گزیــــده اخبــــار
صفحه اصلی/ اخبار/رییس شورای اسلامی شهر بابل: سرانه فضای سبز در شهر بابل 2/2 متراست. /
کد محتوا : 515
تعداد
2018-03-10 09:24:18
رییس شورای اسلامی شهر بابل: سرانه فضای سبز در شهر بابل 2/2 متراست.

رییس شورای اسلامی شهر بابل:
سرانه فضای سبز در شهر بابل 2/2 متراست. 
 
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر بابل؛ به مناسبت 15 اسفند ،هفته منابع طبیعی وروز درختکاری مراسم غرس نهال  توسط  رییس واعضای شورای اسلامی شهر بابل ،شهردار ودیگر مسئولین شهری   در تالاب نیلوفر(حیدرکلا) انجام شد.
مهندس ملایی رییس شورای اسلامی شهر بابل  در این مراسم با اشاره به اینکه سرانه فضای سبز تجهیز شده دربابل با سرانه استاندارد فاصله دارد افزود: :طبق برنامه پنجم توسعه ،میزان سرانه فضای سبز 8متر تعیین گردیده است  اما تاکنون توانستیم به 2/2 متر  از ان در شهر بابل دست یابیم که با  فاصله زیادی با استاندار تعیین شده داریم در صورتیکه در کشورهای توسعه یافته وضعیت فضای سبز تجهیز شده  ۲۲ تا ۲۵ متر  می باشد.
وی ادامه داد:متاسفانه سرانه پائین فضای سبز چهره دلمرده و خالي از نشاط و سرزندگي را براي شهرها به ارمغان می آورد بنابراین باید  مسئولان با برنامه ریزی درست وچاره اندیشی اساسی  این فاصله را برای سالهای آینده کم نمایند .
ریاست شورای اسلامی شهر بابل  با انتقاد به اینکه غرس نهال در بسیاری از موارد کارشناسی نیست تصریح کرد: با توجه به فضای موجود باید با مطالعات کارشناسی و اطلاعات لازم نهالی را غرس کنیم که سازگار با محیط ، دارای زیبای وماندگاری  باشد وعلاوه برآن در مقابل حوادث طبیعی مقاوم بوده وهمچنین در اجرای طرح های توسعه ای آینده ایجاد مشکل ننماید.
مهندس ملایی کاشت و نگهداری درختان توسط شهروندان را از عوامل مهم در افزایش  وضعیت فضای سبزشهری دانست وگفت : فرهنگ سازی جهت همکاری  ومشارکت شهروندان در احیای فضای سبز باید نهادینه شود.

گفتنی است؛ به مناسبت پانزدهم اسفند روز درختكاري و در راستای فرهنگ سازي حفظ فضای_سبز ۱۲۰۰ نهال توسکا براي روز درختكاري اختصاص داده شد.