گزیــــده اخبــــار
صفحه اصلی/ مصوبات/صورتجلسه97/06/25/
شماره مصوبه : 138
تعداد
97/06/25
صورتجلسه97/06/25
صورتجلسه97/06/25

صورتجلسه اصلي شوراي اسلامي شهر بابل

نوع جلسه : اصلی               رياست جلسه :  فرامرز ابوالحسنی                            شماره جلسه :97/8/40/ش

شروع :00/16خاتمه :19                    تاريخ :97/06/25(یک شنبه )               محل تشکيل جلسه:شوراي اسلامي شهر بابل

 

مدعوین: غایبین :

در پی هماهنگی به عمل آمده با اعضا محترم شورا   ، جلسه شورای اسلامی شهربابل در تاریخ 25/06/97 روز یکشنبه رأس ساعت 00/16 با حضور اعضای محترم و با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید  در سالن جلسات شورا برگزار گردید .

 در ابتدای جلسهحاج آقا فرامرز  ابوالحسنی، ریاست محترم شورا ی اسلامی شهر بابل ضمن عرض سلام و خیر مقدمبه اعضای محترم شورا  ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان آقا ابا عبدالحسین (ع) را به عموم دوست داران و محبان تسلیت عرض نمودند و از خداوند استمداد نمودن که ما را از عزاداران واقعی آن امام همام قرار بدهند سپس در نطق قبل از دستور کار جلسهدر خصوص مسائل و مشکلات شهر ،شهرداری و شورا نکاتی را یاد آور شدند. ایشان موضوع پایش تصویری را یکی از ضروریات امروز شهر ها دانستند که شهر بابل از این موضو ع تاکنون با تمامی تلاشی که صورت گرفته بی بهره است وامید میرود در آینده نزدیک بتوانیم به این مشکل فاق یابیم .

در ادامه جلسه ریاست شورا دستور کار جلسه را که در خصوص بررسی  نامه های وارده به شورا بیان و  از هر یک از اعضا شورا خواستند اگر نطق قبل از دستور دارند و همچنین در خصوص موضوع جلسه نظارت و نکات لازم را بیان نمایند.درضمن جلسه روز سه شنبه شورا را  به خاطر تاسوعا و عاشورای حسینی لغو و جلسه بعدی شورا را روز یکشنبه 1/7/97 ساعت 16 اعلام نمودند.

آقای غفاری آری ضمن تسلیت ایام سوگواری امام حسین علیه السلام بیان داشتند جلسه ی کمیسیون حمل ونقل شورا در همین روز برگزار و مسائل مشکلات حمل و نقل دورن شهری در ان جلسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

 ایشان تقدیر و تشکر به متولیان امر حمل و نقل در آن جلسه و استقبال شان جهت حمایت و پیشرفت کار و رفع مشکل ترافیکی و گرهگشایی برخی مسائل دیگر  را بسیار خوب و مثبت بیان نمودند و همچنین در خصوص برخی موضوعات و بحث جلسه  از قبیل کنده کاری و حفاری صورت کرفته در شهر و فعال نمودن دیگر کمیسیون ها جهت تخصصی نگاه کردن برخی موضوعات را با اهمیت بیان داشتند و از شهرداری و دارات حفاری خواستند نگاه ویژه ای به سطح شهر و تسهیل در عبور و مرور شهروندان با توجه به شروع سال تحصیلی و ازدحامی که قطع به وجود خواهد آمد داشته باشند و مسیر را به نوعی مهیا نمایند تا ما شرمنده شهروندان  نباشیم .

