گزیــــده اخبــــار
صفحه اصلی/ مصوبات/صورتجلسه مورخ 97/12/07/
شماره مصوبه : 175
تعداد
97/12/07
صورتجلسه مورخ 97/12/07
صورتجلسه مورخ 97/12/07

 

صورتجلسه اصلي شوراي اسلامي شهر بابل

نوع جلسه : اصلی         رياست جلسه :  فرامرز ابوالحسنی            شماره جلسه : 78 /97/5/ش         صفحه : 1

            شروع : 15/30   خاتمه :00 /20     تاريخ :97/12/07  (سه شنبه )    محل تشکيل جلسه :شوراي اسلامي شهر بابل

 

هفتاد وهشتمین جلسه شورای اسلامی شهربابل در سه شنبه مورخ 07/12/97 در ساختمان شورای اسلامی شهر بابل برگزار شد. پس از تلاوت  آیاتی چند از کلام الله قرآن مجید و رسمی شدن جلسه :

نطق:رئیس شورای اسلامی شهر بابل با تبریک ولادت سراسر نور حضرت زهرا (سلام الله علیها)و تبریک به مناسبت روز زن و مادر بیان داشتند : نامگذاری روز زن و مادر و تقارن این روز با ولادت حضرت فاطمه زهرا(سلام الله علیها) و امام خمینی(رحمت اله) بر تمام مادران و زنان ایرانی به خصوص مادران شهدا مبارک باد، امیدواریم بانوان گرامی با الگو قرار دادن این بانوی  بزرگ بتوانند در زندگی خود موفق باشند.

 رئیس شورای اسلامی شهر بابل  در بخش دیگری از سخنان خود به برگزاری جشنواره گل و گیاه در شهر بابل اشاره کرد و گفت :طی ۶ سال گذشته تاکنون جشنواره گل و گیاه یکی از بهترین اتفاقاتی است که هر سال در شهر بابل رقم می خورد و با استقبال خوب شهروندان نیز مواجه می گردد .وی افزود: این اتفاق خوب با همکاری پرسنل خدوم و زحمتکش سازمان فضای سبز مدیریت و همکاران این سازمان،مهندس عالمی  رئیس کمیسیون فضای سبز شورا و سرکار خانم فیروزپور و مهندس بیژنی و دیگر همکاران مجموعه شورا و  شهرداری انجام شده است و امیدواریم با تلاش بیشتر بتوانیم این جشنواره را در سال‌های آتی با کیفیت بهتری برگزار نماییم.

آقای  ابوالحسنی خاطرنشان کردند: هفته آینده بررسی  جزییات بودجه پیشنهادی ۹۸ شهرداری بابل در صحن شورا  آغاز خواهد شد و روسای کمیسیون های شورا  بودجه پیشنهادی شهرداری را به دقت بررسی نمایند تا با اطلاعات جامع و کامل بتوانیم در زمان مقرر  به تصویب برسانیم.وی  در خصوص درخواست اداره آموزش و پرورش مبنی بر ساخت و سازهای تجاری  بیان داشتند: با توجه به اینکه بنده با هرگونه تبدیل فضای آموزشی با تجاری مخالف می باشم اما با در نظر گرفتن وضعیت مدارس و  مصوبه هیات دولت، آموزش و پرورش می‌تواند فضاهای در اختیار را به واحد تجاری تبدیل نماید اما نباید این ساخت وسازها  در مکان‌هایی باشد که مغایر اصول شهرسازی است و سبب افزایش بار ترافیکی  می شود .

نطق :خانم مرمرفیروز پور با انتقاد بر ساخت و سازهای غیر اصولی در شهربابل بیان داشتند:متاسفانه در بابل موضوعی تحت عنوان  احداث تجاری به ویژه در محلات و حاشیه شهر مانند بلوار آیت اله حائری ،حسین آباد ،موزیرج و پل محمد حسن خان که اصلا موضوعیت تجاری ندارند بصورت قارچ گونه در حال احداث است که مشکلات فراوانی درحوزه شهرسازی و خدمات بدنبال خواهد داشت.

خانم فیروزپور با بیان اینکه تجاری سازی معنی و مفهومی دارد که  نباید  اصول شهرسازی را با مشکلاتی در اینده مواجه نماید گفت:در ساخت و سازهای اینچنینی که بیشتر در حاشیه شهر در حال احداث است امنیت و بهداشت و ایمنی و اصول فنی رعایت نمی شود و اغلب از مصالح دست دوم استفاده می گردد که با کوچکترین زمین لرزه فرو خواهد ریخت.

