گزیــــده اخبــــار
صفحه اصلی/ اخبار/چهارمین جلسه اصلی شورای اسلامی شهر بابل در سال ۹۷ برگزار شد./
کد محتوا : 530
تعداد
2018-04-24 12:53:26
چهارمین جلسه اصلی شورای اسلامی شهر بابل در سال ۹۷ برگزار شد.

چهارمین جلسه اصلی شورای اسلامی شهر بابل در سال ۹۷ برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر بابل: چهارمین جلسه اصلی این شورا با ریاست مهندس ملایی و با حضور اعضای شورا در  عصر روز یکشنبه دوم اردیبهشت  ماه در سالن جلسات شورا برگزار شد.

رئیس شورای اسلامی شهر بابل با تبریک اعیاد شعبانیه و مناسبتهای این  ماه  بیان داشت: با توجه به اینکه در پروژه ورودی بابل نواقصی وجود دارد اما سعی بر این است تا در آستانه روز شورا به بهره‌برداری برسد.
 وی افزود متاسفانه در مدخل ورودی شهر شاهد اتفاقاتی هستیم که خوشایند و قابل پذیرش ما نیست به عنوان مثال در باند کند رو  ماشین ها در حال شستشو و کارواش هستند اگر اینطور مدیریت شود هزینه میلیاردی در این پروژه بی اثر بوده است که باید توسط شهرداری راهنمایی ورانندگی و اصناف اعمال مدیریت ونظارت شود.
  رییس شورای اسلامی شهربابل ادامه داد:کسبه های یک منطقه باید موارد قانونی  سایر دستگاه‌ها از جمله شهرداری ها را رعایت نمایند.
 مهندس ملایی لایروبی رودخانه بابلرود را از کارهای بسیار خوب شهرداری بابل دانست و گفت : ابتدا باید حریم رودخانه بابلرود با حضور ضابطین عام و خاص آزاد شود.
وی با بیان اینکه لایروبی رودخانه بابلرود اثرات خوبی در سطح شهر داشته  ومورد استقبال شهروندان قرار گرفته است   ادامه داد: اینکه حریم رودخانه را کنار بگذاریم و به سمت رودخانه برویم کار صحیحی نیست چرا که ابتدا باید حریم قانونی  آزاد شود ودر خصوص برخی مسیرها که احیانا شخصی وعیانی است  کمکی به مالکین گردد تا در بحث آزاد سازی حریم دچار مشکل نگردیم

مهندس شافعیان  ضمن تشکر از زحمات همه کسانی که در ساماندهی مدخل ورودی شهر پروژه بابل موزیرج اهتمام به خرج داده‌اند بیان داشت :متاسفانه در مدخل ورودی شهر بابل مواردی مشاهده شده است که  متاسفانه یا نظارت نشده  یا با بی دقتی  انجام شده است ازجمله مواردی که میتوان به آن اشاره کرد پر شدن مجاری لوله ها با آسفالت است که منجر به دوباره کاری و پاکسازی شده است.
وی افزود: لاین کندرو در دو طرف تبدیل به  پارکینگ و یک پایگاه تبلیغات  شده  در لاین تندرو نیز ماشین ها پارک نموده اند و اکثر کسبه ها ارتفاع جدول  را شکستنه اند یا ماسه ریخته و همسطح کرده اند.
 چه کسی پاسخگوی این مشکلات بوجود امده در مدخل ورودی شهر است شهرداری یا پیمانکار؟؟؟
 وی در ادامه بیان داشت: در پارک شهید شکری نیز مواردی دیده شده که گویا توسط افرادی بی تجربه انجام شده است که سبب تخریب گردیده که نیاز به نظارت بیشتر توسط شهرداری بوده است.

مرمر فیروزپور گفت: پروژه ورودی بابل یکی از پروژه‌های بوده است که سال‌های سال از  آرزوی مدیران بوده است،  با توجه به هیجانی که از انجام پروژه موزیرج به وجود آمد از کیفیت کار و نظارت آن غافل شدیم .
وی افزود:روز شورا زمان مناسبی برای افتتاح این پروژه نیست اگر شورا مصمم است که نهم اردیبهشت روز شورا پروژه  ورودی شهر افتتاح شود حتماً باید مابقی کار را با سرعت دقت و با کیفیت بیشتر انجام دهد .
وی در خصوص لایروبی رودخانه بابلرود گفت :کارشناسان امور آب منطقه ای هرچه سریعترباید حریم کشاورزان را مشخص کرده تا قبل از زمان شروع کار کشاورزی حریم را تحویل شهرداری دهند

