گزیــــده اخبــــار
صفحه اصلی/ مصوبات/صورتجلسه97/07/28/
شماره مصوبه : 145
تعداد
97/07/28
صورتجلسه97/07/28
صورتجلسه97/07/28

 

صورتجلسه اصلي شوراي اسلامي شهر بابل

نوع جلسه : اصلی             رياست جلسه : محمدرضا شافعیان                               شماره جلسه :47 /97/5/ش                           صفحه :1

شروع :00/16                 خاتمه :18                         تاريخ : 97/07/28(شنبه )                                       محل تشکيل جلسه:شوراي اسلامي شهر بابل

 

در پی هماهنگی به عمل آمده با اعضا محترم شورا   ، جلسه شورای اسلامی شهربابل در تاریخ 28/07/97 روز شنبه رأس ساعت 00/16 با حضور اعضای محترم و با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید  در سالن جلسات شورا برگزار گردید .

 در ابتدای جلسه آقای محمدرضا شافعیان ، نائب رئس شورا ی اسلامی شهر بابل در غیاب رئیس شورا  ریاست جلسه را برعهده داشتند ضمن عرض سلام و خیر مقدمبه اعضای محترم شورادر خصوص  مسائل و مشکلات روز شورا ، شهر و شهرداری و عملکرد شهرداری مطالبی رابیان کردند .ایشان در خصوص عملکرد شهرداری در این روزها در اجرای برخی طرح های عمرانی در سطح شهر و تعطیلی کارخانه آسفالت که عملاً شهر را در حوزه عمرانی فلج نموده است و همچنین در خصوص اجرا نشدن رأی کمیسیون ماده 100 ، ساخت و ساز بدون مجوز در سطح شهر علی الخصوص در خیابان
 آیت اله حائری و  روکش ناقص خیابانهای سطح شهر از سوی اداره آب و فاضلاب ، انتقاد و  موضوعات مطروحه را به شهرداری تذکر ، از شهرداری خواستند در اینگونه از موارد اهتمام داشته و از مسامحه پرهیز نمایند.

رئیس جلسه در ادامه  از هر یک از اعضا شورا خواستند اگر مورد یا نطقی به نظرشان می رسد  را بیان نمایند. تا در پایانبتوانیم تصمیمات لازم را اتخاذ نمائیم .

آقای غفار آری عضو محترم شورای اسلامی شهر بابل بیان نمودند عملاً کار عمرانی در شهرداری تعطیل می باشدو کوچه و معابر در سطح شهر اصلاً وضعیت خوبی ندارد  و حرف شان این است که مواد اولیه از قبیل قیر برای استفاده کارخانه آسفالت را نداریم .و این موضوع اصلاً قابل قبول و توجیه خوبی نمی باشد .از آنجاکه بنده بمنظور تأمین قیر برای استفاده کارخانه آسفالت با راهیزنی که با برخی مسئولین استان معاون محترم  مدیر کل بنیاد مسکن استان مازندران داشتم  قرار بر این شده که بنیاد مسکن استان قراردادی با  شهرداری بابل  در این خصوص تدوین  و تنظمی نمایند .تا مقداری قیر برای شهرداری بابل تأمین گردد . اما شهرداری با توجه به هماهنگی بعمل آمد  در این خصوص هیچگونه اقدام را انجام نداده است که واقعاً جای تأسف دارد.  ایشان همچنین در خصوص بازگشایی فاز دوم کمربندی شرقی بیان کردند بنده در این خصوص با مالکین زمینه های مسیر صبحت های اولیه  را انجام داده ام و آنها در صورت پرداخت غرامت  آماده همکاری با شهرداری می باشند اما شهرداری در این خصوص هم تعلل نموده و روند اجرایی پروژه را معطل نموده است . و انتظار می رود شهرداری با تمام توان در خصوص روند اجرای این پروژه عظیم که مشکل ترافیکی شهر بابل را روان می سازد اهتمام لازم را بعمل آورند .

