدماتی محسوب می گردد، با تفکیک ملک فوق به 2 قطعه به مساحت های 450 مترمربع و 1693 مترمربع و ضمناً یادآور می گردد ضمن اخذ عوارض 5% خدماتی تفکیک موافقت به عمل آمد. در جلسه مطرح مقرر گریددر خصوص پرونده مزبور  جلسه ی مشترک با معاون شهرسازی شهرداری و کمیسیون طرح ریزی شهری شورا برگزار و  بحث و بررسی و سپس ماحصل آن در جلسه اصلی مطرح شود.

38: بند 5-نامه شماره 5584/34 مورخ 14/6/1397 شهرداری بابل با این مضمون موضوع به مالکیت آقای رضا غلام نیاخطیر مالک پلاک 8765/2815 واقع در امامزاده هفت تن ؛ مساحت 110 مترمربع مساحت واقع در تعریض 05/19 مترمربع- ضلع شمال از محور به عمق 4 متر و پخی به گذر 30 متری ضلع شرق که هنوز بازگشایی نشده کاربری باغ اولویت سوم ؛

با توجه به ساخت و ساز اطراف با تغییر کاربری از باغ اولویت سوم مسکونی ضمن اخذ عوارض تغییر کاربری برابر تعرفه جدید مصوب شورا موافقت بعمل آمد. در جلسه مطرح با پیشنهاد شهرداری و تأمین پارکینگ و طرح در کمیسیون ماده 5 موافقت گردید.

38: بند 6 –موضوع انتخاب منشی شورا ، اعضای  شورا  از بین خود آقایمهدی  پورچالی را با 8 رأی به عنوان منشی شورا  انتخاب نمودند  .

38: بند 7 –در خصوص انتخاب خزانه داری شورا ، اعضا شورا از بین خود آقای مهدی پورچالی را با 8 رأی به عنوان خزانه دار شورا انتخاب نمودند.

38: بند 8 - در خصوص انتخاب روسای  کمیسیون های  8 گانه شورا  تصمیماتی به شرح ذیل  اتخاذ   گردید :

*1:کمیسیون خدمات شهریشورا  خانم مرمر فیروزپوربا 8 رأی به عنوان رئیس کمیسیون انتخاب  گردید .

* 2 : کمیسیون طرح ریزی شهری و ساختمانشورا  آقای مهندس محمد رضا شافعیان با 8 رأی به عنوان رئیس کمیسیون انتخاب گردید .

*3 :  کمیسیون فرهنگی ، ورزشی و  اجتماعی شورا آقای فرامرز ابوالحسنی  با 8 رأی به عنوان  رئیس کمیسیون انتخاب گردید.

*4 :کمیسیون حمل و نقل بار و مسافر شورا  آقای غفار آری  با 8 رأی به عنوان رئیس کمیسیون انتخاب گردید .

*5:کمیسیون عمران شورا آقای مهندس  سید مقیم مقیمی درزی با 8 رأی بعنوان رئیس کمیسیون انتخاب گردید.

*6 : کمیسیون برنامه و بودجه و اقتصادی شورا  مهندس جعفر واثقی با 8 رأی بعنوان رئیس کمیسیون انتخاب گرید.

*7 : کمیسیون فضای سبز و زیباسازی شورا  آقای مهندس حسن احمد زاده عالمی با 8 رأی بعنوان رئیس کمیسیون انتخاب گردید.

* 8 : کمیسیون املاک و حقوقی شورا  آقای مهدی پورچالی  با اتخاذ 8 رأی به عنوان رئیس کمیسیون انتخاب گردید .

 

 

38: بند 9 –در خصوص انتخاب نمایندگان شورا در کمیسیون های مستقر در شهرداری (قانون شهرداری )  به شرح ذیل اتخاذ تصمیم گردید:

*1  : کمیسیون تحویل آقای مهندس جعفر واثقی با 8 رأی انتخاب و معرفی شدند .

*2 : کمیسیون معاملات آقای مهندس سید مقیم مقیمی با 8 رأی انتخاب و معرفی شدند .

*3: کمیسیون ماده 77 قانون شهرداری آقای مهندس حسن احمد زاده عالمی با 8 رأی انتخاب و معرفی شدند.

38: بند 10 – در خصوص نمایندگان شورا در سازمان ها تابع شهرداری به شرح ذیل اتخاذ تصمیم گردید:

*1 : نماینده شورا در سازمان آرامستان خانم مرمر فیروز پور با 8 رأی انتخاب و معرفی گردید .

*2: نماینده شورا در سازمان حمل و نقل بار و مسافر  آقای غفار آری با 8 رأی انتخاب و معرفی گردید .

*3 : نماینده شورا در سازمان آتش نشانی خانم مرمر فیروز پور با 8 رأی انتخاب و معرفی گردید .

*4 : نماینده شورا در سازمان عمران و توسعه شهری آقای مهندس سید مقیم مقیمی درزی  با 8 رأی انتخاب و معرفی گردید.

*4 : نماینده شورا در سازمان فضای سبز و زیبا سازی آقای مهندس حسن احمد زاده عالمی با 8 رأی  انتخاب و معرفی گردید.

 

«درپایان جلسه با ذکر صلوات بر محمد و آل محمد ودعا برای تعجیل در فرج آقا امام زمان (عج ) خاتمه یافت.