وی افزود : از همکاران محترم شورا تقاضا دارم تا با هماهنگی با دادستان محترم نسبت به جلوگیری این وضعیت سریعاً اقدام شود تا با  واحدهای تجاری غیر فنی بیشتری در اینده مواجه نگردیم.

نطق: مهندس احمد زاده عالمی با تشکر از حمایت همکاران شورا در برگزاری ششمین جشنواره گل و گیاه بیان داشت: از کلیه همکاران محترم شورا ،مدیریت و کارکنان خدوم وزحمت کش فضای سبز و همکاران مجموعه شهری جهت برپایی با شکوه ششمین جشنواره ملی گل و گیاه شهر بابل قدردانی می نمایم و امیدواریم با کسب تجارب و ارتقای کیفیت جشنواره سالهای آتی شاهد برگزاری بهتر باشیم.

نطق: مهندس  جواد بیژنی ضمن  تبریک روز مهندس به مهندسین و همکاران  مجموعه شهرداری بیان داشت:  خوشبختانه شهرداری بابل  فراتر از وظایف خود به مناسبت های مختلف از همکاران تجلیل و قدردانی می‌کند، متاسفانه ظاهراً بر خلاف روال معمول  در روز مهندس تجلیلی از مهندسین شهرداری انجام نشد و این احساس به وجود آمد که تبعیضی میان همکاران واحدهای مختلف شهرداری وجود دارد .لذا پیشنهاد می شود شهرداری به نحوی نسبت به رفع این سوء تفاهم اقدام نماید.

مهندس بیژنی در بخشی دیگر از سخنانش بیان داشت:  مدعی هستیم طی چهار دهه اخیر در توسعه دانش معماری  و شهرسازی پیشرفت کرده ایم اما به نظر می رسد سیما و منظر شهر بابل از لحاظ شهر سازی در برخی نقاط حساس نسبت به سالهای دور وضعیت نامطلوب تری دارد . ایشان بیان داشتند: در برخی پرونده های مربوط به شهروندان به لحاظ تنگناهای اقتصادیشان مجبوریم نسبت به  بخشی از ضوابط شهرسازی چشم پوشی کنیم تا  شهروندان بتوانند ازاندک سرمایه خود استفاده کنند.اما اغماض از تخلفات ساختمانی بعضی ادارات که به بهانه مشکلات اقتصادی اساس شهرسازی،ترافیک و سیما و منظر شهر بابل  را مخدوش می نمایند خطایی است غیر قابل بخشش. از این دست اقدامات غیر کارشناسی می توان به تمرکز ادارات شهر در میدان ولایت که به نوعی  از کلیدی ترین نقاط  شهری محسوب می شود   اشاره نمود که  منجربه مشکلات حاد ترافیکی در این نقطه مرکزی بابل گردید.

مهندس جواد بیژنی  با اشاره به ساخت غیر قانونی و بدون مجوز سه واحد تجاری در محوطه اداره آموزش و پرورش  تصریح کردند: آموزش و پرورش نماد فرهنگ و تربیت نسل آینده ما ست و این اقدام خلاف قانون و اصرار به تداوم آن به هیچ عنوان زیبنده این  متولی فرهنگ شهر نیست .

محوطه فعلی میدان ولایت که شامل فضاهای مهمی نظیر باغ ملی ،هنرستان تاریخی امام خمینی (رحمت اله) پارک شهید شکری و... می شود روزگاری از جذاب ترین مناظر شهرمان بود ولی متاسفانه ساخت وساز قارچ گونه واحدهای غیر قانونی تجاری توسط ادارات پیرامون این میدان اساساً چیز قابل توجهی  از سیمای زیبای آن روزها باقی نگذاشته است .

لذا از همکاران محترم شورا خواهشمندم ،قاطعانه با صدور هرگونه مجوز برای این اقدام غیر اصولی و غیر قانونی اموزش وپرورش مخالفت نمایند.

نطق: آقای غفارآری نیز بیان داشت: اگر بخواهیم بر اساس نظر هیئت دولت اجازه ساخت و ساز تجاری به هر اداره ای بدهیم یقیناً رعایت  این قانون دارای تبصره ای خواهد بود که باید در این زمینه لحاظ گردد  ما مخالف قانون آموزش و پرورش نیستیم بلکه  با احداث مکان هایی که در برخی نقاط شهر مشکل زاست و بار ترافیکی به دنبال دارد مخالف
می باشیم.