علی ای الحال  هر یک از اعضا محترم شورا  در خصوص روند کند آزادسازی مسیر و تملک زمین  مسیر کمربندی دوم شرقی (فاز 2) ،عدم اجرای  رأی کمیسیون ماده 100 از سوی شهرداری ،  ساخت و ساز بدون مجوز در سطح شهر علی الخصوص در خیابان آیت ا.. حائری و نظارت شهرداری در این زمینه  و وضعیت نامناسب  آسفالت برخی کوچه های سطح شهر و نبود قیر  و طبع آن تعطیلی کارخانه آسفالت و نبود وسایل مورد نیاز از قبیل بیس کوهی و بی تدبیری شهرداری در دپوی این گونه مصالح  برای استفاده در موقع ضروری  و موارد دیگر ، سخنان و نکات کارشناسانه و دقیقی را ایراد  و  اذعان داشتند همه اینها نشان از آن دارد که رویه همکاری و علاقه برای انجام امور و پیگیری برخی مسائل ضروری  در شهرداری وجود ندارد و شورا باید در این خصوص تصمیم جدی اتخاذ نماید .

ضمناً ریاست محترم شورا در اثنای جلسه به جمع اعضای محترم شورا پیوستند.

سپس بعد از شور و مشورت و کنکاش و تبادل نظر بین  اعضای محترم شورا  پیرامون موضوعات مطروحه ، مصوباتی به شرح ذیل اتخاذ گردید:

47:بند 1- مقرر گردید شهردار محترم در اجراء و عملیاتی نمودن رأی کمیسیون ماده 100 که یک شبه دادگاه محسوب می گردد  و رأی صادره لازم الاجراء می باشد علی الخصوص در خصوص ابنیه احداثی در خیابان آیت ا... حائری اهتمام لازم را  داشته باشند. و همچنین به لحاظ اهمیت موضوع از برخی از این پرونده ها که تخلف آنها معرض و  به کمیسیون ماده 100 ارسال می گردد  که در روند تشکیل پرونده تخلفات از سوی کارشناسان ساختمانی شهرداری  مشهود می باشد و گزارش کامل و جامع ای ارائه نمی گردد .و در این خصوص اعضای محترم شورا اسلامی شهر   به همراه شهردار و مدیران منطقه شهرداری  و معاونین ، از ساختمان های مورد نظر بازدید و درصورتی که گزارشات  و نظر کارشناسان ساختمانی در پرونده با محل مطابقت نداشته باشد برای  نیروهای متخلف  اعمال  قانون گردد.

 

47:بند 2- از آنجا که اداره محترم آب و فاضلاب شهری بابل برای اجرای شبکه اگو  در سطح شهر عملیات کنده کاری را انجام نموده اما تاکنون نسبت به برگرداندن مسیر کنده کاری شده به حالت اولیه نشده و تنها با روکش آسفالت جلوی گردو خاک  گرفته است . اما مسیر کنده کاری شده اکنون در سطح شهر به صورت پستی و بلندی در آمده در واقع خیابان غیر همسطح و ناهموار می باشد. که این وضعیت اصلاً مناسب شهروندان محترم نمی باشدلذا  شهرداری در اسرع وقت تذکرات لازم را جهت همسطح نمودن خیابان کنده کاری شده با مشخص نمودن زمان (تایم زمانی مشخص )  به اداره آب و فاضلاب شهری ابلاغ و در صورت عدم اجراء و مناسب سازی مسیر، شهرداری شخصاً نسبت به همسطح نمودند مسیر اقدام و هزینه انجام شده را 10 درصد بیشتر از اداره آب و فاضلاب شهری مطالبه و اخذ نماید .ضمناً شهرداری از دادن هر گونه مجوز کنده کاری و حفاری  به اداره مربوطه خودداری نمایند. تا اداره مزبور به تعهدات قبلی شان عمل نمایند .

 

«در پایان جلسه با ذکر صلوات بر محمد و آل محمد و دعا برای سلامتی و تعجیل فرج امام زمان (عج) خاتمه یافت»