گزیــــده اخبــــار
صفحه اصلی/ اخبار/جلسه هم اندیشی اعضای شورای اسلامی شهر بابل با هئیت همبستگی موزیرج/
کد محتوا : 531
تعداد
2018-04-24 13:01:16
جلسه هم اندیشی اعضای شورای اسلامی شهر بابل با هئیت همبستگی موزیرج

جلسه هم اندیشی اعضای شورای اسلامی شهر بابل با هئیت همبستگی موزیرج

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر بابل : رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر بابل در جلسه هم اندیشی و حل مشکلات با هئیت همبستگی موزیرج دیدار و گفتگو کردند. 

در این دیدار که در تکیه موسی بن جعفر موزیرج برگزار شد مهندس ملایی رئیس شورای اسلامی شهر بابل با تشکر از برگزاری این جلسه که با حضور جمعی از نخبگان و بزرگان و مشایخ منطقه برگزار گردید بیان داشت: شهرداری ها یک سازمان دولتی نیستند و به صورت عمومی و غیر دولتی در حال خدمت گزاری می‌باشند که از منابع دولتی نظیر مالیات نفت و خزانه ملی بی‌بهره هستند.
 وی افزود: حداقل کاری که  شهرداری انجام میدهد جمع آوری زباله از سطح شهر می باشد که به میزان هر کیلو ۱۵۴ تومان برای شهرداری ایجاد هزینه می نماید اگر این میزان هزینه را در سال برای یک خانواده ۵ نفره در نظر بگیریم خواهیم دید که هزینه بالای برای شهرداری ایحاد شده است که این حداقل کار شهرداری با عوارض دریافتی از سوی شهروندان  قابل قیاس نیست.
مهندس ملایی به پروژه موزیرج مدخل ورودی شهر  بابل اشاره کرد و افزود :این پروژه یکی از مهمترین پروژه‌های بوده است که در اولویت برنامه کاری ما قرار داشت و به عنوان یک پروژه شهرستانی ست که همه مردم شهرستان از آن بهره مند می شوند.
 رئیس شورای اسلامی شهر بابل با بیان اینکه برای نگهداری از این پروژه همه شهروندان و مردم باید با شهرداری همکاری های لازم را داشته باشند گفت: متاسفانه شاهد برخی صحنه‌های در این منطقه هستیم که برای ما قابل پذیرش نیست.
مهندس ملایی تصریح کرد:طبق  مصوبه شورای شهر و شورای ترافیک بهداز اتمام کار در کندروها  اقدامات بازدارنده را  اعمال خواهیم کرد که در ادامه نیاز به همکاری مردم و شهروندان خواهد بود تا خیابان موزیرج یکی از زیباترین خیابانهای شهر بابل باشد.
 مهندس ملایی به  پروژه‌های  دیگر در حال انجام اشاره کرد و اظهار داشت: آزادسازی خیابان ساحلی، لایروبی رودخانه بابلرود  از برنامه هایدر حال انجام می باشد امیدواریم با با همکاری مردم و شهرداری هر چه سریع‌تروبا کیفیت بالا به پایان برسد.
 وی احداث پل در موزیرج را از برنامه های آتی شورا وشهرداری دانست وگفت :بزودی با ارائه طرح و نقشه احداث پل در موزیرج شروع به کار خواهیم کرد

رییس شورای اسلامی شهر بابل افزود: آب بندان حیدرکلا از برنامه های است که در اولویت بعدی کار ما قرار دارد چرا که با وجود آب های سطحی در این محل اثرات مخرب زیست محیطی برای کشاورزان و محیط اطراف ایجاد کرده است .
مهندس ملایی اظهار داشت :برای ایجاد یک منطقه در شهرداری فاکتور جمعیتی و نظر کارشناسی وزرات کشور ملاک است چرا که با هر ۱۱۰ هزار نفر جمعیت یک منطقه در شهر ایجاد می‌شود و با توجه به جمعیت ۲۵۳ هزار نفری شهر بابل دو منطقه به شهرداری مرکز اضافه گردیده است اما در خصوص ایجاد شهرداری ناحیه میتوان یک شهرداری بعنوان زیرمجموعه شهرداری منطقه اضافه کرد تا از امکانات و اختیارات شهرداری منطقه ومرکز بهره مند شود
که خوشبختانه باتوجه به جمعیت و درخواست مردم منطقه موزیرج دارای یک شهرداری ناحیه شده است.
 رئیس شورای اسلامی شهر بابل در پایان تصریح کرد: اراده ما درشورای شهر به عنوان منتخبین مردم انجام کار وخدمت به شهروندان شریف بابلی است امیدواریم بتوانیم انچه را شایسته مردم این منطقه وشهر بابل می باشد را به نحو احسنت انجام دهیم.