گزیــــده اخبــــار
صفحه اصلی/ مصوبات/صورتجلسه مورخ 98/03/05/
شماره مصوبه : 193
تعداد
98/03/05
صورتجلسه مورخ 98/03/05
صورتجلسه مورخ 98/03/05

 

 

                 

صورتجلسه اصلي شوراي اسلامي شهر بابل

نوع جلسه : اصلی         رياست جلسه :  فرامرز ابوالحسنی            شماره جلسه :  13/98/5/ش          

                                  شروع 14:00   خاتمه 17:30 تاريخ :  98/03/05     (یک شنبه )  محل تشکيل جلسه :    شوراي اسلامي شهر بابل

مدعوین: معاون توسعه وپشتیبانی شهرداری بابل-مدیران مناطق یک و دو شهرداری-مدیر درآمد-مسئول در آمد مناطق-مسئول بازرسی مناطق-مسئول ممیزی مناطق- مسئول فناوری اطلاعات-

مسئول واحد معماری و ساختمانی مناطق-و کارشناسان مربوطه

 

         در پی هماهنگی به عمل آمده با اعضا محترم شورا ،جلسه شورای اسلامی شهربابل در تاریخ 98/03/05 روز  یکشنبه رأس ساعت 14/00 با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید  در سالن جلسات شورا برگزار گردید .                                   

        در ابتدای جلسه  آقای فرامرز ابوالحسنی ریاست شورای اسلامی شهر بابل  ، ضمن عرض سلام و خیر مقدم و قبولی طاعات و عبادات در ماه مبارک رمضان و لیالی قدر بیان داشتند: اینک که در آستانه شب های پربرکت قدر توفیق عبادت و بندگی و بهره گیری از معنویات خوان گسترده الهی نصیب همه بندگان شده با یاد بزرگ مرد تاریخ اسلام امیر المومنین علی علیه السلام به استقبال این شب های پر برکت می رویم تا علاوه بر تطهیر جسم وروح به معنای واقعی از نهایت معنوی این شب های عزیز فیض ببریم.

در ادامه خانم مرمر فیروزپور در نطق پیش از دستور جلسه بیان داشتند: طی جلساتی که با آقای نظری برگزار گردید اطلاعات خوبی در خصوص زمین تفکیکی شهرک فرهنگیان بدست آوردیم و منتظر استعلام نهایی هستیم تا نسبت به تخصیص اعتبار برای احداث سالن ورزشی اقدام شود.

ایشان تصریح نمودند : زمینی توسط یکی از خیرین در موزیرج جنوبی جهت احداث فرهنگسرا اهدا گردیده که شهرداری می تواند با استفاده از ظرفیت ستاد بازآفرینی برای احداث فرهنگسرا یا سرای محله اقدام نماید.

خانم فیروزپور  ستاد باز آفرینی را ظرفیت مناسبی جهت اتمام چند پروژه  در شهر بابل دانستند و افزودند: طی پیگیری های بعمل آمده ،مقرر گردید جلسه ای با حضور آقای مهندس نظری مدیرکل اداره راه وشهرسازی و هیات همراه برگزار گردد و پروژه های آماکا،زمین نعل اسبی،انجیلسی وپارک بلوار مادر در دستور کار قرار گیرد.

خانم فیروزپور اذعان داشتند: با توجه به اینکه چند پروژه بزرگ تجاری درخیابان مدرس  احداث شده است که فاقد پارکینگ می باشد ،شهرداری ساختمان شهربانی و محوطه  زندان قدیم را خریداری نماید که از ساختمان شهربانی به عنوان موزه نام آوران و زمین محوطه  زندان برای پارکینگ استفاده نمایدو  شهرداری نیز  در ازای آن زمین(متعلق به شهرداری)  جنب زندان متی کلا را به کلانتری واگذار نماید.

آقای غفار آری نیز با اشاره به شرایط جاده انجیلسی بیان داشتند: بخشی از جاده بالاتر از پیچ نیز در حال رانش است که متاسفانه هیچ مسئولی  نسبت به این موضوع دغدغه ای  ندارند و  شهرداری را متولی  بازسازی جاده انجیلسی می دانند در حالیکه متولی راه و جاده اداره کل راه و شهرسازی استان
می باشد ‌که متاسفانه هیچگونه اقدامی تاکنون انجام نداده است.

