گزیــــده اخبــــار
صفحه اصلی/ مصوبات/صورتجلسه مورخ 98/03/26/
شماره مصوبه : 198
تعداد
98/03/26
صورتجلسه مورخ 98/03/26
صورتجلسه مورخ 98/03/26

 

صورتجلسه اصلي شوراي اسلامي شهر بابل

نوع جلسه : اصلی         رياست جلسه :  فرامرز ابوالحسنی            شماره جلسه :  17/98/5/ش          

                                  شروع 16:00   خاتمه 19:30 تاريخ :  298/03/26      (یک شنبه )  محل تشکيل جلسه :    شوراي اسلامي شهر بابل

 

  مدعوین:اعضای هییت مدیره موسسه روحان (حامی بیمارستان آیت ا... روحانی (ره) بابل )مهندس رستمی معاون خدمات شهری شهرداری بابل                                                                                                                                                       

 

در پی هماهنگی به عمل آمده با اعضا محترم شورا ،جلسه شورای اسلامی شهربابل در تاریخ 26/03/98 روز  یکشنبه رأس ساعت 00/16 با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید  در سالن جلسات شورا برگزار گردید .                                   

 در ابتدای جلسه  آقای فرامرز ابوالحسنی ریاست شورای اسلامی شهر بابل  ، ضمن عرض سلام و خیر مقدم یه اعضای شورای اسلامی شهر بابل و  اعضای هیئت مدیره موسسه خیریه روحان (حامی بیمارستان مرحوم آیت اله روحانی بابل) موضوع جلسسه در خصوص هم اندیشی و ارائه  راهکارهای مناسب جهت پیشبرد اهداف این موسسه با شورای اسلامی شهر بابل بوده است را در دستور کار جلسه قرار دادند.

سپس اعضای هیئت مدیره موسسه خیریه روحان (دکتر ساروی-دکتر وفایی-دکتر صادقی-دکترسیفی-دکترعابدی-آقای بزرگی-دکترخانپور،مهندس هرسینی-مهندس گرجی زاده-آقای عالمی و خانم قزوینی) ضمن ارائه گزارش مبسوط از عملکرد این موسسه که  کمتر از دو سال از فعالیت آن می گذرد اظهار داشتند: :شهر بابل با توجه به موقعیت آن از دیرباز به عنوان مرکز درمانی شمال کشور محسوب می شده و  و جود تعداد متعدد مراکز در مانی من جمله بیمارستان مرحوم آیت الله روحانی سبب می شود سالیانه افراد بسیار زیادی از اقصی نقاط استان استان و حتی کشور جهت انجام امور پزشکی و درمانی به این شهر مراجعه نمایند و قابل ذکر است چندین مورد از درمانهای نادر در سطح کشور در این بیمارستان انجام می پذیرد .

ایشان افزودند:در حال حاضر با توجه وضعیت اقتصادی کشور حمایتهای وزارت بهداشت از این مراکز محدود گردیده که این مورد مستلزم حمایت و ورود خیرین به این حوزه می باشد و قطعا کمکها و راهکارهای مسئولین و اعضای محترم شورای شهر کمک کار پیشبرد اهداف موسسه خواهد بود لذا از اعضای محترم شورا درخواست داریم تا با بررسی دقیق و کار کارشناسی در چارچوب قانون این موسسه را که حامی بیمارستان روحانی به عنوان نگین ارزشمند درمانی شمال کشور می باشد را یاری نمایند همچنین ساخت همراه سرا  (مکان اسکان همراه بیماران )به عنوان یکی از دغدغه های مهم این موسسه ، در جلسه شورا مطرح گردید .

در ادامه هریک از  اعضای محترم شورا ضمن تشکر از  اعضای هیئت مدیره موسسه خیریه روحان بیان داشتند :جای بسی مباهات و افتخار است که پزشکان متعهد شهرمان در این امور مشارکت دارند. قطعا عملکرد این موسسه مصداق بارز اخلاص در عمل بوده و دعای خیر بیماران پشتیبان و همراه شما خواهد بود.

