گزیــــده اخبــــار
صفحه اصلی/ اخبار/دومین جلسه اصلی شورای اسلامی شهر بابل برگزار شد./
کد محتوا : 524
تعداد
2018-04-11 08:06:34
دومین جلسه اصلی شورای اسلامی شهر بابل برگزار شد.

دومین جلسه اصلی شورای اسلامی شهر بابل برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر بابل دومین جلسه اصلی شورای اسلامی شهر بابل در سال ۹۷ با ریاست مهندس ملایی و با حضور اعضای شورای اسلامی شهر برگزار شد.

مهندس ملایی رییس شورای اسلامی شهر بابل :

تمامی نامه ها و موضوعاتی که درسال 96 به شورا ارجاع داده گردید با توجه به مسئولیت و وظایف خود تلاش نمودیم تا همه موارد را به خوبی به نتیجه برسانیم.

سال ۹۷ سال نزدیکی دلها و قلب‌هاو  انسجام و اتحاد بیشتر جهت اتخاذ تصمیمات خوب برای توسعه و عمران وآبادی شهربابل می باشد.

با توجه به اینکه اولین جلسه اصلی شورای اسلامی شهر  اتصال خیابان ساحلی به جاده گنج افروز بوده است امیدواریم با این اتفاق افق روشنی را برای سال ۹۷ در شهربابل ترسیم نماییم.

از اعضای کمیسیون‌ها انتظار داریم در بحث اجرایی با ارائه تجربیات خود کمیسیون‌ها را فعال و پویاتر نمایند چرا که کمیسیون تخصصی برای شورا بسیار مفید است.

در خصوص کمیسیون طرح ریزی شهری امیدواریم نقاط کور در نقاط مختلف شهر شناسایی شده و هر ماه دو یا سه مورد از این نقاط کور در صحن شورا اعلام گردد چراکه با هزینه ۴ تا ۵ میلیارد تومان میتوان اتفاقات بزرگی را در شهر رقم زد.

 باتشکر از زحمات تمامی کسانی که در ایام نوروز در مجموعه جشن های اینک بهار فعالیت شبانه روزی داشتند.

بحث فرهنگی بسیار بحث وسیعی است وباید در برگزاری اینگونه برنامه ها هدفمند عمل نمود، مردم استقبال فراوانی کردند اما اگر دربرنامه های آتی  از نظر صاحب نظران در خصوص مدیریت شهری اجتماعی فرهنگی استفاده شود نتایج بهتری در امورفرهنگی شهر خواهد داشت.

بحث ورودی قائمشهر بسیارمهم است ونباید شتاب زده عمل نماییم باید طرح پروژه با حضور مشاور در صحن شورا انجام گردد.

از همکاران محترم تقاضا میشود در اجرای پروژه ها برکیفیت کارها نظارت مضاعفی داشته باشند.

به نظر بنده نیمسال دوم شورا با توجه به وظایفی که داشتیم بسیار خوب عمل کردیم وامیدواریم باهمت وتلاش بیشتر در سال 97 اتفاقات خوبی را در شهر بابل رقم بزنیم.

مرمرفیروزپور :

پروژه ورودی قائمشهر همانند پروژه موزیرج به عنوان یک پروژه بزرگ وبا  بار مالی بسیار زیاد است انتظار داریم قانونمندی از صفر پروژه تا زمان تحویل آن رعایت شود.

از شهرداری نیز انتظار میرود نکات قانونی را رعایت کند تا حق و حقوقی از پیمانکاران شرکت کننده در آگهی ضایع نشود وهمچنین امانتی که ازسوی  مردم در اختیار ماست هزینه اضافه نگردد.

بابل شهر بهارنارنج است هرساله در این ایام و فصل بهاربه دلیل عدم آگاهی شهروندی،  برخی از خانواده‌ها برای کسب  درآمدبه جان درختان نارنج می افتندتا شکوفه های بهار نارنج رابه پای درختان ریخته وجمع آوری کننداز همکاران محترم تقاضا  دارم دراین خصوص مصوب نمایند تا با همکاری  نیروی انتظامی  و گشت سپند شهرداری به مدت دو هفته از درختان بهار نارنج در سطح شهر محافظت نماییم.

 سیدمهدی تاجداران:

 متاسفانه در ایران  وشهر بابل عادت به خام فروشی کرده ایم برای مثال در  روستاهای بابل ابریشم تولید می‌شود اما به جای اینکه تبدیل شود به کاشان فرستاده می شود.

ما بجای اینکه شکوفه های درخت نارنج را که یک سنت است به یک صنعت تبدیل کنیم اما جمع آوری کرده وبرای گرفتن عرق وتولیدات دیگر به شهر کاشان ارسال میکنیم چنان که عزیزی در سال گذشته گفته بود ۱۶۰ تن شکوفه بهار را برای گرفتن عرق بهارنارنج  به کاشان فرستاده است که این یک خیانت است.

صرفاً نباید در خصوص بهارنارنج  به یک جشن اکتفا کنیم.باید شهرداری وسایر دستگاه‌ها را مکلف کنیم  کسانی را که در این صنعت ذوق دارند حمایت نموده و با در اختیار قرار دادن امکانات سخت افزاری در این شهرستان شکوفه های بهار نارنج را به عرق  وسایر محصولات بهار نارنج تبدیل کرده تاسبب ایجاد اشتغال و درآمد شود

 مهندس شافعیان:

امیدواریم  سال پیش رو با همدلی و همگرایی و وحدت و وفاق وصداقت  برای مردمی که بهترین هستند پیش برده و تاثیرگذار باشیم. بیشترین دغدغه بنده بحث طرح جامع شهری  است که آخرین سند چشم انداز ماست که از دل آن طرح تفصیلی خارج می شود.

مناطق کور محدوده شهری و غیرشهری را مشخص نمودیم، تعریض برخی معابر پرتردد که سبب تراکم می شود را شناسایی کرده و در حال رایزنی هستیم تا تصمیمات مقدماتی  به نتیجه برسد تا آن را  در صحن شورا ارائه  نماییم.

مهندس بیژنی:

از یکایک همکارانمان در مدیریت فرهنگی که با تلاش شبانه‌روزی خود با برگزاری برنامه های نوروزی اینک بهار به صورت همزمان در نقاط مختلف شهر فضای مفرحی را برای شهروندان و مسافران ایجاد کردند سپاسگزارم.

با تایید  دغدغه های برخی از اعضای شورا در خصوص پرداختن به موضوعات عمیق در کنار برنامه‌های مفرح و شاد باید گفت برنامه‌های جشنی تعریف و کارکرد مشخصی دارندو مخاطبان این نوع برنامه ها پذیرای آیتم هایی نظیر سخنرانی های تخصصی نخواهند بود.

جهت پرداختن به موضوعات عمیق‌تر احتیاج به برگزاری نشست‌ها و کارگاه‌های ویژه ای است که امیدواریم با حرکت مجموعه شهرداری به سوی ارتقای این مدیریت به یک سازمان فرهنگی هنری مستقل این اهداف مهم نیز محقق گردد.

بی شک برای شهری مثل بابل با توجه به برجستگی های فرهنگی اش در منطقه وجود سازمان #فرهنگی_هنری شهرداری یکی از ضروریات فرهنگی است.