سپس جلسه به درخواست آقای مهدی پورچالی رییس کمیسیون املاک وحقوقی شورای اسلامی شهر بابل درخصوص درآمد شهرداری با حضور معاون توسعه وپشتیبانی شهرداری بابل-مدیران مناطق یک و دو شهرداری-مدیر درآمد-مسئول در آمد مناطق-مسئول بازرسی مناطق-مسئول ممیزی مناطق- مسئول فناوری اطلاعات-مسئول واحد معماری و ساختمانی مناطق-و کارشناسان مربوطه ادامه یافت ؛و آقای  فرامرز ابوالحسنی  رییس شورای اسلامی شهر بابل در این خصوص بیان داشتند:در گذشته درآمد شهرداری از محل پرداخت جرائم ماده صد و ساختمانی کسب می گردید که سبب شد شهرداری به درآمد پایدار توجه ای نداشته باشد .

ایشان افزودند: باتوجه به اینکه درآمد شهرداری اکنون از دو محل فوق الذکر رو به کاهش می باشد باید به مسئله ممیزی که نقش بسزایی در کمک به درآمد پایدار شهرداری دارد توجه ویژه ای داشت.

 

 

رئیس شورای اسلامی شهر بابل اذعان داشتند: ظرفیت بالایی برای جذب مطالبات و افزایش درآمد در شهرداری وجود دارد اما متاسفانه گویا عزم جدی وجود ندارد ویا آنکه موانعی  وجود دارد که باید رفع گردد.

آقای ابوالحسنی با بیان اینکه نسبت به شهرداری های دیگر وضعیت بهتری  داریم اما با نقطه ایده آل فاصله زیادی داریم افزودند: ممیزی یکی از امیدهای ما برای کسب درآمد در شهرداری بود اما با این رویکرد اگر تا دوسال دیگر به سرانجام نرسد باید بدنبال راه میانبری باشیم.

آقای مهدی پورچالی بیان داشتند:متاسفانه در شهرداری بابل از تمامی توان و امکانات برای کسب درآمد استفاده نمی شود و حساسیتی نسبت به این موضوع وجود ندارد.

ایشان افزودند: مجموعه ای که نمی تواند حقوق پرسنل خود را در زمان مقرر پرداخت نماید ،چه هزینه ای دارد! باید عزمی جدی در خصوص ایجاد درآمد در شهرداری وجود داشته باشد تا بتوان با همفکری سبب افزایش درآمد شد نه انکه شهرداری در حال رکود باقی بماند ،واحد ممیزی یکی از مواردی است که می تواند در این راستا نقش بسزایی داشته باشد اما با توجه به عدم اتمام این واحد تاکنون ،نمیتوان  امیدوار بود.

آقای غفار آری نیز با بیان اینکه موضوع درآمد شهرداری از دغدغه های اعضای شوراست بیان داشتند: شهردار مرکز و مدیران منطقه باید نسبت به موضوع درآمد حساسیت بیشتر نشان دهند .

ایشان افزودند: مسیولین مرتبط در شهرداری  پیگیری های لازم را جهت زمین های بلاتکلیف و دارای تغییر کاربری انجام دهندکه در ایجاد درآمد برای شهرداری موثر خواهند بودو شورا نیز آمادگی دارد تا در این خصوص هرآنچه در توان دارد بکار برد ، همچنین از معاون مالی و درآمد و مدیران مناطق و کارشناسان مالی انتظار می رود تا با جدیت بیشتر پیگیر این موضوع باشند.

اقای آری اذعان نمودند: از مدیران مالی و درامدی شهرداری درخواست می کنیم تا با سلامت و صداقت و جدیت در کار با مراجعین و ساخت وسازگران رفتار مناسبی داشته باشند چرا که یکی از موارد در ایجاد درآمد شهرداری جذب ساخت وسازگران و رفتار شایسته با آنان است.

مهندس واثقی نیز بیان داشتند:حلقه مفقوده ای در مجموعه شهرداری وجود دارد که تاکنون آسیب شناسی نشده است.حضور یک تحلیل گر مسائل مالی ودرآمدی جهت کسب درآمدهای پایدار وشناسایی آیتمهای درآمدی همانند سایر شهرداری های کشور و شناسایی علل و عوامل عدم تحقق این درآمد ها ونیز راهکارهای جلوگیری از فرار مودیان را بررسی و برنامه ریزی نماید.

