گزیــــده اخبــــار
صفحه اصلی/ مصوبات/صورتجلسه97/07/10/
شماره مصوبه : 142
تعداد
97/07/10
صورتجلسه97/07/10
صورتجلسه97/07/10

صورتجلسه اصلي شوراي اسلامي شهر بابل

نوع جلسه : اصلی            رياست جلسه : فرامرز ابوالحسنی           شماره جلسه :44 /97/5/ش

     شروع :00/16                        خاتمه :20       تاريخ : 97/07/10(سه شنبه )                  محل تشکيل جلسه:شوراي اسلامي شهر بابل

 

در پی هماهنگی به عمل آمده با اعضا محترم شورا   ، جلسه شورای اسلامی شهربابل در تاریخ 10/07/97 روز سه شنبه رأس ساعت 00/16 با حضور اعضای محترم و با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید  در سالن جلسات شورا برگزار گردید .

 در ابتدای جلسه آقای  فرامرز  ابوالحسنی، ریاست محترم شورا ی اسلامی شهر ضمن عرض سلام و خیر مقدمبه اعضای محترم شورادر خصوص مسائل و مشکلات روز شورا ، شهر و شهرداری و عملکرد شهرداری مطالبی رابیان کردند .

ودر ادامه  ریاست شورا  دستور کار جلسه را که در خصوص بررسی  نامه های وارده به شورا  و طرح و برنامه و پروژه های در دست اجرا و برخی موارد دیگر  که پیرامون  شهرو و شهرداری می باشد بیان و  از هر یک از اعضا شورا خواستند اگر نطق قبل از دستور دارند و همچنین در خصوص موضوع جلسه نظارت و نکات لازم را بیان نمایند.

آقای غفار آری عضو محترم شورا بیان داشتند شهرداری که یک مجموعه خدماتی است  باید قرارداد های لازم را در خصوص  قیر و بیس کوهی که مورد نیاز شهر می باشد برای دپوی این گونه موارد تدابیر لازم را معمول دارند تا در صورت نیاز و درخواست شهروندان دپوی شهرداری از این قبیل موارد خالی نباشد که این موضوع اصلاً مورد تأئید ما نمی باشد .

علی ایحال  هر یک از اعضا محترم شورا در خصوص موضوع جلسه و برخی موضوعات سخنانی را ایراد و راهکارهای مناسبی و کارشناسانه ای در این خصوص ارائه نمودند.

سپس بعد از شور و مشورت و کنکاش و تبادل نظر بین  اعضای محترم شورا  پیرامون موضوعات مطروحه ، مصوباتی به شرح ذیل اتخاذ گردید:

44:بند 1- با توجه به اعتراض و ایراد  اعضای محترم شورا به عملکرد شهرداری 1- در خصوص عدم تکمیل سایت انجیل سی و حساسیت موضوع و بحث بهداشتی آن 2-  پروژه ساختمان خورشیدی واقع در خیابان مدرس  که دارای  رأی تخریب کمیسیون ماده 100 بوده ،  اما شهرداری هیچگونه اقدامی  نسبت به جلوگیری و ادامه کار  انجام نداده که  اکنون ما شاهد بهره برداری رسیدن آن پروژه  می باشیم. مقرر گردید  شهردار محترم در جلسه آتی شورا در خصوص 2 سوال مطروحه که از دغدغه اعضای محترم شورا می باشد  درصحن اصلی  شورا حاضر و توضیحات کامل و جامع را ارائه فرمایند .

44: بند 2- با توجه به نبود قیر برای استفاده کارخانه آسفالت و تعطیلی  کارخانه  و با عنایت به هماهنگی و رایزنی  بعمل آمده اعضای محترم شورا با برخی از مسئولین و قول مساعد آن بزرگواران  ،  مقرر گردید جهت تأمین قیر برای مصرف کارخانه آسفالت  به مقدار  1700 تن ، شهردار در معیت آقایان غفار آری ، مهدی پور چالی ، مهندس حسن احمد زاده  عالمی  ،  مهندس سید مقیم مقیمی درزی ،اعضای  محترم شورا در این خصوص اهتمام لازم را بعمل آورند.