وی افزود:  برای برخی خیابان‌ها هزینه‌های سنگینی پرداخت شده است تا بازگشایی شود نمی توانیم برای آنکه یک منبع درآمد برای اداره ای ایجاد شود شهرداری دچار پرداخت  غرامت شود  و یا سبب افزایش بار ترافیکی و مشکلات دیگری  در شهر شویم.

آقای آری تصریح کرد:  در خصوص احداث واحدهای تجاری در شهر بخصوص در مناطق پر ترافیک  نظر راهنمایی رانندگی و  کارشناسان  مرتبط با این حوزه بسیار مهم است. غفار آری در خصوص برپایی بازار موزیرج نیز  بیان داشت: بازار از ضرورت محلات شهری است و از آنجاییکه موزیرج با جمعیت بالا نیازمند بازار می باشد و محل برپایی بازار نیز در جاده اصلی شهرستانی و ترمینال برون شهری قرار دارد  لذا باید از نظر ترافیکی و راهنمایی و رانندگی کارشناسی شود تا در آینده برای شهر و شهرداری مشکلی به وجود نیاید.

نطق:  مهندس واثقی اذعان  داشت:  با توجه به شرایط نامناسب اقتصادی در مدارس راههای دیگری برای کسب درآمد به غیر از احداث واحد تجاری وجود دارد مدارس می توانند خارج از وقت آموزشی حیاط خود را به پارکینگ در سطح شهر اختصاص دهند که علاوه بر اینکه یک  راه آسان برای کسب درآمد است به  کاهش ترافیک در سطح شهر نیز کمک خواهد کرد .

وی افزود: با توجه به اینکه بیشتر مدارس مسقف بوده و استاندارهای لازم را  ندارند نباید فضاهای  به جامانده را برای احداث واحدهای تجاری از دست داد.

نطق: مهندس شافعیان با اشاره به اینکه نباید از روی  هیجان و دلسوزی در خصوص درخواست اداره آموزش و پرورش  تصمیم گیری کرد گفت:شرایط مالی اداره آموزش و پروررش نسبت به برخی ادارات دیگر شرایط بهتری است اگر قرار باشد از باب ترحم و کمک به ادارات به احداث واحدهای تجاری خارج از اصول شهرسازی مجوز دهیم این یک بدعت در میان تمامی ادارات شهر خواهد شد .

وی افزود:اگر طبق قانون و نظر هیات دولت احداث واحد تجاری در ادارات است مانعی نیست اما نباید به گونه ای عمل شود که خارج از شرایط  معماری و شهرسازی باشد  و گاها سبب افزایش بار ترافیکی نیز در شهر گردد بنابراین باید در تمامی موارد رعایت شود.

نطق: آقای مهدی پورچالی نیز افزود: با توجه به اینکه هر یک از ما جزئی از خانواده آموزش و پرورش هستیم لذا باید در حمایت و کمک از این اداره تلاش نماییم تا خدمات بهتری به فرزندان ما ارائه شود .

 وی با بیان اینکه در جای جای شهر به ادارات دیگر و افراد حقیقی مجوز احداث واحد تجاری داده میشود اگر این مجوز به اداره آموزش و پرورش داده شود تا از فضاهای موجود جهت کسب درآمد استفاده نماید قطعاً در آموزش فرزندان این شهر موفق تر عمل خواهد کرد.

نطق: مهندس مقیم مقیمی  بیان داشت :موزیرج یکی از محلات پرجمعیت شهر بابل است و  اگر بازاری در موزیرج فراهم شود تردد اهالی این منطقه به داخل شهر کاهش خواهد یافت و از میزان ترافیک به مرکز شهر نیز کاسته خواهد شد

وی افزود : پلیس راهور می تواند با حضور در منطقه موزیرج در بحث ترافیکی  برپایی بازارچه  کمک کار باشد.