همچنین شهرداری انتظارات خود را جهت تحقق درآمد صددرصدی با روشهای مختلف برای مردم ، شورا ، و مسئولین دولتی بیان نماید تا بتوان در یک اقدام همه جانبه این مهم را محقق نمود.

مهندس جواد بیژنی یکی از عوامل افزایش درآمد پایدار در شهرداری ها حرکت به سوی شهرداری الکترونیکی است. بدین منظور ضروری است که ارائه برخی خدمات شهرداری از طریق اینترنت و ایجاد دفاتر پیشخوان خدمات الکترونیکی شهری که باعث تسریع کار و جلوگیری از اتلاف وقت شهروندان می شود ، در دستور کار مدیریت جدید شهرداری قرار گیرد.

 

    سپس بعد از مشورت و تبادل نظر  پیرامون موضوعات مطروحه ، مصوباتی به شرح ذیل اتخاذ گردید:

13:بند1- نامه شماره 1984/32 مورخ 31/2/98  شهرداری بابل ،به پیوست صورتجلسه توافقی مورخ 31/2/98 فی مابین شهرداری و آقای مصطفی خورشیدی جهت بررسی وتصویب تقدیم می گردد،در جلسه مطرح و ضمن موافقت با پیشنهاد شهرداری ، مقرر گردید شهرداری بابل  در خصوص مقدارطلب مانده از بدهی آقای مصطفی خورشیدی   با نظر  رییس کمیسیون طرح ریزی و ساختمان شورای  اسلامی شهر بابل می تواند ملک دیگری در همان ساختمان مجتمع الماس شرق در طبقه همکف یا اول انتخاب و با قیمت تعیین شده کارشناسان قبلی اقدام و جهت تصویب به این شورا ارسال نماید.

13: بند2-مقرر گردید مهندس رستم پور معاون توسعه وپشتیبانی شهرداری بابل بهمراه مهندس نبی پور حسابرس شهرداری آمار دقیقی از کلیه چک های وصول شده و برگشتی شهرداری ،تهیه  و به این شورا اعلام نمایند .

 

13 : بند3- مقرر گردید با توجه به حساسیت موضوع ممیزی و طولانی شدن و عدم زیرساختی بودن طرح ؛ شهرداری بابل با تامین نیروهای انسانی مورد نیاز در بین نیروهای موجود تا پایان سال طرح ممیزی را به اتمام برساند.

  13:بند4 -صورتجلسه کمیسیون املاک و حقوقی شورای اسلامی شهر بابل مورخ 05/03/97 در جلسه اصلی شورا مطرح و به شرح ذیل به                                  تصویب رسید؛

ردیف 1- مقرر گردید شهرداری طی یک هفته نسبت به موضوع کوچه ایثار ۶ که توسط شخصی تصرف گردیده و دارای رای ماده صد نیز می باشد نسبت به بازگشایی کوچه اقدام و نتیجه را به این شورا اعلام نماید.

ردیف 2- مقرر گردید واحدهای حقوقی املاک و تفصیلی شهرداری مستندات خریداری زمین ۳۵ متری پشت ترمینال شرق را تهیه و یک نسخه از آن را به کمیسیون املاک و حقوقی شورا ارائه نمایند.

ردیف 3- مقرر گردید  واحد حقوقی و املاک شهرداری تمامی مستندات مرتبط  به آقای علی گلزاده و تهاتر و یا واگذاری و زمین های خریداری شده طی سال های گذشته توسط ایشان را به کمیسیون املاک و حقوقی شورا ارائه نماید.

ردیف 4-مقرر گردید واحد املاک کلیه مغازه های سرقفلی تحت مالکیت شهرداری در سطح شهر را شناسایی ولیست آن را در اختیار کمیسیون املاک وحقوقی قرار دهد و آنهایی که نیاز به تنظیم قرارداد جدید دارند اقدام نموده و نتیجه را طی ۲۰ روز به این کمیسیون اعلام نماید.

ردیف 5- مقرر گردید  جلسه کمیسیون املاک وحقوقی شورای اسلامی شهر بابل هر دوهفته در سالن جلسات شورا برگزار گردد.

                                        «جلسه در پایان با ذکر صلوات برمحمد و آل محمد خاتمه یافت»