گزیــــده اخبــــار
صفحه اصلی/ اخبار/‍ رییس شورای‌ اسلامی شهربابل:پروژه ورودی غربی شهر بابل ۲۶ اسفند به بهره برداری می رسد./
کد محتوا : 504
تعداد
2018-02-24 08:35:02
‍ رییس شورای‌ اسلامی شهربابل:پروژه ورودی غربی شهر بابل ۲۶ اسفند به بهره برداری می رسد.

رییس شورای‌ اسلامی شهربابل:پروژه  ورودی غربی شهر بابل ۲۶ اسفند به بهره برداری می رسد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر بابل مهندس ملایی با بیان اینکه ورودی غربی شهر بابل به ورودی سوخته شهر شهرت یافته بود افزود: یکی از انتقاداتی که توسط شهروندان و مسافران به مسائل شهر بابل گرفته می شد ورودی محور هراز یا منطقه

موزیرج به بابل بوده است.

رییس شورای شهر افزود:از مدت‌ها قبل مسئولین در دوره چهارم و همچنین دوره پنجم به این فکر بودند که این ورودی های شهر را ساماندهی کنند .

وی با اشاره به اینکه ساماندهی ورودی همانند یک جراحی تبعات خود را دارد ،گفت: باتوجه به تراکم بافت در این منطقه و وجود  ساختمان های مسکونی و تجاری در دو طرف خیابان و همچنین  ساماندهی مشاغل مزاحم در ورودی،  یک مشاور برای این طرح 

معرفی شد تابا  در نظر گرفتن دسترسی های لازم به کوچه ها ، گاراژ و هدایت آبهای سطحی ،طرحی نهایی با  یک باند تندرو و یک باند کندرودر هر طرف طراحی گردید.

مهندس_ملایی افزود:  باند تندرو با عرض ۱۰ متر وباندکندرو باعرض ۶ متر و تقریبا دو نیم متر فضای سبز در نظر گرفته شده است که  به صورت قرینه اعمال میگردد.

رییس شورای اسلامی شهر بابل با بیان اینکه  در حال حاضر ۶ پیمانکار در حال کار هستند  گفت: ۲ پیمانکار در قسمت پیاده رو سازی، ۲ پیمانکار دراحیای فضای سبز ،یک پیمانکار در وسط مسیر و یک پیمانکار نیز برای جابجایی خط فاضلاب مشغول به کار می باشند.

رییس شورای اسلامی شهربابل هزینه تقریبی این پروژه را ۱۰ میلیارد تومان اعلام کرد واذعان داشت: این طرح اثرات بسیار خوبی برای شهر بابل به همراه خواهد داشت چرا که علاوه بر بهسازی،زیباسازی،  ترافیک در این محدوه نیز کاهش یافته وعبور ومرور

نیز بهبود خواهد یافت که برای اتمام این پروژه نیاز به مشارکت ساکنین ،کسبه وشهروندان محترم است.

مهندس_ملایی انتقال خط  شبکه برق قدیمی به منتهی علیه شمال به جنوب منطقه  را از کارهای مهم در این پروژه دانست و اظهار داشت : بعد از جابجایی خط شبکه برق درختانی در قسمت فضای سبز جهت زیباسازی  کاشته میشود.

وی در پایان ضمن تشکر از صبر وشکیبایی شهروندان گرامی در این منطقه افزود:امیدواریم با مشارکت شهروندان عزیز شاهد اتفاقات بزرگی در شهر باشیم وبتوانیم ورودی های دیگر به بابل،از جمله ورودی قائمشهر را نیز ساماندهی نماییم.