مهندس جواد بیژنی با بیان اینکه شورا با نه عضو و شهردار به عنوان عضو دهم در پارلمان شهری در حال خدمت میباشند گفت: باید از برخوردهای تبعیض آمیزدر شورا وشهرداری  فاصله گرفت و با همه ی اعضای شورا بطوریکسان رفتار نمود.
 رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر بابل با بیان اینکه برای شهری  چون بابل با پیشینه فرهنگی ، مدیریت فرهنگی شهرداری باید به سوی سازمانی شدن پیش برود اما متاسفانه اکنون از وظایف ذاتی خودفاصله گرفته است که سبب گردیده بنده بعنوان رییس کمیسیون فرهنگی شورا نسبت به برخی از اتفاقات گله مند باشم.

سید مهدی تاجداران ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و ولادت  امام حسین (ع) و حضرت ابوالفضل(ع) به روز پاسدار و جانباز نام نهاده شده است گفت :جانبازان باید بیشتر مورد توجه قرار بگیرند.
 وی با اشاره به دوم اردیبهشت به عنوان زمین پاک بیان داشت: امیدواریم  حفظ ونگهداری در این امر  میان مسئولین و مردم  نهادینه گردد تا نسبت به دو کالای اساسی آب و هوا که در قبال دریافت آن  هزینه‌ای پرداخت نمی کنیم  توجه بیشتری داشته باشیم.
تاجداران همچنین به جشنواره بهار نارنج در بابل اشاره کرده افزود :شکوفه های بهار نارنج نباید به شهرهای دیگر فرستاده شود بلکه در  بابل نیز می‌توان بعنوان یک صنعت در نظر گرفته شود و سبب ارزش افزوده و ایجاد شغل گردد.


مهدی کاشی  بیان داشت :ورودی موزیرج دغدغه همه ماست ودر پی رفع نواقص موجود می باشیم در خصوص ورودی قائمشهرنیز  باید فرصت بیشتری را در اختیار همکاران قرار دهیم تا با دقت و کیفیت بیشتر این پروژه انجام شود.
کاشی اظهار داشت: مشکلاتی که در پارک شهید شکری مشاهده شده  به شهردار تذکر داده ایم تا هرچه سریعتر رفع گردد .
وی افزود:بازپیرایی پارک پل پیش پارک راهنمایی و وحدت به اتمام رسیده است و پارک شادی به کندی اما  با دقت در حال انجام میباشد
رییس کمیسیون فضای سبز شورای اسلامی شهربابل  عدم توجه  به نقشه و نظارت صحیح در برخی از پارک ها  را سبب ایجاد مشکلات به وجود امده دانست و تصریح کرد:امیدواریم در سال ۹۷ با نظارت سازمان فضای سبز بازپیرایی پارک ها به خوبی انجام شود.
کاشی اذعان داشت:هیچ یک از اعضای شورا در بخش برگزاری  جشنواره بهار نارنج در شهرداری دخالت ندارند تمام کارهای فرهنگی انجام شده در راستای مدیریت فرهنگی  شهرداری می باشد.

دکتر شهابی گفت: از اعضای شورا تقاضا می شود نسبت به  پرداخت هدیه به بازیکنان خونه به خونه بابل به عنوان تشویق این تیم هرچه سریعتر اقدام شود و امیدواریم تیم خونه به خونه با کسب امتیاز در بازی فردا یک موقعیت ورزشی بزرگ را برای شهر بابل رقم زند.

فرامرز ابوالحسنی از افزایش 15 درصدی نرخ کرایه ها در بابل خبر داد و افزود: نرخ کرایه ها بعد از تایید در کمیته انطباق فرمانداری بابل اجرایی می شود .
رئیس کمیسیون حمل و نقل بار و مسافر شورای اسلامی شهر بابل به غیرقانونی بودن اسنپ در بابل اشاره کرد و افزود: طی نامه  ارسالی از سوی دادستانی کشور اسنپ در بسیاری از شهرها بدون مجوز در حال فعالیت است که بابل نیز یکی از این شهرها ست.
ابوالحسنی اضافه کرد: #حداقل_نرخ_کرایه به صورت گرد تاکسی ۸۰۰ ،اتوبوس ۴۰۰،تاکسی بی‌سیم ۶۰۰۰  تومان در سطح  شهر بابل  می باشد.