در ادامه جلسه پس از بحث و تبادل نظر مصوبات ذیل به  تصویب رسید:

78:بند1-نامه شماره 11719/13 مورخ 7/12/97 شهرداری بابل ، پیرو درخواست شماره 10955/13 مورخ 16/11/97 شهرداری و عطف به بند 14 مصوبه شماره 3380/97/5/ش مورخ 29/11/97 شورای اسلامی شهر بابل در خصوص بکارگیری دوتن از وکلای پایه یک دادگستری به نام آقایان میثم حفاوتی طبری وسید مرتضی گوهری و با توجه به نامه کمیته انطباق به استحضار می رساند افراد فوق به عنوان وکیل پرونده ها در واحد حقوقی شهرداری فعالیت می نمایند. مستدعیست در این خصوص مراتب به آن مرجع اعلام ومکاتبه گردد. در جلسه مطرح ، با پیشنهاد شهرداری موافقت گردید.

        78 : بند2-نامه شماره 11650/22 مورخ 6/12/97  شهرداری بابل ، با عنایت به انعقاد توافق نامه با مالک یک قطعه زمین واقع در موزیرج جنب ترمینال جهت احداث بازار موزیرج، علیرغم مخالفت پلیس راهور ناجا به علت کمبود پارکینگ ، این شهرداری به جهت ضرورت توسعه یکنواخت شهری و توزیع عادلانه خدمات در شهر اصرار به ایجاد و ساماندهی بازار هفتگی با اختصاص حدود 2700 مترمربع (60%) از مساحت زمین به پارکینگ دارد که این موضوع طی نامه شماره 625256 مورخه 11/11/97 دبیر محترم ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی و ریاست سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مازندران مورد تأیید و تأکید قرار گرفته است. لذا خواهشمند است دستور فرمائید جهت صدور مجوز قانونی موضوع در جلسه اصلی مطرح گردد. در جلسه رسمی مورخ 7/12/97 مطرح  و مورد موافقت قرار گرفت.

78:بند3- نامه شماره 9605/13 مورخ 11/10/97  شهرداری بابل ، نظر به اهمیت پروژه نوسازی وممیزی املاک این شهرداری و با توجه به اتمام قرارداد ناظر عالیه ممیزی ؛ این شهرداری در نظر دارد از تجربیات آقای علی برزگر به عنوان یک نفر خبره جهت پیگیری امور ممیزی به مدت 10 ماه استفاده نموده و از محل ردیف اعتباری 20510 تا سقف 000/000/300 ریال نسبت به پرداخت حق الزحمه اقدام نماید. در جلسه مطرح ، با پیشنهاد شهرداری موافقت گردید.

78:بند4-نامه شماره 11610 مورخ 5/12/97 شهرداری بابل ، با عنایت به سوابق مساعدت در سنوات گذشته و هماهنگی های صورت گرفته با ستاد راهیان نور ، این شهرداری در نظر دارد جهت حمایت مالی از اعزام کاروان های مردمی راهیان نور به مناطق جنگی هشت سال دفاع مقدس ، مبلغ 000/000/800ریال از محل ردیف اعتباری 41702 اعتبارات سال 98 اقدام نماید. در جلسه مطرح ، با پیشنهاد شهرداری مشروط به درج لوگوی شهرداری و شورای اسلامی شهر بابل در اتوبوس های اعزامی موافقت گردید.

78:بند 5-نامه شماره 11662/1 مورخ 7/12/97 شهرداری بابل ، تصویر درخواست شماره 1241 مورخ 4/12/97 مدیرعامل ورئیس هیئت مدیره پارک پردیس نوشیروانی ارسال می گردد. در جلسه مطرح ، با  اکثریت آراء به تصویب رسید.

   78: بند6 – نامه شماره 11490/18 مورخ 2/12/97 شهردار ی بابل ، در خصوص شکایت شهرداری علیه آقای
لطیفی زاده که منجر به صدور حکم بر محکومیت متهم پرونده به تحمل 3 سال حبس و پرداخت جزای نقدی به مبلغ 000/215/495/7ریال و هم چنین رد مال به مبلغ 000/215/495/7ریال در حق شهردار ی بابل گردیده است جهت استحضار تقدیم می گردد.درجلسه مطرح ، با توجه به ابهاماتی در خصوص علت اخذ نشدن استعلام در خصوص مالک زمین مذکور در زمان تنظیم فروشنامه واحد حقوقی شهرداری گزارشی جهت روشن شدن علت و عوامل این قصور ظرف مدت دو هفته به شورا ارائه دهد ،ضمناً واحد حقوقی جهت اخذ ضرروزیان ناشی از تأخیر در رد مال از فروشنده مال غیر شکایت جداگانه ای به محاکم قضائی ارائه کند.