  1. : بند 3– نامه شماره 5800/36 مورخ 20/6/97 شهرداری بابل با این مضمون در اجرای بند 12 صورتجلسه مورخ 5/4/97 شورای اسلامی شهر بابل با موضوع ارائه طرح این شهرداری در خصوص بهره وری از آبندان حیدرکلا و پیرو نامه شماره 2904/13 مورخ 31/3/97  ، در جلسه مطرح،     مقرر گردید شهرداری جهت اجرایی شدن طرح ها و بهره برداری بهتر و مناسب تر از آبندان از سوی شهروندان  ، بر اساس قرارداد با رعایت تمامی جوانب اقدام نمایند .

44: بند 4 -نامه شماره 9/3212 مورخ 13/6/97 اداره ورزش و جوانان شهرستان بابل  به شهردارمحترم  و رونوشت به شورا  با این مضمون جهت رشد و توسعه ورزش این شهرستان با عنایت به عملکرد غرور آفرین قهرمانان با غیرت شهرستان بابل اعزامی به بازیهای آسیایی جاکارتا و کسب دو مدال ارزنده برنز توسط آقایان رضا اطری در وزن 57 کیلو کشتی آزاد و نوشاد عالمیان در تنیس روی میز  انفرادی که به ترتیب پس از 20 و 52 سال کشور را در بازیهای آسیایی صاحب مدال نموده اند  و موارد دیگر در متن نامه فوق الاشاره ... ، در جلسه مطرح مقرر گردید موضوع به  شهرداری ارجاع   تا عنداللزوم با پیشنهاد  شهرداری   به شورا  در خصوص مورد مطروحه تصمیمات لازم اتخاذ گردد . 

44:بند5-  نامه شماره 5984/32 مورخ 27/6/97  شهرداری بابل با این مضمون براساس صورتجلسه توافقی مورخ 22/6/97  فیمابین این شهرداری و اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان بابل و  نقشه موسوم به اجرای ماده 45 ، ازآنجاکه غرامت عرصه مسجد موسی بن جعفر (ع)  به مساحت 42 مترمربع پس از ارزیابی از سوی کارشناس مرضی الطرفین از محل ردیف اعتباری 310202 بودجه سال جاری قابل پرداخت خواهد بود . در جلسه مطرح با کلیات موضوع موافقت  ، مقرر گردید شهرداری نسبت به ارسال  تعیین قیمت ارزیابی کارشناسی به این شورا بمنظور اخذ تصمیم اقدام نمایند .

44:بند6-نامه شماره 6190/36 مورخ 3/7/97 شهرداری بابل با این مضمون  با عنایت به نامه شمراه 8430/3/8623 مورخ 2/7/97 فرمانداری ویژه شهرستان بابل با موضوع مصوبات جلسه مورخ 25/6/97 در خصوص افزایش قیمت تحویل زباله در سایت انجیل سی که با حضور آن مقام محترم ، ریاست محترم اداره حفاظت محیط زیست ، ریاست محترم اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای ، شهرداران و بخشداران محترم شهرستان در محل فرمانداری تشکیل شد و در اجرای بنده (1) صورتجلسه مذکور که نرخ تحویل زباله در سایت انجیل سی را به ازای هر کیلوگرم ، 700 ریال تعیین نمود در جلسه مطرح با موضوع پیشنهادی شهرداری و رعایت مراحل قانونی موافقت  گردید.

 

44:بند 7نامه شماره 6058/13 مورخ 31/6/1397 شهرداری بابل با این مضمون نامه شماره 1850/13 مورخ 1/3/97 این شهرداری در خصوص مجوز انعقاد قرارداد بر اساس ماده 19 آئین نامه مالی شهرداریها با سازمان همیاری شهرداریهای استان جهت نظارت بر طرح تفکیک زباله از مبدأ و نظر مخالف آن شورای محترم طی بند 19 صورتجلسه مورخ 22/3/97 ؛ با عنایت به هماهنگی به عمل آمده و اصلاحات انجام شده در مبلغ قرارداد  ، این شهرداری در نظر دارد نسبت به انعقاد قرارداد با موسسه بازیافت و مدیریت مواد زاید جامد استان مازندران  طبق شرایط جدیدبه مبلغ ماهانهسی میلیون ریال از ردیف اعتباری 350202 عمران شهرداری اقدام نماید. در جلسه مطرح با پیشنهاد شهرداری مخالف گردید.

