گزیــــده اخبــــار
صفحه اصلی/ اخبار/ چهل وهشتمین جلسه اصلی شورای اسلامی شهربابل برگزار شد/
کد محتوا : 501
تعداد
2018-02-19 11:01:33
چهل وهشتمین جلسه اصلی شورای اسلامی شهربابل برگزار شد

برگزاری چهل وهشتمین جلسه اصلی شورای اسلامی شهربابل 

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهربابل: چهل وهشتمین جلسه اصلی شورای اسلامی شهربابل با حضوررییس و اعضای شورای اسلامی شهربابل و شهرداربابل  و معاونين شهرداري با موضوع بررسی روند پیشرفت پروژه ورودی بلوارموزیرج برگزارشد.

در ابتدای جلسه

مهندس ملایی ریاست شورای شهر بابل با عرض تسلیت به مناسبت ایام فاطمیه بیان داشت:

با توجه به پیشرو داشتن سال نو مردم  انتظاراتی را از  شهرداری  دارند که شهرداری باید تا پایان سال با انجام اقدامات وسیعی در بهبود وضعیت شهر، فضای سبز، آسفالت معابر ،خط کشی خیابانها، روکش آسفالت، و.... انجام دهد.

 ۱۵ اسفند اخرین  فرصت قانونی رسیدگی بودجه ۹۷ می باشد.

کمیسیون‌های بودجه و سایر کمیسیون‌ها پیشنهادات خود را در حوزه ها بررسی کنند و نتایج را به صحن شورا اعلام نمایند .

کلیات بودجه انجام گردید و بررسی فصول برنامه ها و سازمان ها باقی مانده است.

شهروندان به سختی  تامین منابع می‌نمایند و  در اختیار شهرداری قرار می گیرد نباید با انجام کارهای بی کیفیت دوباره کاری شود منابع و مصالح را هدر دهیم چرا که سبب نارضایتی شهروندان می‌شود

باید با تمام توان دانش و تجربه خود مفید واقع شویم.

صادقانه و دلسوزانه به شهردار کمک کنیم همه مسئولیم تا پروژه ها را به بهترین شکل  به اتمام برسانیم.

شهرداری باید نواقص وایرادات را در پروژه ورودی موزیرج با سرعت عمل بالا بردارد.

دسترسی به کوچه و اماکن تجاری ومسکونی از مهم‌ترین دغدغه مردم منطقه موزیرج است

بارعایت دقیق قانون و مقررات فرآیند مناقصه انجام شود

 بالا بردن کیفیت انجام کاربا نظارت مستمر و دقیق و احساس مسئولیت مداوم  توسط ناظرین شهرداری در پروژه اتفاق خواهد افتاد.

سید مقیم مقیمی:

اجرای پروژه ورودی موزیرج در حضور اعضای شورا انجام گردید همانند اندازه های جداول، لوله کشی آب، متراژها وحتی خط کشی آسفالت وبسیاری از موارد دیگر این پروژه ساخت تونل نبوده است که صفرتاصد وباتعیین فاز بررسی شود.موارد فوق طی ۳ جلسه با حضور اعضای شورا وشهردار بررسی گردید. کیفیت کارهای عمرانی برای ما بسیار مهم بوده و همیشه مورد تاکید است

پیمانکار در پایان کار و زمانی که پروژه را به اتمام می رساند به مدت یکسال ضمانت  دارد تا اگر  نواقصی بعدازآن بوجود امد برطرف نماید.پروژه های عمرانی در زمان ما با دقت لازم جهت بالا بردن کیفیت کار انجام میشود چرا که ما  به عنوان وکیل مردم  در این جایگاه باید از حقوق شهروندان دفاع کنیم.

در گذشته در شهرداری بابل پیمانکاران چگونه انتخاب می شدند؟

در دوران  خدمت ما در پروژه ورودی موزیرج  پیمانکاران علی رغم همه مشکلات با قدرت به طور شبانه روزی کارمیکنند  هرچند ایراداتی وجود دارد.

شش پیمانکار در نقاط  مختلف شهر اعم ازخیابان شریعتی  ومدرس قراداد داشتند که به محض  شروع کار در ورودی موزیرج، کارها را متوقف کرده و از آن ردیف قرارداد، کار خود را در ورودی شهر ادامه  دادند در واقع شهرداری پیمانکار جدید نگرفته است.

با توجه به درج آگهی در روزنامه ها مناقصه و برگزاری کمیسیون معاملات باحضور  نماینده شورا و بازرسی  در انجام این پروژه‌ها هیچ پیمانکار غیرقانونی  انتخاب نگردید.