78 : بند7- نامه شماره 15394/ب/30/پ مورخ 27/11/97 معاون بهداشتی دانشگاه ورئیس مرکز بهداشت شهرستان بابل ، پیرو نامه شماره 416 ب / مورخ 16/1/96 به اطلاع می رساند پایگاه سلامت جامعه سرپل محمدحسن خان که به همت یکی از خیران نیک اندیش در ایام الله دهه فجر سال 95 با حضور استاندار محترم وقت ومسئولین شهرستانی واستانی در کوچه فلسیطین 18 افتتاح گردید مقرر گردیده بود که زیر ساخت های لازم از طرف شهرداری همچون احداث پیاده رو ، کانال هدایت آبهای سطحی ، جمع آوری مواد زائد ساختمانی و خط کشی عابر پیاده جهت تردد ایمن مراجعین به خصوص سالمندان ، مادران باردار و کودکان فراهم گردد که این مهم تا کنون بجز خط کشی عابر پیاده محقق نشده است. لذا از آنجایی که حدود 13000 نفر جمعیت مناطق جنوبی شهر و 3000 نفر جمعیت روستایی تحت پوشش ان پایگاه می باشند ضرورت دارد اقدامات لازم از طرف شهرداری جهت حفظ سلامت مراجعین ، ساکنان و کارکنان منطقه به خصوص در ایام بارندگی معمول گردد. درجلسه مطرح ، شهرداری اقدامات لازم  را به عمل آورد.

 

78:بند8-نامه شماره 11687/37 مورخ 7/12/97 شهرداری بابل ، یک برگ صورت جلسه کمیسیون اضافه ارزش مورخ 2/12/97 به مالکیت آقای ابراهیم هاشم پور و شریک مالک پلاک 242/2326 واقع در میدان بسیج – بسیبج 11 ؛ مساحت برابر نقشه ارائه شده توسط مالک 52/405 متر مربع -  برابر اجرای ماده 45 فاقد تعریض – ضلع شرق دارای 2 بر ، انتهای بن بست – کاربری ارغوانی ؛با توجه به ساخت وساز اطراف با تغییر کاربری ارغوانی به مسکونی ضمن اخذ عوارض تغییر کاربری برابر تعرفه جدید مصوب شورا موافقت به عمل آمد. در جلسه مطرح ، با پیشنهاد شهرداری  و طرح در کمیسیون ماده پنج موافقت گردید.

78 : بند9- نامه شماره 11698/37 مورخ 7/12/97 شهرداری بابل ، یک برگ صورت جلسه کمیسیون اضافه ارزش مورخ 2/12/97 به مالکیت آقای کامیار قنبرزاده و شریک مالک پلاک 6281/2814 واقع در میدان کشوری ؛ مساحت موجود 50/743 مترمربع – فاقد تعریض –شرق گذر 6 متری – جنوب قوس میدان (شعاع میدان 52) – غرب فاقد حد- کاربری تجاری؛با احداث بنا به صورت 16 طبقه روی تجاری و زیر زمین ( زیرزمین به صورت پارکینگ – 2 باب تجاری به مساحت 225 مترمربع – طبقات اول و دوم ، پارکینگ – طبقات سوم تا شانزدهم هر طبقه 2 واحد خدماتی جمعاً 28 واحد خدماتی با سطح إشغال 680 متر مربع برای طبقات زیر زمین ، همکف و اول و دوم 89% مجاز 30% ) ، سایر طبقات با سطح أشغال مجاز و همچنین تأمین پارکینگ مورد نیاز می باشد ضمن اخذ عوارضات برابر تعرفه جدید مصوب شورا واخذ عوارض ارزش افزوده 2برابر تعرفه جدید مصوب شورا موافقت به عمل آمد. ضمناً  در صورت حذف پارکینگ به هر علت و در صورت صدور رأی کمیسیون ماده صد مبنی بر جریمه ، جریمه حذف پارکینگ ، 2 برابر محاسبه می گردد. در جلسه مطرح ، با پیشنهاد شهرداری در صورت تأمین پارکینگ و تعداد طبقات 13 طبقه و رعایت همه ضوابط و اصول معماری وشهرسازی ، ترافیکی و طرح در کمیسیون ماده پنج موافقت گردید.

