گزیــــده اخبــــار
صفحه اصلی/ اخبار/جلسه مشترک رییس واعضای شورای اسلامی شهر بابل با مهندس آملی رییس اداره اب وفاضلاب شهرستان بابل برگزار شد./
کد محتوا : 538
تعداد
2018-05-14 09:14:20
جلسه مشترک رییس واعضای شورای اسلامی شهر بابل با مهندس آملی رییس اداره اب وفاضلاب شهرستان بابل برگزار شد.

جلسه مشترک رییس واعضای شورای اسلامی شهر بابل با مهندس آملی رییس اداره اب وفاضلاب شهرستان بابل برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر بابل:جلسه مشترک رییس واعضای شورای اسلامی شهر با مهندس آملی رییس اداره اب وفاضلاب شهرستان بابل در خصوص مشکلات حاد وچندین ساله فاضلاب در شهر بابل برگزارشد.
دراین جلسه مهندس ملایی با بیان اینکه شهر بابل چندین سال است که با مشکل فاضلاب مواجه می باشد افزود:
باتوجه به اینکه شهرداری بدنبال عمران وابادی ورفع مشکلات اسفالت در شهر می باشد اما متاسفانه سرریز شدن فاضلاب های شهری به کوچه وخیابان ها سبب از بین رفتن آسفالت و دوباره کاری برای شهرداری می شود.
وی افزود: سپتیک فاضلاب شهری و سرریز شدن فاضلاب منازل به کوچه وخیابان سبب بروز بیماری های خطرناکی میشود که تسریع در انجام این پروژه و رفع مشکلات فاضلاب شهری مورد تاکید بوده و سریعا باید در دستور کار قرار گیرد.

سید مهدی تاجداران:اعتبارات برای انجام پروژه های فاضلاب شهری که از سوی اداره کل و وزرات خانه به اداره بابل اختصاص می یابد بسیار ناچیز می باشد اما متاسفانه اداره آب وفاضلاب شهری مشکلات موجود را از ناحیه شهرداری می داند.
شهر بابل در کشور و استان بسیار محروم واقع شده است
مرمر فیروزپور:بیش از 22 سال است که بابل با مشکل فاضلاب شهری مواجه می باشد طی این سالها شهرهایی که بعد از بابل برای پروژه فاصلاب شهری اقدام کردند اکنون به اتمام رسانده اند اما بابل تاکنون نتوانسته پیشرفتی در این زمینه داشته باشد.
اعتبار 96 اداره اب وفاصلاب شهربابل 5میلیارد تومان بوده است که از این میزان 4 میلیارد بدهی پیمانکاران پرداخت گردید ایا با یک میلیارد تومان باقی مانده میتوان کاری انجام داد
ما به استاندار _اداره کل و وزراتخانه گله مندیم که در تخصیص بودجه بین شهرهای استان مازندران توازن برقرار نکرده است.باتوجه به اینکه فاضلاب شهری به مراتب خطرناک تر از شیرابه زباله های انجیلسی می باشد شهرداری هیچ کوتاهی در حمایت از پروژه فاضلاب شهری نداشته است و خود را در تسریع پروژه مسئول می داند و هرگونه همکاری را در این راستا انجام داده است.

مهندس شافعیان :مشکل ما در انجام پروژه فاضلاب شهری پیگیر نبودن اداره اب وفاصلاب بابل در تسریع انجام این پروژه می باشد عدم پیگیری وتوجه این اداره نسبت به پروژه فاضلاب شهری سبب کندی پروژه و عقب ماندن شهر بابل نسبت به شهرهای دیگر استان شده است

مهدی کاشی:باتوجه به در اختیار گرفتن زمین از سوی فاضلاب شهری وجلوگیری از تخریب فضای سبز میتوان مابقی کار را به صورت زیر زمینی انجام دهد تا فصای سبز منطقه نیز حفظ گردد.

در پایان جلسه مقرر گردید با پیگیری های مهندس آملی رییس اداره اب وفاصلاب شهری با اداره کل آب وفاضلاب استان مازندران زمین معوض تامین شود و با پیگیری مداوم و هماهنگی های لازم در تسریع پروژه ساماندهی فاصلاب شهر بابل انجام گردد.