ما اجازه نخواهیم داد پیمان و قراردادی اتفاق بیفتد که از مسیر غیر قانونی بگذرد

هیچ پیمانکاری با رانت وباند وارد شهرداری نمی شود.

یک نقطه عطف در شورای جدید وجود دارد که اگر پیمانکاری انتخاب می شودجوان تحصیل کرده وبومی و از شهر بابل باشد  تا سرمایه ای از شهر خارج نگردد.

با توجه به برآورد هزینه ها  که در دوره گذشته اعلام گردید پروژه ورودی شهر بابل از مبلغ اولیه ۱۷ میلیارد تومان ، نظر پیمانکار ۱۵ ،و ردیف اعتباری ۱۲ میلیارد تومان امروز با تمام تلاش شهرداری، شهردار، تیم عمرانی، ذیحسابی ۹ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان هزینه گردید.

سید مهدی تاجداران :

با مراجعه به سایت شهرداری قسمت معاملات از استعلام مزایده و مناقصه   نشان می‌دهد که معاملات شفاف بوده و هیچگونه ابهامی در برگزاری مناقصات و مزایده ها وجود ندارد

در انتخاب پیمانکار باید اسناد در اختیار  همه پیمانکاران  قرار بگیرد اگر توان ندارند در بلاک لیست قرار گیرد  در واقع شهرداری  نمیتواند اسناد مناقصه را دراختیار پیمانکاری قرار ندهد.

مهندس جواد بیژنی:

در خصوص انجام پروژه باید مطالعه قبل از اجرای طرح توسط اعضای شورا انجام می گردید .

اگر نقدی انجام می شود کارشکنی نیست .

مهندس شافعیان:

با توجه به اینکه این پروژه دارای حجم عملیات و حساسیت بسیار بوده است باید در حوزه عمرانی و زیبا سازی  مشاورانی در  نظر گرفته می شد. همانطور که در بحث ترافیک مشاوره انتخاب گردید.

فرامرز ابوالحسنی:

در زمان بررسی طرح حساسیت  زیادی وجود داشت  گفته شد طرح  اجرا شود تا ایرادات مشخص گردد.

شهرداری از تمام دستگاه‌ها  اعم از فرمانداری .پلیس راهور  و... استعلام گرفته است واکنون  نارضایتی در منطقه کمتر از حد تصورات ماست واین از نگرانی ما می کاهد.

برخی از واحدها ومشاغل  در حال تغییر مکان و جابه‌جایی هستند.

مرمر فیروزپور:

ساماندهی  پروژه ورودی شهر یکی از دغدغه‌هاوآرزوهای  مسئولین و شورا در دوره های گذشته بوده است.

در زمان مدیریت قبلی نیز بارها اعلام کردیم  باغ فردوس مهم نبوده بلکه ساماندهی ورودی شهر مهم بوده است.

9عضو شورای شهر به همراه شهردار ومعاونینشان همگی دارای تجربه هستندو با توجه به دغدغه‌های موجود این  پروژه با این عظمت بر مبنای طرحی که دارد وباتوجه به هزینه  ۱۰ میلیارد کاش  ۵۰۰ میلیون تومان نیز  هزینه برای  مشاوره در زمینه شهرسازی ،فضای سبز ، ترافیک، تأسیسات و ...تعیین می شد .

چرا نباید یک  کار اصولی انجام دهیم  این پروژه  برای مردم حیاتی  است اما  طرح جامع مهندسی برای این پروژه به شورا  نیآمد.

بنده فنی ومهندس نیستم اما انجام این کارمختصات خود و پیمانکار رتبه خود را دارد.

اشتباهات گذشته را تکرار نکنیم.

مهدی کاشی:

تربیون شورا مقدس است وباید از طریق آن از حقوق مردم دفاع نماییم.

ورودی موزیرج یکی از پروژه های است که برای اتمام آن نیاز به مشارکت شهروندان اعضای شورا وهمکاران شهرداری دارد .البته نواقصی نیز در انجام این پروژه وجود دارد که شهرداری باید هرچه سریعتر آن را رفع نماید.

جشنواره گل وگیاه 3الی 5 اسفند در زمین تنیس برگزار میشود واز عموم شهروندان دعوت میشود تا باحضور خود دراین جشنواره علاوه بر استفاده از محیطی شاد وفرح بخش از تولیدکنندگان این عرصه نیز حمایت نمایند.