گزیــــده اخبــــار
صفحه اصلی/ مصوبات/صورتجلسه مورخ 98/03/21/
شماره مصوبه : 197
تعداد
98/03/21
صورتجلسه مورخ 98/03/21
صورتجلسه مورخ 98/03/21

 

صورتجلسه اصلي شوراي اسلامي شهر بابل

نوع جلسه : اصلی         رياست جلسه :  فرامرز ابوالحسنی            شماره جلسه :  16/98/5/ش          

                                  شروع 16:00   خاتمه 19:30 تاريخ :  98/03/21      (یک شنبه )  محل تشکيل جلسه :    شوراي اسلامي شهر بابل

 

              مدعوین:شهردار ومهندس سیامکی ومشاورین طرح پل چهارم محمدحسن خان                                                          غایبین:

 

 در پی هماهنگی به عمل آمده با اعضا محترم شورا ،جلسه شورای اسلامی شهربابل در تاریخ 21/03/98 روز  سه شنبه رأس ساعت 00/16 با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید  در سالن جلسات شورا برگزار گردید .                                   

 در ابتدای جلسهآقای فرامرز ابوالحسنی ریاست شورای اسلامی شهر بابل،ضمن عرض سلام وخیر مقدم به اعضای محترم شورا و شهردار محترم و ارائه طرح های پیشنهادی پل چهارم محمد حسن خان را  در دستور کار جلسه قرار دادند .

رییس شورای اسلامی شهر بابل با اشاره به اینکه پل دوم موزیرج و پل کشوری از پروژههای ماندگاری است که با همت شورا وشهرداری در ادوار گذشته توسط  آقای مهندس سیامکی که  ماه زودتر از موعد مقرر پل کشوری را به اتمام رسانید، افزودند: با توجه به توانمندی شورا و شهرداری در انجام پروژه های بزرگ انتظار می رود آقای مهندس سیامکی بعنوان پیمانکار این پروژه شرایط مناسبی را جهت آغاز بکار طرح رفع مشکل ترافیکی پل محمدحسن ایجاد نمایند تا بتوانیم با همفکری و همراهی پروژه بزرگی را در شهر بابل کلنگ بزنیم .

ایشان تصریح نمودند: باشرایط فعلی،به دنبال انجام کارهای بزرگ درشهر می باشیم ودرآینده نزدیک پروژه مهم پل محمدحسن خان وپارکینگ را آغاز خواهیم کرد.

در ادامه؛طرح های  پیشنهادی رفع مشکل ترافیکی پل محمد حسن خان از سوی مهندس مصلح (مشاور طرح) بیان گردید و هر یک از اعضای شورای اسلامی شهر بابل در خصوص طرح پیشنهادی نکات ارزنده و موثر و راهگشایی را بیان نمودند که از مهمترین مسائل مد نظر رفع گره کور ترافیکی در پل محمد حسن خان و جاده شهید صالحی بوده است .

سپس بعد از مشورت و تبادل نظر  پیرامون موضوعات مطروحه ، مصوباتی به شرح ذیل اتخاذ گردید:

16: بند1- مقرر گردید مهندس مصلح مشاور طرح پل چهارم محمدحسن خان ظرف مدت دو هفته حداقل سه واریانس با بر آورد مالی و مدت زمان اجرا  از طرح های پیشنهادی تهیه نموده وجهت بررسی و تصویب به صحن این شورا ارسال نمایدوهمچنین در راستای ارزیابی  وبررسی بیشتر این طرح کمیته ای با حضورآقایان غفار آری،مهندس شافعیان،مهندس واثقی ،مهندس مقیمی ،مهندس جواد بیژنی و نماینده ی شهرداری تشکیل شود.

 