ایشان افزودند: موضوع همراه سرا از دغدغه های مهم اعضا شورا نیز می باشد و تلاش میکنیم اقدامات مثبتی در جهت رفع این مشکل انجام دهیم . ظرفیتهای خیرین شهر بابل بسیار بالا بوده که با ساماندهی و جهت دهی آنان می توان از حضور ایشان در حوزه درمان و سلامت بهره جست .به شما اطمینان خواهیم داد که از تمام ظرفیتهای خود درجهت کمک به همشهریان گرامی استفاده نموده و دراین مسیر با شما همراه و همگام باشیم.

اعضای شورای اسلامی شهر بابل یکی از موضوعات مهم کار در این حوزه را  معرفی و اطلاع رسانی دانستند و افزودند:  شهروندان می بایست از خدمات شایان این موسسه مطلع باشند تا در راستای مشارکت در این امور تشویق و ترغیب گردند لذا شورا و شهرداری آمادگی دارد تا ظرفیت های خود دراین بخش را دراختیار این موسسه قرار دهد.

 

17 :بند 1- در استمرار جلسه ،مسائل و موضوعات مطرح شده توسط موسسه خیریه روحان و شورای اسلامی شهر بابل مورد بررسی قرار گرفت و مصوباتی به شرح ذیل اتخاذ گردید:

1-1 مقرر گردید از اعضای شورای اسلامی شهر بابل ، جهت تعامل بیشتر در جلسات هیات مدیره موسسه روحان (حامی بیمارستان روحانی )دعوت بعمل آید.

1-2 مقرر گردید جهت شناساندن و معرفی اقدامات بیمارستان روحانی و استفاده از ظرفیت خیرین و مشارکت مردمی ، در حوزه تبلیغات و اطلاع رسانی از ظرفیت شهرداری(در اختیار گذاشتن استند) استفاده شود.

1-3 مقرر گردید جلسه مشترکی جهت هم اندیشی و ارائه راهکارهای قانونی و کارشناسی با حضور اعضای شورای اسلامی ،شهردار واعضای موسسه خیریه روحان برگزار گردد.

1-4 مقرر گردید بیمارستان روحانی لیستی از اقلام و لوازم مورد نیاز این بیمارستان را تهیه و در اختیار شورا قرار دهد ،تا شورا با استفاده از ظرفیت خیرین و مشارکت های مردمی  در این راستا اقدام نماید.

1-5 مقرر گردید بیمارستان روحانی نسبت به تهیه محلی جهت اسکان همراه بیماران ، مشخص نموده و شورای اسلامی شهر با کمک خیرین هزینه(رهن ویا اجاره ) آن را پرداخت نماید همچنین در صورت تهیه زمین از سوی بیمارستان شورا با همکاری خیرین در ساخت همراه سرا مشارکت خواهد داشت.

در ادامه ؛ پس از پایان جلسه با اعضای هیات مدیره موسسه خیریه روحان، جلسه اصلی شورا با ریاست فرامرز ابوالحسنی حضور اعضای شورای اسلامی شهر  در خصوص مسائل شهری برگزار گردید و هریک از اعضای محترم شورای اسلامی شهر بابل موارد ونکات لازم و موثری در خصوص مسائل شهری بیان داشتند.

خانم مرمر فیروزپورعضو شورای اسلامی شهراظهار داشتند:متاسفانه بیش از۱۸ ماه از مصوبه شورا در خصوص ساخت سرویس بهداشتی بازار روز گذشته  و باتوجه به اینکه شورا تمامی پیشنهادها و درخواست های شهرداری در این خصوص را مصوب نموده است اما اکنون بعد از چندین ماه انتظار که این پروژه به اتمام رسیده متاسفانه مورد استفاده قرار نگرفته است و این موضوع باعث نگرانی کسبه و شهروندان در بزرگترین بازار شهر شده است.،لذا درخواست داریم شهرداری علت عدم بهره برداری از این پروژه را به این شورا اعلام نماید.

ایشان افزودند:در خصوص بازسازی  غرفه های بازار با توجه به نقشه طرح  توسعه بازار واحد حقوقی شهرداری تمهیدات لازم را جهت اجرای طرح در آینده به صورت قانونی جهت جلوگیری از چالشهای پیش رو انجام نماید.