آقای مهندس احمد زاده عالمی بدواً ضمن تسلیت ایام شهادت امام حسین علیه السلام خدمت همه عزاداران حسینی بیان داشتند ازآنجاکه دغدغه همه ما دغدغه شهری و رفاه حال شهروندان می باشد پس باید شهرداری و ادارت حفار که در سطح شهر  عملیات حفاری می نمایند نسبت به ترمیم مسیر حفاری در کوتاه ترین زمان مکان اقدام نمایند تا مردم کم کاری برخی ادارات حفار را به چشم شهرداری نبینند ایشان همچنین در خصوص شروع سال تحصیلی 97-98 بیان داشتند جهت آماده سازی و مهیا نمودن و تلطیف فضای شهری برای شروع سال تحصیلی جدید شهرداری باید نسبت به شست شوی مسیر های منتهی به مدارس و دادن گلدان های گل به مدارس چه دولتی و چه غیر دولتی اهتمام لازم را داشته باشند تا متولیان علم و ادب آگاه باشند که ماها هم که در شورا هستیم راغب به این موضوع و حامی علاقمندان به علم و دانش هستیم .

مهندس سید مقیم مقیمی درزی هم ضمن ابراز تسلیت ایام عزای حسینی در خصوص مسائل و مشکلات شهر و شهرداری و اینکه شهرداری چون پیش قراول همه ادارات در بحث خدمات رسانی به شهروندان می باشد همراه مورد سوال و زیر ذره بین شهروندان می باشد پس باید در برخی از موارد از قبیل کنده کاری که در سطح شهر صورت می گیرد شهرداری باید با دقت با پیمانکار قرارداد منعقد گردد تا اینطوری مورد آماج برخی ها قرار نگیرد این شان انجام کار را برای رضای خود و با خلوص نیت و بدون چشم داشتی چیزی واقعاً خوب و مهم ارزیابی کردند.

 آقای مهندس مقیمی در بحث حسابداری متمرکز شهرداری با سازمان های تابع بیان کردند اول باید شهرداری و مدیران سازمان تابع محاسن و معایب این کار را توضیح بدهند و اگر بخشنامه و اساسنامه یا مواردی وجود دارد قبلش در اختیار اعضا شورا قرار بدهند تا مطالعه کنیم و تحقیق کنیم و با علم و اطلاعات وافی و کافی در جلسه حاضر شویم و باید ببینیم قانون چه میگوید ؟

آیا ما اختیار متمرکز کردن حسابهای سازمانها را با مالی شهرداری داریم یا غیر ؟

اعتقاد دارم که بعضی از سازمانها زیان ده بوده و بدنبال راهکاری جهت درآمد زایی این سازمان ها باشیم .

آقای مهندس جعفر واثقی دیگر عضو محترم شورا در نطق قبل از دستور جلسه اذعان داشتند با توجه به کنده کاریهای سطح شهر در خیابان چهارشنبه پیش و سایر محلات و مشکلات پیش امده برای ساکنین و کسبه این مناطق در تردد وسائط نقلیه و گرد و غبار ناشی از حفاری لازم است ضمن تذکر به دستگاههای مجری در تسریع عملیات حفاری برای پروژه های آتی موارد زیر مدنظر قرار گیرد :

1-مدت اجرای این نوع پروژه ها به نصف تقلیل یابد و کار بصورت دو شیفت انجام گیرد و تمهیدات لازم کار در شب پیش بینی شود .

2-مجوز حفاری از سوی شهرداری باید بصورت مرحله ای انجام شود که اگر پیمانکار مربوطه بخشی از کار را انجام و به اتمام برساند و برای ادامه فعالیت درخواست اخذ مجوز نماید

3-در شرایط خصوصی پیمان ، کار  در شب (10شب تا 6 صبح ) قید شود و در روزهای تعطیل کارگاه فعال باشد تا رفت و آمد مردم دچار اختلال نشود.

4- تنظیفات لازم در محیط منطقه حفاری توسط ماشینهای آبپاش بموقع انجام و علائم ایمنی در اطراف کارگاه پیش بینی شود .

5- انحصار پیمانکار در پروژه شهر ی شکسته شود و کسانیکه توانائی کار در محیط شهری را با ویژ گیهای گفته شده دارند به میدان بیایند و رقابت کنند.