44 : بند 8 صورتجلسه مورخ 9/7/97 کمیسیون فنی و عمرانی شورا با 7بند  به شرح ذیل در جلسه مطرح با مفاد بندهای پیشنهادی کمیسیون موافقت  گردید: 

  1. با توجه به کنده کاری انجام شده در خیابان تختی جنب استادیوم آزادی  که توسط پیمانکار فاینانس اداره آب و فاضلاب صورت
    گرفته ،  اداره آب و فاضلاب شهری به خاطر اینکه  شهرداری هیچ گونه طرح  یا همسطح سازی پیاده رو در آن مسیر ندارد نسبت به  ترمیم و برگرداندن  مسیر حفاری شده به حالت اول  اقدام لازم را معمول نمایند .

2-با توجه به اینکه شهرداری در خیابان مدرسروکش آسفالت انجام داده این امر موجب پایین رفتن دریجه های آب و فاضلاب (منهول )گردیده است که در برخی نقاطبه صورت چاله ای در سطح شهر نمایان می گردد مقررگردید شهرداری با همکاری اداره آب و فاضلاب شهری نسبت به همسطح سازی دریچه های فاضلاب اقدام لازم را معمول دارند .

3-با توجه به مصوبات قبلی شورا در خصوص دیوارکشی زمین اداره آب و فاضلاب واقع در خیابان شهید صالحی (منبع آب ) مقرر گردیدبه منظور حل مشکلو مشاهده وضع موجودآقایانمهندس سید مقیم مقیمی درزی ، فرامرز ابوالحسنی و مهدی پورچالی ، مهندسحسن احمد زاده عالمیبه همراه ریاست محترم اداره آب و فاضلاب و نماینده شهرداری از منطقه بازدیدبعمل آورند .

4-مقرر گردید شهرداری بعد از تاریخ  15 مهر  به اداراتی که در سطح شهر کارهای  خدماتی برای رفاه حال شهروندان دارند همکاری لازم را بعمل آورند و از آن ادارات حفار تعهدات لازم را اخذ که بعد از عملیات  حفاری در کوتاه ترین زمان ممکن نسبت به ترمیم و آسفالت مسیر اقدام نمایند .

5-مقرر گردید شهرداریپیشنهاد جابجایی ردیف اعتباری برای انجام کارهای عمرانی را با ریز پروژه های عمرانی در دست اقدام و پیش بینیشده و نشده را به شوراارسال تا تصمیمات لازم اتخاذ گردد .

6-مقرر گردید شهرداری مجوز حفاری در کوچه دانشجوی5 و 6واقع در بلوار امیرشهیدخلبان ابوالحسنی برای انجامعملیات لوله گذاریفاضلاب(اکو) به اداره آب و فاضلابصادر و اداره مزبور با توجه به وضعیت کوچه و شلوغی منطقه نسبت به انجامبرنامه مورد هدف در کوتاه ترین زماناقدام نمایند .

7-مقررگردید جلسه ای در غالبکمیسیون عمران شورااز معاون محترم امور عمرانی استاندار، نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی و مدیر عامل آب و فاضلاب شهری استانتشکیل تا نسبت به محقق شدنو تخصص بودجه اعتباری سال 97 اداره آب و فاضلاب شهری بابل و پیگیری مطالبات آن ادارهوبه منظور پرداخت بدهی پیمانکاران آن ادارهوتسریع در ادامه روند طرح فاضلاب شهر بابل ،دعوت بعمل آید .

44:بند9- نامه شماره 6224/34 مورخ 4/7/97 شهرداری بابل با این مضمون آقای احمد رضا عزتی و شرکاء  مالک پلاک تجمیعی  2883 و2868 و 2867 واقع در خیابان مدرس-استرآبادی محله ؛ مساحت طبق سند 28/2581 مترمربع مساحت موجود 20/2578 مترمربع مساحت باقی مانده 15/2512 مترمربع شمال گذر 6متری- شرق گذر 36 متری- غرب گذر 8 متری- کاربری مسکونی با تأمین خدمات؛