آقای مهدی پورچالی سماکوش  نیز اذعان نمودند :قرارداد شهرداری با شرکت آماکا دارای اشکالات فراوان است .شهرداری هرچه سریعتر وضعیت پروژه آماکا را تعیین تکلیف نماید. با توجه به گذشت چندین سال، اجرای این پروژه به صورت نیمه تمام توسط پیمانکار رها گردیده و اختلافاتی بین  شهرداری و پیمانکار طرح وجود دارد که باعث شده طرح فوق مدت زیادی راکد بماند، به نظر می رسد با توجه به بندهایی که درقرارداد وجود دارد ، شهرداری هر روز بابت تاخیر در اجرای پروژه جریمه می شود لذا هرچه سریعتر باید اقدامات لازم جهت تعیین تکلیف این پروژه انجام شود

 

 

 

 

ایشان در بخش دیگری از سخنانشان به موضوع نحوه  دفع فاضلاب ساختمان در حال احداث پزشکی قانونی اشاره نمودند و اظهار داشتند: اهالی منطقه بازگیر کلا و محلات اطراف کوچه آرامگاه معتمدی نسبت به نحوه دفع فاضلاب غسالخانه ساختمان در حال احداث پزشکی قانونی معترض می باشند  که تقاضا داریم این موضوع با حضور مسئولین ذیربط بررسی، تا دغدغه های ساکنین برطرف گردد.

مهندس واثقی عضو شورای اسلامی شهر بابل نیز  به موضوع ساماندهی بازارِ روزهای یکشنبه در بلوارمادر اشاره کردند و افزودند :این مشکل هنوز درست مدیریت نشده و رفت و آمد ساکنین این منطقه دچار اختلال شده است لازم است حداقل یک لاین به طور مطلوب و بدون هیچگونه مانعی با کنترل عوامل اجرایی شهرداری آزاد و شهروندان بدون دغدغه در این مسیر تردد نمایند. در هر صورت برای جابجایی این بازار در آینده باید چاره‌اندیشی شود.

ایشان بیان داشتند:مشکل سگهای ولگرد درسطح شهر معضل جدی است،لازم است  گزارشی از عملکرد این حوزه توسط معاونت خدمات در طی ماههای گذشته ارائه شود همچنین از نحوه جمع آوری و نگهداری و عقیم سازی نیز گزارش مبسوطی به این شورا ارسال گردد.

 

سپس بعد از مشورت و تبادل نظر  پیرامون موضوعات مطروحه ، مصوباتی به شرح ذیل اتخاذ گردید:

17: بند 2- نامه شماره 2753/14 مورخ 26/3/98 شهرداری بابل ؛ به پیوست  پرونده آقای قاسم حسن زاده و شریک با شماره پرونده 51759 به آدرس : کمربندی غربی توحید 59،در خصوص تهاتر بدهی با پلاک مسکونی به مساحت 70/316 متر مربع بنام مرضیه صالحی امیری  واقع در امیرکلا روستای مشهدی کلا ولیعصر 16 با ارزش ریالی به مبلغ 000/000/500/8 ریال ارسال گردد،در جلسه مطرح و پیشنهاد شهرداری به تصویب رسید. 17:بند 3- مقرر گردید شهرداری بابل نسبت به رفع مزاحمت های مرتبط با برپایی یکشنبه بازار در ضلع شمال اقدام و نتیجه را به این شورا اعلام نماید.

17: بند 4- مقرر گردید شهردار و واحد حقوقی شهرداری  در خصوص مسائل مرتبط  بازار روز، جهت رفع دغدغه های اعضای شورای اسلامی و ارائه گزارش  به جلسه شورا دعوت شوند.

17: بند 5- مقرر گردید شهرداری بابل  در خصوص مشارکت شرکت آماکا ، در یکی از جلسات شورا حاضر تا در این خصوص و راه برون رفت از آن تصمیم گیری شود.

17: بند 6- مقرر گردید وضعیت و نحوه دفع فاضلاب پزشکی قانونی در جلسه کمیسیون خدمات شهری با حضور نمایندگان فرمانداری ،محیط زیست و پزشکی قانونی بررسی و نتیجه به این شورا اعلام گردد.

 

                                                           « در پایان جلسه با ذکر صلوات برمحمد و آل محمد خاتمه یافت»