و همچنین آقای مهدی پور چالیدر خصوص کنده کاری سطح شهر و بحرارم غربی و دیگر محلات و اعتراض شهروندان در این خصوص و عدم ترمیم مسیر در کوتاه ترین فرص زمانی  و همچنین دعوت از مدیر عاملان سازمان های  تابع شهرداری جهت حضور در شورا و  بیان موضوع دستور کار  جلسه نظر خودشان را بیان نمودند. و انتظار داشتند ریاست شورا تصمیمات لازم در این اینگونه موارد اتخاذ نمایند.

 

 

 

و در ادامه جلسه هر یک از اعضا محترم شورا در خصوص موضوع جلسه و برخی موضوعات سخنانی را ایراد و راهکارهای مناسبی و کارشناسانه ای در این خصوص ارائه نمودند .

سپس بعد از شور و مشورت و کنکاش و تبادل نظر بین  اعضای محترم شورا  پیرامون موضوعات مطروحه ، مصوباتی به شرح ذیل اتخاذ گردید:

40:بند1-در خصوص حسابرسی متمرکز شهرداری با سازمان ها تابعه و روشن شدن موضوع و بررسی وضعیت سازمان های تابع شهرداری مقرر گردید شهردارمحترم  به همراه معاونین و مدیرعامل سازمان ها (سازمان حمل و نقل ، آرامستان ، فضای سبز  ، عمران و توسعه شهری  و آتش نشانی و...) در جلسه روز سه شنبه مورخ 3/7/97 رأس ساعت  30/16  حضور  و بمنظور چونگی نحوه اجراء و پاسخ به سوالات اعضا محترم شورا توضیحاتی را ارائه نمایند.

40:بند2-مصوب گردید شهردار محترم به همراه مدیران منطقه (1و2) شهرداری جهت هماهنگی های لازم در اجرای مصوبات شورا و بررسی برخی طرح و پروژه ای در دست اقدام در شهردای و پاره ای از مذاکرات و استماع سخنران اعضای محترم شورا در جلسه روز یکشنبه مورخ 1/7/97 حضور بهم رسانند .

40:بند 3-  نامه شهرداری بابل در خصوص مجتمع رفاهی پردیس متی کلا  مقرر گردید کمیسیون املاک و حقوقی و سرمایه گذاری شورا مشترکاً  جلسه ای با شهردار و واحد حقوقی و کارشناسان مربوطه تشکیل و موضوع را بررسی و نتیجه را به صحن شورا ارائه نمایند در ضمن دبیری جلسه مشترک سرکار خانم مرمر فیروز می باشد .

40: بند 4 با توجه استعلام از وزارت کشور و فرمانداری ویژه شهرستان در خصوص ادامه فعالیت انجمن شورایاران محلات  موضوع مغایر با قانون تشخیص داده شده و منبعد ادامه فعالیت انجمن مزبور غیر قانونی می باشد و باید مهر و سربرگ های در اختیار را تحویل شورا نمایند .

40: بند 5 :  مقرر گردید در خصوص دغدغه اعضای محترم و پیگیری شهروندان نسبت به  ترمیم حفاری های در سطح شهر  کمیسیون عمران شورا جلسه با شهردار و معاونین مربوطه برگزار و موضوع   مشکلات عمرانی در سطح شهر به طور مفصل و کارشناسانه بررسی  و نتیجه را به صحن شورا  گزارش نمایند.

40: بند 6- نامه شماره 5829/13 مورخ 21/6/97 شهرداری بابل با این مضمون با عنایت به درخواست شماره 315/57 ز م مورخ 19/6/97  در خصوص رزمایش اقتدار بسیجیان  این شهرداری در نظر دارد :

نسبت به پذیرایی شام روز جمعه به تعداد 1050 نفر به مبلغ 000/000/150 ریال از محل ردیف اعتباری 41702 اقدام نماید . در جلسه مطرح با پیشنهاد شهرداری موافقت گردید.