78:بند10-نامه شماره 11491/37 مورخ 2/12/97 شهرداری بابل ، یک برگ صورت جلسه کمیسیون اضافه ارزش مورخ 16/10/97 به مالکیت آقای میثم کردی مالک پلاک 1528/571/2326 واقع در توحید 43 – روبروی ساختمان غزل ؛ مساحت 30/112 مترمربع – مساحت باقی مانده 75/71 مترمربع – شمال گذر 12 متری – غرب گذر8 متری- کاربری مسکونی ؛با احداث بنا به صورت 3 طبقه روی پیلوت تک واحدی (تریبلکس) به صورت 100% پارکینگ یک واحد تأمین
می باشد. ضمن اخذ عوارضات برابر تعرفه جدید مصوب شورا و اخذ عوارض ارزش افزوده ، 2 برابر تعرفه جدید مصوب شورا موافقت به عمل آمد. در جلسه مطرح ، با پیشنهاد شهرداری  در صورت تأمین پارکینگ و طرح در کمیسیون ماده پنج موافقت گردید.

78:بند11- نامه شماره11122/34مورخ 23/11/1397 شهرداری با این مضمون،کمیسیون اضافه ارزش مورخ 29/10/97 اداره آموزش و پرورش/مدرسه مهر سبز واقع در خیابان مدرس- نبش خیابان فرهنگ،مدرس برابر نامه اداره آموزش و پرورش بابل به شماره 106/2212/2022 مورخ 03/02/97 ارسال می گردد.برابر بند 3 صورتجلسه شورای آموزش وپرورش شورای آموزش و پرورش شهرستان بابل مورخ 14/12/96(به شماره نامه 16078/3/8633 مورخ 19/12/96)در خصوص تغییر کاربری فضای مازاد آموزشی جهت احداث بنای تجاری (برابر با بند 5 تبصره 9 قانون بودجه سال 96)با احداث بنای تجاری بالکن دار به صورت 2 واحد هر واحد به مساحت 7/20 متر مربع+ پارکینگ |(مساحت 7/20 مترمربع+ پارکینگ)مساحت زیربنا معادل 1/62 متر مربع موافقت بعمل آمد.در جلسه مطرح ، با پیشنهاد شهرداری  در صورت تأمین پارکینگ در خیابان فرهنگ ضلع شمال و طرح در کمیسیون ماده پنج موافقت گردید.

 

78:بند12-نامه شماره 11537/37 مورخ 04/12/1397 شهرداری با این مضمون،کمیسیون اضافه ارزش مورخ 17/11/97 به مالکیت آقای بهروز احمد علی نژاد و شریک مالک پلاک 4684/309/2326 واقع در بسیج9 – پشت تاکسیرانی،مساحت 327 مترمربع – ضلع غرب انتهای بن بست 6 متری – کاربری باغ اولویت سوم،برابر ساخت و ساز اطراف ،با تغییر کاربری از باغ اولویت سوم به مسکونی ضمن اخذ عوارض تغییر کاربری برابر  تعرفه جدید مصوب شورا موافقت بعمل آمد.در جلسه مطرح،با پیشنهاد شهرداریدر صورت طرح در کمیسیون ماده پنج موافقت گردید.

78:بند13-نامه شماره 11120/34 مورخ 23/11/1397 شهرداری با این مضمون،کمیسیون اضافه ارزش مورخ 29/10/97،اداره آموزش و پرورش / مدرسه بنت الهدی واقع در خیابان مدرس برابر نامه اداره آموزش و پرورش بابل به شماره 106/1007/2022 مورخ 22/01/97،برتابر بند 3 صورت جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان بابل مورخ 14/12/96(به شماره نامه 16078/3/8633 مورخ 19/12/96)در خصوص تغییر کاربری فضای مازاد آموزشی جهت احداث بنای تجاری (برابر با بند تبصره9 قانون بودجه سال 96)با احداث بنای تجاری بالکن دار به صورت 1 واحد به مساحت 25 مترمربع + پارکینگ(مجموعاً به مساحت 50 متر مربع )موافقت بعمل آمد.در جلسه مطرح ،با پیشنهاد شهرداری مخالفت گردید.

78:بند14-نامه شماره 11119/34 مورخ 23/11/1397 شهرداری با این مضمون،کمیسیون اضافه ارزش مورخ 29/10/97،اداره آموزش و پرورش بابل واقع در میدان ولایت- آموزش و پرورش شهرستان بابل برابر نامه اداره آموزش وپرورش بابل به شماره 106/2212/2022 مورخ 03/02/97،برابر بند 3 صورت جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان بابل مورخ 14/12/96(به شماره نامه 16078/3/8633 مورخ 19/12/96)در خصوص تغییر کاربری فضای مازاد آموزشی جهت احداث بنای تجاری (برابر با بند 5 تبصره 9 قانون بودجه سال 96)با احداث بنای تجاری بالکن دار به صورت 2 واحد هر واحد به مساحت 7/20 متر مربع +پارکینگ(مساحت زیربنا معادل 1/62 متر مربع)موافقت به عمل آمد.در جلسه مطرح،با پیشنهاد شهرداری مخالفت گردید.

