گزیــــده اخبــــار
صفحه اصلی/ اخبار/پنجمین جلسه اصلی شورای اسلامی شهر بابل برگزار شد/
کد محتوا : 532
تعداد
2018-04-25 12:04:44
پنجمین جلسه اصلی شورای اسلامی شهر بابل برگزار شد

پنجمین جلسه اصلی شورای اسلامی شهر بابل برگزار شد
 

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر بابل :پنجمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر بابل در سال ۹۷ به ریاست مهندس ملایی و با حضور اعضای شورا  در سالن حلسات برگزار شد.

در ابتدای جلسه مهندس ملایی ریاست شورای اسلامی شهر بابل :برخی از تصمیمات با توجه به پیگیری‌های انجام شده تاکنون به نتیجه نرسیده است که از آن جمله می‌توان به شورای محلات  اشاره کرد

 فرمانداری تاکنون نظر مساعدی در این خصوص نداده است از کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورا درخواست می‌شود با  رایزنی و مکاتبات جدی پیگیر این مسئله مهم باشد چرا که بسیاری از شهروندان بلاتکلیف می باشند.
 نظارت بر روند  کیفیت ودقت در انجام پروژه ها از وظایف ناظرین شورا به عنوان منتخبین مردم  است وما باید طبق این وظایف خود نظارت به موقع داشته باشیم تا کاری بر زمین نماند و هر جا در روند کار مشکلی به وجود  آید باید در همان زمان رفع شود.

با توجه به حساسیت های موجود در روند انجام  لایروبی رودخانه بابلرود دیوارسازی یا احداث دیوار حائل در دو طرف رودخانه به خصوص قسمت هایی که نقاط آسیب پذیر هستند باید در اسرع وقت توسط شهرداری اقدام شود. 
در خصوص طرح ریزی شهری نقاط کور  باید شناسایی و شبکه ها باز شوند تا از حجم ترافیک کاسته شود.
 کمیسیون شوراها هرچه فعال تر باشد اثرات مطلوب تر و بهتری در سطح شهر مشاهده خواهد شد.

مهندس مقیمی:
 یکی از دغدغه ها ونگرانی این  روزهای شهروندان و بخصوص جوانان شهر ما صعود تیم  خونه به خونه به لیگ برتر است.
 
بعد از سال‌ها شاهد این هستیم که یک تیم با هزینه شخصی خیر نیک اندیش به مراحل حساس صعود به لیگ برتر رسیده است.
از شهرداری انتظار داریم کلیه امکانات را جهت دلگرمی و حمایت‌ از تیم‌ خونه به خونه انجام دهد.
از همکاران شورا تقاضا میشود با تغییر ساعت جلسه در روز یکشنبه در بازی حساس تیم خونه‌به‌خونه حضور یابند تا تماشاچیان در کنار منتخبین خود تیم محبوبشان را  تشویق  کرده و سبب دلگرمی و حمایت تیم و انشاالله شاهد پیروزی و صعود تیم خونه به خونه به لیگ برتر باشیم.
یکی از کارهای بزرگ که در شهر  بابل در  حال انجام است لایروبی رودخانه بابلرود می باشد 
شهرداری باید سریعا با انتخاب یک پیمانکار  عملیات احداث دیوار حائل را به صورت  سنگ چین یا  بتنی که نمای زیبایی در دو طرف رودخانه داشته باشد را انجام دهد چرا که در اثر یک بارندگی و طغیان رودخانه  ممکن است هزینه ای از حقوق شهروندان برای این پروژه پرداخت شده است از بین برود.

مهندس شافعیان:
 ما بعنوان منتخبین مردم و ناظر بر کارهای اجرایی شهرداری  وظیفه داریم بر روند انجام یک پروژه نظارت داشته ودر صورت مشاهده نواقص تذکرات و انتقادات خود را ارائه دهیم. 
در خصوص پروژه ورودی موزیرج تذکرات داده شده منتسب به شخصی نبوده است و  ما به دنبال این نبوده ایم که کسی را محکوم کنیم.
باتوجه به  نواقص موجود در این پروژه   اگر کسی جوابگو باشد پیمانکار است که شهرداری می تواند پیمانکار را زیر سوال ببرد.

بنده اهل فضای مجازی نیستم و هر انچه گفته شد از روی دلسوزی و ارادت بوده است.

سید مهدی تاجداران :
در سالهای گذشته دولت در کنار ورزش  پویایی نداشت. 
در گذشته  با ورزش حرفه‌ای مخالف بودند از اینرو شغل ایجاد نمی شد 
 یکی از دغدغه های  شهرداری وشورای شهر بابل در حمایت کردن   تیم خونه به خونه یا هر تیم دیگری است که به طور جمعی در حال فعالیت است
 چرا که ما  را به کنار هم بودن سوق می دهد  و به طور جمعی می‌توانیم  موفق تر باشیم.
صعود تیم خونه به خونه  به  لیگ برتر علاوه بر اینکه یک افتخار برای شهر بابل خواهد بود می تواند از نظر سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال نیز  به این مقوله توجه داشت زیرا پس از این برد  و پس از صعود تیم خونه به خونه بسیاری از  مدارس فوتبال در شهر بابل فعال خواهند شد.
ما علاوه بر نگاه های مختلفی که به ورزش داریم باید نگاه اقتصادی نیزبه  ورزش داشته باشیم.

مهندس جواد بیژنی:
 در روزهای ابتدایی شروع به کار شورای دوره پنجم مصوبه  شورایاری محلات را داشته ایم اما پس از تصویب با مخالفت کمیته انطباق فرمانداری مواجه شدیم. 

مردم برای کارها واستشهادیه های خود نیاز به نامه شورایاران محلات دارند و کارهایشان بر زمین مانده  و بیشترین فشار رابر کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورا وارد می نمایند.
با توجه به اینکه فرمانداری شروع به کار شورا یاران در دوره پنجم راغیرقانونی می‌داند اما مردم برای برخی از درخواست های خود در  دستگاه‌های قضایی و ثبت احوال و اجرایی از نامه و مهر شورایاری دوره چهارم استفاده میکنند.

امیدواریم بتوانیم با پیگیری‌هایی که در این راستا انجام می‌شود نظر مساعد فرمانداری را جلب نموده تا شهروندان گرامی را برای انجام اموراتشان از بلاتکلیفی در آوریم.