گزیــــده اخبــــار
صفحه اصلی/ مصوبات/صورتجلسه مورخ 97/11/14/
شماره مصوبه : 169
تعداد
97/11/14
صورتجلسه مورخ 97/11/14
صورتجلسه مورخ 97/11/14

 

صورتجلسه اصلي شوراي اسلامي شهر بابل

نوع جلسه : اصلی         رياست جلسه :  فرامرز ابوالحسنی            شماره جلسه : 72 /97/5/ش         صفحه : 1

            شروع :15/00  خاتمه :20/00     تاريخ :97/11/14  (یک شنبه )    محل تشکيل جلسه :شوراي اسلامي شهر بابل

هفتاد و دومین جلسه شورای اسلامی شهربابل در روز یک شنبه مورخ 14/11/97 در ساختمان شورای شهر بابل برگزار شد. پس از تلاوت  آیاتی چند از کلام الله قرآن مجید و رسمی شدن جلسه :

آقای فرامرز ابوالحسنی ریاست محترم شورا ضمن گرامیداشت ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی گفتند: با وجود توطئه های گوناگون استکبار جهانی علیه نظام مقدس اسلامی و مردم ایران ، جشن های مردمی به مناسبت این ایام باشکوه بسیار در حال برگزاری است .ایشان از امام جمعه محترم بابل به خاطر اهتمام و راهنمایی هایشان برای بر گزاری دستاورد های 40 سال انقلاب اسلامی تقدیر و تشکر کردند. در ادامه ریاست محترم شورا به معضل جدی و خطرناک وجود سگ های ولگرد در بابل پرداختند و اشاره کردند که برای یافتن راهی برای رفع این مشکل چند بار با آقای تاکامی گفتگو کردند و مقرر شد در جلسه ای در خصوص رفع این مشکل و مدیریت جمع آوری سگ های ولگرد در شهرهای استان به ویژه بابل هماهنگی و تصمیم گیری شود.

آقای جواد بیژنی بیان داشتند با توجه به مشاهدات و سوالاتی که شهروندان در خصوص وجود سگ های بلا صاحب در شهر از ما دارند و بارها در این خصوص تذکر داده ایم ، متاسفانه تاکنون اتفاقی نیفتاده است. وی همچنین از نگرانی و اعلام همکاری سمن های حامی حیوانات در خصوص مدیریت جمع آوری سگ های بلا صاحب در شهر تشکر کرد.

پس از سخنان پیش از دستور ریاست محترم شورا بررسی مندرجات دفترچه عوارض شهرداری با حضور کارشناسان محترم شهرداری بابل آغاز شد. در ادامه جلسه شورا آقای دکتر درزی و هیأت همراه از سازمان نظام پزشکی بابل برای مشاوره و تبادل نظر در خصوص تعرفه های عوارض مربوط به پزشکان بابل در صحن شورا حضور یافتند. پس از گفتگوی مفصل چون این هیأت معتقد بودند که تعرفه های پیشنهادی به درستی کارشناسی نشده از شورا اجازه خواستند به نظام پزشکی بابل چند روز فرصت داده شود تا نظر خود را اعلام کند که موافقت شد.

 

پس از خروج هیأت نظام پزشکی آقای لطفی معاونت محترم شرکت آب و فاضلاب استان به اتفاق آقای مهندس آملی ریاست محترم این شرکت در بابل همراه با کارشناسان آن شرکت در صحن شورا حاضر شدند. آقای آملی گزارشی از هزینه های مرتبط با توسعه و اصلاح شبکه آبرسانی بابل ، از محل تبصره 3 ، را به سمع و نظر اعضای محترم شورا رساندند. منتخبان مردم در شورا به مشکلات ناشی از فرسودگی شبکه و دیگر معضلات جدی آب و فاضلاب بابل پرداختند و تأکید داشتند که کلیه درآمدهای حاصل از تبصره 3 که از مشترکان بابل اخذ می شود می باید الزاماً در توسعه یا اصلاح شبکه آبرسانی و راه اندازی خطوط فاضلاب هزینه شود و از میهمانان خواستند با جدیت و حساسیت به رفع مشکلات آبرسانی و فاضلاب بابل توجه کنند.پس از خروج هیأت شرکت آب و فاضلاب شورا به ادامه بررسی مندرجات عوارض پرداخت. غازآ

پس از تبادل نظر و بحث و بررسی در خصوص نامه های وارده به شورا مصوبات به شرح ذیل به تصویب رسید:

72 : بند1-مقررگردید شهرداری بابل با هماهنگی دفتر امور شهری استانداری نسبت به برگزاری جلسه ای در خصوص جمع آوری سگ های بلا صاحب ظرف مدت 10 روز اقدام نماید و نتیجه را به این شورا اعلام نماید.

72:بند2- دفترچه عوارضی سال 1398شهرداری بابل طی طرح در جلسات متعدد و پس از بحث و بررسی با حضورکارشناسان مالی شهرداری بابل و با اصلاحات لایحه پیشنهادی به اتفاق آراء به تصویب رسید.

72: بند3- نامه شماره 10627/13 مورخ 7/11/97 شهرداری بابل ، احتراماً یک نسخه صورت جلسه کمیسیون معاملات مورخ 7/11/97 نظر به اینکه شهرداری بابل قصد دارد اجرای پروژه طراحی ، ساخت ، راه اندازی و راهبری سیستم شیرابه در سایت سکوی زباله به صورت ترک تشریفات مناقصه به مبلغ 000/000/498/6 ریال به مدت 6 ماه به شرکت شاران صنعت واگذار نماید. در جلسه مطرح ، با پیشنهاد شهرداری موافقت گردید.

72: بند4- نامه شماره 10614/13 مورخ 7/11/97 شهرداری بابل ، احتراماً یک نسخه صورت جلسه کمیسیون معاملات مورخ 7/11/97 نظر به اینکه شهرداری بابل قصد دارد احداث ساختمان سرویس بهداشتی بازسازی و ترمیم بازار روز ، 17 شهریور ، کشوری را با توجه به فوریت موضوع و پیگیری های مکرر آن شورای محترم به مبلغ 821/979/686/4 ریال با ضریب پلوس 15 درصد وفق ماده 4 آئین نامه مالی شهرداری ها با عنایت به انجام قسمتی از عملیات اجرای کار توسط شرکت قوام بتن شمال به صورت ترک تشریفات مناقصه به شرکت مذکور به مدت 5 ماه واگذار نماید.در جلسه مطرح ، با پلوس 5 درصد موافقت گردید.

" جلسه در پایان با دعا برای سلامتی امام زمان عج الله و صلوات بر محمد وآل محمد به پایان رسید."