با عنایت به تأمین پارکینگ مورد نیاز وبا توجه به پارکینگ مازاد و مساحت زمین ودسترسی مناسب واحداث بام سبز و رعایت پیش فضا با توجه به وضع موجود خیابان مدرس از لحاظ ترافیکی با تغییر کاربری از مسکونی با تأمین خدمات به تجاری و احداث بنا تجاری-پذیرایی ورزشی ، 9 طبقه روی همکف وزیرزمین ، سطح اشغال زیر زمین 1917 مترمربع ، 76 درصد (مجاز:65 درصد) به صورت 17 واحد تجاری به مساحت مفید 1010 مترمربع- سطح اشغال طبقات همکف تا نهم 1960 مترمربع ، 78 درصد ( مجاز: 65 درصد ) طبقه همکف به صورت 14 واحد تجاری به مساحت مفید 850 مترمربع- طبقه اول به صورت 14 واحد تجاری به مساحت مفید 900 مترمربع طبقه دوم به صورت 11 غرفه فود کورت (رستوران ) به مساحت مفید 460 مترمربع و 646 مترمربع سالن پذیرایی طبقه سوم تا هفتم هر طبقه 52 واحد پارکینگ و طبقه هشتم 54 واحد پارکینگ جمعاً 314 واحد پارکینگ (تعداد پارکینگ مورد نیاز 304 واحد و تعداد پارکینگ تأمین شده 314 واحد که 10 واحد پارکینگ مازاد می باشد،ضمناً در خصوص پارکینگ با توجه به ضوابط طرح تفصیلی صرفاً ضوابط پارکینگ دوبل یک بار در محاسبات پارکینگ لحاظ و بر اساس آن تأمین پارکینگ صورت پذیرفته است). طبقه نهم به صورت سالن ورزشی به مساحت مفید 500 مترمربع وسالن پذیرایی (رستوران ) به مساحت مفید 200 مترمربع عدم پس روی قسمتی از ضلع غرب (به طول 21 متر) از 3 متر به صفر- تعبیه فضای پیش خوان ورودی به عمق 8 متر و رمپ مجزای رفت و برگشت ضمن اخذ عوارضات و عوارض تغییر کاربری برابر تعرفه جدید مصوب شورا و اخذ عوارض ارزش افزوده ، 2برابر تعرفه جدید مصوب شورا موافقت به عمل آمد.

 در جلسه مطرح  ، مقرر گردید شهرداری موارد ذیل را که از دغدغه اعضای محترم شورا می باشد در اجرای پروژه مد نظرداشته باشند : 1- شهردارمحترم هر یک ماه نسبت به روند اجرایی پروژه بلحاظ اهمیت آن به صحن اصلی شورا حاضر و گزارشات لازم را ارائه نمایند .

2-درصورت حذف یا کسر پارکینگ جریمه آن 10 (ده ) برابر محاسبه و دریافت  گردد.

3- هیچکدام از فضاهای تجاری و خدماتی حق مجزا سازی و تفکیک و یا کوچک سازی را ندارد و در صورت اجرا نشدن مطابق نقشه از انجام عملیات و ادامه فعالیت ممانعت بعمل آید .  

مع الوصف با موضوع پیشنهادی شهرداری و رعایت موارد فوق الذکر موافقت گردید

44:بند10-  صورتجلسه  مورخ 7/7/97  کمیسیون سرمایه گذاری شورا با 4 بند  به شرح ذیل در جلسه مطرح ، با مفاد بندهای پیشنهادی کمیسیون موافقت گردید:

 1: مقرر گردید شهرداری با گرفتن وکیل و گماردن کارشناس خبره  ، صفر تا صد موضوع وبندهای  قرارداد (شهرداری با عاملان مجتمع توریسی و تفریحی  نوشیروانی پردیس )  را بررسی و برای جلوگیری از برخی عواقب بعدی ، در اسرع وقت موارد که به نفع شهرداری
 می باشد که در قرارداد باید اضافه گردد  به شورا پیشنهاد دهند .

2: مقرر گردید شهرداری یک ناظر در مجتمع  توریستی و تفریحی پردیس نوشیروانی  جهت نظارت بر  تمامی امور  از قبیل حساب های درآمد و هزینه  تعیین نمایند .

 3 : مقرر گردید شهرداری  نواقصات  موجود در قرارداد را احصا  ،  نسبت به اصلاح  ، تصریح وتصحیح  رفع ایرادات   اهتمام لازم را معمول دارند .

4: مقرر گردید شهرداری عرصه و اعیان محل استقرار  مجتمع تفریحی و توریستی پردیس  را  از طریق  کارشناس رسمی دادگستری ارزیابی و نتیجه را به شورا ارائه نمایند .

«در پایان جلسه با ذکر صلوات بر محمد و آل محمد و دعا برای سلامتی و تعجیل فرج امام زمان (عج) خاتمه یافت»