گزیــــده اخبــــار
صفحه اصلی/ اخبار/مهدی کاشی رییس کمیسیون فضای سبز شورای اسلامی بابل: 50 هزار اصلحه نهال در سال 96 دربابل غرس شد./
کد محتوا : 518
تعداد
2018-03-10 10:01:49
مهدی کاشی رییس کمیسیون فضای سبز شورای اسلامی بابل: 50 هزار اصلحه نهال در سال 96 دربابل غرس شد.

مهدی کاشی رییس کمیسیون فضای سبز شورای اسلامی بابل: 50 هزار اصلحه نهال  در سال 96  دربابل غرس شد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر بابل: رییس کمیسیون فضای سبز شورای اسلامی بابل ضمن گرامیداشت 15 اسفند روز درختکاری وهفته منابع طبیعی در خصوص اهمیت کاشت ونگهداری درخت بیان داشت: در ادیان و فرهنگ های مختلف جهان، درخت و درختکاری جایگاه خاصی دارد. دین مقدس اسلام نیز بشر را به کاشت درخت تشویق و ترغیب کرده است که امام صادق (ع) می فرمایند:شش چیز پس از مرگ مؤمن به وی رسد که یکی از آنها نهالی است که در زمان حیات خود کاشته است.

مهدی کاشی افزود:در کشور ما روز درختکاری در ۱۵ اسفند هر سال برگزار می شود و مردم با حضور در پارک ها، جنگل ها و اقصی نقاط شهر اقدام به کاشت نهال های جوان می کنند. ایرانی ها هر سال با کاشت درخت به استقبال سال نو رفته و در واقع با این کار نمادین در آستانه بهار زندگی را به زمین باز می گردانند. 
وی ادامه داد:شهرداری بابل نیز در همین راستا ودر این ایام اقدام به توزیع رایگان نهال در چهار نقطه از شهربابل کرده است تا با ترویج فرهنگ درختکاری وتوسعه فضای سبز شهری سبب ایجاد شادی ونشاط  وارامش روانی شهروندان گردد..
رییس کمیسیون فضای سبز شورای اسلامی بابل خاطر نشان کرد: بدون تردید منابع طبیعی همواره در توسعه اقتصادی و اجتماعی نقش بسزایی داشته و باید بیش از پیش قدر و منزلت آن مورد توجه قرار گیرد.
کاشی در پایان ضمن آرزوی توفیق برای تمام فعالان  این عرصه -حافظان و بهره برداران عرصه های جنگل، گفت :با همکاری شورای اسلامی، شهرداری و سازمان فضای سبز شهرداری بابل  50  هزار اصلحه نهال  تا پایان سال 96 در محدوده شهری بابل غرس میشوند. از همشهریان ومردم عزیز شهر بابل  خواستاریم در کنار ما و حافظان محیط زیست  در نگهداری وحفاظت از درخت ومنابع طبیعی  کوشا باشند چرا که  فرزندان ما و آیندگان، برای ادامه حیات، وابسته به رفتار امروز ما در مقابل حفظ منابع طبیعی هستند.