78 :بند15-نامه شماره 11685 /37 مورخ 07/12/1397 شهرداری با این مضمون،کمیسیون اضافه ارزش مورخ 02/12/97 به مالکیت آقای امیر حیدر تبار اسبک مالک پلاک 50/3196 واقع در خ مدرس – پشت گنجینه – برج بن- حافظ13-صدوق5،مساحت موجود 140 مترمربع – مساحت باقی مانده 25/82 متر مربع – شمال گذر8 متری-کاربری مسکونی،با احداث بنا به صورت3 طبقه تک واحدی (اول و دوم و سوم،تریبلکس)روی پیلوت با سطح اشغال 100 درصد(25/85 مترمربع)و عدم رعایت پس روی ضلع شمال(3متر)و ضلع جنوب(5متر)ضمن اخذ عوارضات برابر تعرفه جدید مصوب شورا و اخذ عواض ارزش افزوده ،2برابر تعرفه جدید مصوب شورا موافقت به عمل آمد.در جلسه مطرح،با پیشنهاد شهرداری در صورت تأمین پارکینگ و رعایت 2 متر پسروی و طرح در کمیسیون پنج موافقت گردید.

78:بند16-نامه شماره 11690/37 مورخ 07/12/1397 شهرداری با این مضمون،کمیسیون اضافه ارزش مورخ 03/12/97 به مالکیت آقای محمدرضا قلی تبار و شرکاء مالک پلاک تجمیعی 32/30/27/3590 واقع در خ شهید صالحی – جنب انبار فرش قلی تبالر ،مساحت 864 مترمربع- مساحت باقی مانده 83/812 متر مربع – جنوب گذر 10متری –غرب گذر 25 متری- کاربری مسکونی،با تغییر کاربری از مسکونی به تجاری ضمن اخذ عوارض تغییر کاربری برابر تعرفه جدید مصوب شورا و احداث بنا به مساحت 673 (مجاز 637)+ زیرزمین با سطح اشغال 82 درصد (مجاز 80درصد)ضمن اخذ عوارضات برابر تعرفه جدید مصوب شورا و اخذ عوارض ارزش افزوده 2 برابر تعرفه جدید مصوب شورا موافقت بعمل آمد.در جلسه مطرح،با پیشنهاد شهرداری در صورت تأمین پارکینگ و طرح در کمیسیون ماده پنج موافقت گردید.

 

78:بند17-نامه شماره 11579/37 مورخ 05/12/1397 شهرداری با این مضمون،کمیسیون اضافه ارزش افزوده مورخ 17/11/97 به مالکیت آقای احمد گودرزی مالک پلاک باقی مانده 13/3588 واقع در خیابان شهید صالحی ،مساحت 32/258 متر مربع – مساحتع باقی مانده 40/241 مترمربع – غرب گذر 25 متری –کاربری ،با احداث بنا به صورت 2 طبقه  مسکونی دوبلکس روی 1 باب تجاری به مساحت 100 متر مربع + زیرزمین و عدم رعایت پس روی 3 متر ضلع شرق ضمن اخذ عوارضات برابر تعرفه مصوب شورا و اخذ عوارضات برابر تعرفه جدید مصوب شورا و اخذ عوارض ارزش افزوده ،2برابر تعرفه جدید مصوب شورا موافقت به عمل آمد.در جلسه مطرح،با پیشنهاد شهرداری در صورت تأمین پارکینگ و طرح در کمیسیون ماده پنج موافقت گردید.