40:بند 7- : به شرح ذیل مفاد بندهای صورتجلسه  مورخ 25/6/97 کمیسیون حمل و نقل شورا با 11 بند در جلسه مطرح  ، مصوب گردید:

1-با توجه به شروع سال تحصیلی 97-98 مقرر گردید سازمان حمل و نقل بار ومسافر جهت استقبال از دانش آموزان تمامی توان و نیروی های خودش را در سطح شهر  بکار گیری تا در زمان  شروع مدارس هیچ گونه مشکلی مشاهده نگردد و در این خصوص هم تعامل لازم را با پلیس راهور شهرستان  و دیگر ادارات  بعمل آورند .

2- جهت حل مشکلات حمل و نقل و رفع برخی نواقص ترافیکی و اصلاح هندسی برخی نقاط  کوچه ها و خیابان ها مقرر گردید  جلسه ای  حداقل هر هفته یک بار با حضور  فرمانداری محترم ویژه شهرستان ،  پلیس  محترم راهور وشهرداری و دیگر ادارات مربوطه تشکیل تا نواقصات موجود با نگاه کارشناسی و دقیق حل و فصل گردد .

3- با توجه به شروع سال تحصیلی 97-98  و اهتمام به موضوع و حضوردانش آموزان و دانشجویان در واقع جویندگان علم و دانش وآینده سازان مملکت   در سطح  شهرستان   جهت رفتن به مدارس و دانشگاه ها  مصوب گردید شهرداری بابل نسبت به خط کشی معابر بخصوص در خیابان های مسیر  منتهی به  مدارس و دانشگاه و یا نسبت به آسفالت و ترمیم  و لکه گیری های خیابان ها و کوچه های اقدام لازم را معمول فرمایند.

4-مقررگردید شهرداری با عنایت به سال تحصیلی جدید و بمنظور  ارج نهادن به علم و دانش و احترام به تعلیم و تربیت  همانند سنوات گذشته با حضور در مدارس به  با اعطای گلدان های گل  چه به مدارس  دولتی و غیر دولتی اقدام لازم را معمول ونتیجه را به این شورا  گزارش نمایند .

5- با توجه به اهمیت موضوع سرویس مدارس و صلاحیت  رانندگان  مقررگردید  ادارات مربوطه با موضوع  از قبیل سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری و اداره آموزش و پرورش  و پلیس راهور شهرستان با هماهنگی و تعامل شرایط اشخاصی که متقاضی  پروانه  سرویس مدراس هستند را بررسی و به رانندگی که شرایط لازم را ندارند ازدادن پروانه و مجوز خودداری نمایند.

6- با توجه به  وجود  تعاونی های مجاز در سطح شهر جهت جابجایی مسافرین و هدایت مسافرین به آن مکانها  مقرر گردید پلیس راهور شهرستان  در خصوص وجود خودرو های شخصی (سواری ) در اطراف میدان شهر  علی الخصوص میدان کارگر و میدان ولایت  که بدون مجوز و بدون قید وشرط در آن مکان با گذاشتن جارچی (کسانی که از رقتن مسافرین به ایستگاهای تعیین شده جلوگیری می کنند ) اقدام به  سوار نمودن مسافرین می نمایند ، اقدام قاطع و بازدارنده ای را  بعمل آورند تا دیگر این گونه اشخاص و سواری ها به خودشان جرأت ندهند در آن مکان ها  مستقر شوند و در واقع حق سوار های که مجوز دارند را تضییع نمایند و در صورت لزوم پلیس راهور با هماهنگی فرماندهی محترم نیروی انتظامی  نیاز به دستور مقامات قضایی در این خصوص باشد اقدام نمایند .

7- با توجه وجود فعایت  آژانسها  در سطح شهر که بدون  مجوز  و پارکینگ اقدام به سرویس دهی می کنند  مقرر گردید  اداره صنعت معدن و تجارت شهرستان با همکاری راهنمایی و رانندگی و اتاق اصناف شهرستان و اتحادیه آژانس داران شهرستان  و دیگر دستگاه های متولی نسبت به عدم فعالیت اینگونه  آژانس ها که صلاحیت فعالیت را ندارند شناسایی  و بدواً ضمن تذکر نواقص به آنها و رفع آن مبادرت  ،  تا آنها جهت  اعمال قانون  و تهیه شرایط  لازم برای این کار اقدام نمایند .