16:بند 2-نامه شماره 2406/13مورخ12/03/98  شهرداری بابل؛ در اجرای بند ۵ ضوابط اجرایی بودجه سال ۹۷ در خصوص اخذ تسهیلات بانکی جهت انجام پروژه های شهری این شهرداری به استناد بند ۱۹ ماده ۴۵ قانون شهرداری و ماده 40 آیین نامه مالی شهرداری ها پس از اخذ مجوز از شورای محترم طی  بند ۴ مصوبه مورخ 07/11/97 و  با توجه به زمانبر بودن پروسه اخذ مجوز ماده ۲۲ قانون عملیات بانکی نسبت به اخذ تسهیلات بانکی خرید دین به مبلغ000/000/000/200 ریال (در مرحله اول000/000/000/45 ریال) با مدت ۶ ماه و بهره بانکی ۱۸ درصد از بانک صادرات مرکزی و از طریق ارائه و تحویل چک سازمان‌های وابسته سازمان فضای سبز و عمران به تعداد ۹ فقره 000/000/000/5ریالی به بانک فوق اقدام نمود در زمان سررسید قسط اول با توجه به بحران مالی شهرداری بانک صادرات با پرداخت وام000/000/000/45 ریالی مرحله دوم کلیه چکهای مرحله اول مسترد و شهرداری نیز متعاقباً نسبت به تحویل چک برای اقساط مرحله اول و دوم به همراه سود آن از طریق سازمان فضای سبز به مبلغ 000/000/051/10ریال اقدام نمود. لیکن با توجه به موجودی حساب این شهرداری پس از کسر مبلغ وام دریافتی و سود آن نزد بانک صادرات شعبه مرکز، این شهرداری نسبت به صدور چک از محل باقی مانده موجودی خود طی چک شماره168955 مورخ 30/02/98نموده است. اما متاسفانه بانک نسبت به برگشت چک شهرداری اقدام نموده و دلیل آن را نیز مسدودی حساب به دلیل دستور قضایی ذکر نموده است.

 

 

علی ایحال با توجه به درصد بالای نرخ سود وام مزبور و عدم تعامل بانک و عدم بصرفه بودن فرآیند فعلی این شهرداری در نظر دارد نسبت به تسویه وام از محل موجودی حساب پارکینگ نزد بانک فوق اقدام نماید و این شهرداری در ۲۵ قسط  نسبت به استرداد مبلغ فوق از حساب درآمدی به حساب پارکینگ اقدام نمایددر جلسه مطرح و  مقرر گردید در جهت تسویه وام 45 میلیاردریالی بانک صادرات و پیشگیری از ضرر وزیان بیشتر ،شهرداری مبلغ فوق را ازمحل ضمانت حساب پارکینگ به بانک پرداخت نماید و  همچنین شهرداری مکلف است بطور  اقساط ماهیانه و یا فروش ملک (بطور یکجا)مبلغ برداشت شده را به حساب پارکینگ  برگرداند ،ضمنا شهرداری با استفاده از الباقی مانده پول پارکینگ نسبت  به اجرای طرح پارکینگ سینما استقلال اقدام نماید.

 

16:بند 3-اعضای شورای اسلامی شهر بابل نسبت به سرقت های که از تاسیسات و اموال شهرداری در سطح شهر بخصوص در پل محمدحسن خان انجام شده است، از نیروی انتظامی گلایه مند بوده و انتظار دارند نیروی انتظامی در جلوگیری از سرقت ها بخصوص اموال عمومی با حساسیت بیشتری عمل نماید.

 

16: بند 4- مقرر گردید  در خصوص تملک زمین آقای شفیع زاده  در جاده ساحلی ،مهندس شافعیان پیگیری های لازم را جهت توافق با ایشان انجام دهند.

16:بند 5 -نامه شماره 2371/1 مورخ 12/3/98 شهرداری بابل؛ با عنایت به لزوم اصلاح رویه و پویایی ساختار مالی و ذیحسابی شهرداری بابل،به استناد تبصره ذیل ماده 30 وظایف شوراهای اسلامی شهر ،بدینوسیله آقای مهدی طالب پور ،کارشناس حسابداری و کارمند رسمی دارای تجربه و سوابقی همچون مدیر مالی و ذیحساب آتش نشانی و عمران،مدیر حسابداری شهرداری مرکز،بعنوان ذیحساب و مسئول امور مالی ،جایگزین خانم آمنه بیگم ترابی به حضور پیشنهاد می گردد.. در جلسه شورا مطرح؛ضمن تشکر از زحمات سرکار خانم ترابی،  پیشنهاد شهرداری به تصویب رسید.

 

16:بند 6- نامه حجت الاسلام جانی روشن به شماره ثبت 410 مورخ 21/3/98 در دبیرخانه شورای اسلامی شهربابل ؛ با توجه به اینکه امام جماعت شرکت ملی پخش فرآورده ای نفتی می باشم لذا با توجه به سابقه 20ساله درمسائل فرهنگی به عنوان کارشناس فرهنگی، مذهبی شهرداری موافقت گردد.پیشنهاد ایشان در جلسه مطرح، و با عنوان مشاور مذهبی شهرداری بابل موافقت گردید، بدین ترتیب مصوبه بند8  صورتجلسه مورخه 12/3/98 اصلاح می گردد.

 

                                                        «جلسه در پایان با ذکر صلوات برمحمد و آل محمد خاتمه یافت»