78:بند18-نامه شماره 11688/37 مورخ 7/12/97 شهرداری بابل ،کمیسیون اضافه ارزش مورخ 02/12/1397 شهرداری با این مضمون،به مالکیت آقای حمزه یزدانی مالک پلاک 46/53 واقع در موزیرج- ارشاد5،مساحت 81/61مترمربع – مساحت باقی مانده 91/49 مترمربع- شرق به نهر-جنوب گذر 6 متری – کاربری مسکونی – بافت فرسوده،با احداث بنا به صورت 1 طبقه  روی پیلوت 1 واحدی با سطح اشغال 100 درصد و عدم رعایت پس روی ضلع شمال(3متر)و ضلع جنوب (2متر)ضمن اخذ عوارضات برابر تعرفه جدید مصوب شورا و اخذ عوارض ارزش افزوده،2برابر تعرفه جدید مصوب شورا موافقت به عمل آمد.در جلسه مطرح،با پیشنهاد شهرداری با توجه به قلت زمین و تأمین پارکینگ و طرح در کمیسیون ماده پنج موافقت گردید.

78:بند19-نامه شماره 11682/37 مورخ 07/12/1397 شهرداری با این مضمون،کمیسیون اضافه ارزش مورخ 02/12/97 به مالکیت آقای بهروز میرزا بابائیان مالک پلاک تجمیعی 1/49 و 54/2965 واقع در خ نواب –چهارراه گلشن-خ نصیرایی-نبش نصیرایی8؛مساحت 04/371 متر مربع –ضلع شمال گذر 6 متری – شرق گذر 20 متری –جنوب گذر 8 متری –کاربری مسکونی –بافت قدیم؛با توجه به موارد مطروحه فوق با احداث بنا به صورت 2 طبقه روی نیم طبقه و تجاری بالکن دار+ زیرزمین (6واحد مسکونی + 2 واحد تجاری به مساحت 60 مترمربع )9 واحد پارکینگ مورد نیاز می باشد که 10 واحد پارکینگ تأمین است،ضمن اخذ عوارضات برابر تعرفه جدید مصوب شورا و عوارض ارزش افزوده ،2برابر تعرفه جدید مصوب  شورا موافقت به عمل آمد.در جلسه مطرح،با پیشنهاد شهرداری در صورت تأمین پارکینگ با 6 واحد مسکونی با 40 متر مربع تجاری و طرح در کمیسیون ماده پنج موافقت گردید.

78:بند20-نامه شماره11691/37مورخ 07/12/1397 مورخ 11691/37 شهرداری با این مضمون،کمیسیون اضافه ارزش افزوده مورخ 02/12/97 به مالکیت آقای میثم عبدالله زاده حمزه کلایی مالک پلاک 5833/74/2326 واقع در بازگیر کلا وک محله- روبروی تفکیکی مخابرات؛مساحت 56/365 متر مربع- فاقد تعریض- جنوب گذر 12 متری کاربری مسکونی؛با توجه به تأمین پارکینگ با احداث بنا به صورت 3 طبقه روی تجاری بالکن دار (5واحد مسکونی + 1 باب تجاری به مساحت 45 متر مربع)ضمن اخذ عوارضات برابر تعرفه مصوب شورا و اخذ عوارضات برابر تعرفه جدید مصوب شورا و اخذ عوارض ارزش افزوده ،2برابر تعرفه جدید مصوب شورا موافقت به عمل آمد.در جلسه مطرح، با پیشنهاد شهرداری در صورت تأمین پارکینگ و طرح در کمیسیون ماده پنج موافقت گردید.

78:بند21-نامه شماره 11686/37 مورخ 07/12/1397 شهرداری با این مضمون ،کمیسیون اضافه ارزش مورخ28/11/97 به مالکیت آقای نورعلی رزاقی حسن کلایی مالک پلاک 4692/53 واقع در شهرک آزادگان؛ مساحت 12/165 مترمربع- فاقد تعریض-شرق گذر 8متری- کاربری ؛با توجه به نامه شماره 33351 مورخ 25/11/97 اداره آموزش و جوانان ،با تغییر کاربری از ورزشی به مسکونی ضمن اخذ عوارض تغییر کاربری موافقت به عمل آمد.در جلسه مطرح ،با پیشنهاد شهرداری در صورت طرح در کمیسیون ماده پنج موافقت گردید.

78:بند22-نامه شماره 6556/34 مورخ 15/07/1397 شهرداری با این مضمون،خط پروژه گذر 8 متری واقع در باغ عباسی –خیابان سالمندان تهیه شده در مقیاس 500/1 ممهور به مهر نقشه برداری جهت تصویب و ممهور به مهر آن شورای محترم ؛در جلسه مطرح،با پیشنهاد شهرداری موافقت گردید.

 

 " در پایان جلسه با دعا برای سلامتی امام زمان عج الله و ذکر صلوات بر محمد(ص) و آل محمد (ص)خاتمه یافته است ."