8-مقررگردید شهرداری بابل با همکاری پلیس راهور شهرستان  در خصوص چراغ های راهنمایی و رانندگی و تابلوها  در سطح شهر  و برطرف نمودن نواقص موجود و هوشمند نمودن  چراغ ها اقدام لازم را معمول فرمایند .

 

9- با عنایت به وجود محلات در سطح شهر بابل ومنظور  تسهیل در دسترسی شهروندان به مرکز شهر  و با توجه به شرایط اقتصادی حاکم  مقررگردد سازمان حمل و نقل با و مسافر شهرداری بابل  که وظیفه آن  جابجایی مسافرین در درون شهر می باشد با  تدابیر لازم نسبت به فعال نمودن خطوط  محلات  حاشیه شهر و حضور تاکسی ها در محلات و تعیین ایستگاه برای آنها  اقدام لازم را معمول و  نتیجه را به این شورا اعلام نمایند .

10 از آنجا که متولی امر سرویس دهی درون شهر با سازمان حمل و نقل و بار و مسافر شهرداری بابل و برون شهر برعهده پایانه حمل و نقل و اتحادیه  زیر مجموعه  دارای مجوز میباشند مقرر گردید اداره آموزش و پرورش  ضمن یاد آوری این موضوع به مدیران  ، از مدیران مدارس  بخواهند  با توجه صلاحیت این گونه رانندگان  در بحث سرویس دربستی  درون شهر و برون شهری از این ادارات درخواست اتوبوس و مینی بوس نمایند و از بکارگیری خودروهای که فاقد  مجوز می باشند جداً  خودداری نمایند.

11- مقرر گردید مدیران مربوطه ادارات که در جلسه حضور داشته اند  نسبت به اجرای مصوباتی که مربوط به آنها می باشند اهتمام لازم را  معمول  و در جلسه بعدی نسبت به اقدامات  انجام شده توضیحات  مناسب را بیان نمایند در غیر این صورت و عدم اجرای مصوبه این  شورا  که در چهار چوب قانون و مقررات می باشد بدون  هیچ گونه اغماضی  برخورد میگردد .

40: بند 8 صورتجلسه مورخ 7/6/97  کمیسیون خدمات شهری شورا  با 3 بند به شرح ذیل در جلسه مطرح با مفاد بندهای موافقت گردید:

1: مقرر گردید شهرداری قبل از صدور پایان کار ساختمان  استعلام لازم  را مبنی بر اینکه ساختمان که در مسیر شبکه فاضلاب واقع گردیده به شبکه فاضلاب وصل می باشد  اقدام و پس از رویت نتیجه استعلام نسبت به صدور پایان کار مبادرت نمایند .

2: مقرر گردید در جلسه بعدی کمیسیون خدمات شهری شورا  از دادستان محترم شهرستان و ریاست محترم اداره ثبت  اسناد شهرستان با محوریت  حق انشعاب برای شهروندان که شبکه فاضلاب در محاذی ساختمان اجراء شده  هماهنگی لازم  در این خصوص  دعوت بعمل آید .

3: با توجه به  اجرای طرح شبکه فاضلاب در نقاط مختلف شهر بابل و عدم تمکین برخی شهروندان نسبت به وصل شدند به شبکه فاضلاب  مقررگردید اداره محترم آب و فاضلاب شهر بابل  بهمراه  دادگستری  محترم شهرستان و شهرداری بابل با تشریک مساعی و متفق القول نسبت به اطلاع رسانی موضوع و اجرای ماده 15 قانون آ ب و فاضلاب با نصب بنر و موارد دیگر که جنبه اطلاع رسانی داشته باشد در چند نقطه شهر بابل اقدام و حساسیت موضوع و همکاری مالکین  را به  شهروندان اعلام نمایند .

 

در پایان جلسه با ذکر صلوات بر محمد و آل محمد و دعا برای سلامتی و تعجیل فرج  امام زمان (عج ) خاتمه یافت.