گزیــــده اخبــــار
صفحه اصلی/ اخبار/یازدهمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر بابل در سال ۹۷ برگزار شد/
 پیام تبریک رییس و اعضای شورای اسلامی شهربابل به مناسبت روز ۲۷ اردیبهشت روز ملی ارتباطات و روابط عمومی

پیام تبریک رییس و اعضای شورای اسلامی شهربابل به مناسبت روز ۲۷ اردیبهشت روز ملی ارتباطات و روابط عمومی

دیدار هواداران تیم خونه‌به‌خونه با رییس و اعضای‌ شورای‌ اسلامی شهربابل

دیدار هواداران تیم خونه‌به‌خونه با رییس و اعضای‌ شورای‌ اسلامی شهربابل

قدردانی مدیر کل اداره آب و فاضلاب شهری استان مازندران از صبوری مردم بابل و همکاری شورا و شهرداری بابل در زمان قطعی آب

قدردانی مدیر کل اداره آب و فاضلاب شهری استان مازندران از صبوری مردم بابل و همکاری شورا و شهرداری بابل در زمان قطعی آب

 سید مجتبی حکیم:  با توجه به تراکم جمعیت و لوله‌گذاری های قدیمی بسیاری از نقاط شهر نیاز به اصلاح شبکه دارد .

سید مجتبی حکیم: با توجه به تراکم جمعیت و لوله‌گذاری های قدیمی بسیاری از نقاط شهر نیاز به اصلاح شبکه دارد .

 مهدی پورچالی :  اداره آب وفاضلاب به تعهدات خود عمل نماید.

مهدی پورچالی : اداره آب وفاضلاب به تعهدات خود عمل نماید.

 مهندس جواد بیژنی  اعتراض به برخورد گزینشی بین شهرهای استان و تداوم بی آبی در برخی از نقاط شهر بابل

مهندس جواد بیژنی اعتراض به برخورد گزینشی بین شهرهای استان و تداوم بی آبی در برخی از نقاط شهر بابل

‍ مهندس احمدزاده عالمی:  مردم در انتظار اتمام شبکه فاضلاب هستند.

‍ مهندس احمدزاده عالمی: مردم در انتظار اتمام شبکه فاضلاب هستند.

 غفار آری:  پروژه های ۹۷ اداره آب و فاضلاب باید مرمت شوند تا مجوز جدید برای پروژه در سال ۹۸ داده شود

غفار آری: پروژه های ۹۷ اداره آب و فاضلاب باید مرمت شوند تا مجوز جدید برای پروژه در سال ۹۸ داده شود

‍ مهندس سیدمقیم_مقیمی  حق نداریم مردم را از آب که مایه حیات است ، منع کنیم

‍ مهندس سیدمقیم_مقیمی حق نداریم مردم را از آب که مایه حیات است ، منع کنیم

 مهندس واثقی:  شرایط فعلی شرایط بحران نیست اما بسیاری از مناطق به خصوص بافت قدیم بابل آب شرب ندارند .

مهندس واثقی: شرایط فعلی شرایط بحران نیست اما بسیاری از مناطق به خصوص بافت قدیم بابل آب شرب ندارند .

کد محتوا : 547
تعداد
2018-05-23 08:33:33
یازدهمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر بابل در سال ۹۷ برگزار شد

 

یازدهمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر بابل در سال ۹۷ برگزار شد

 به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر بابل : یازدهمین جلسه شورای اسلامی شهر بابل در سال ۹۷ به ریاست مهندس ملایی و حضور اعضای شورا در سالن جلسات برگزار شد.

مهندس_ملایی_رئیس_شورای_اسلامی_شهربابل در ابتدای جلسه با آرزوی قبولی طاعات و عبادات همکاران و شهروندان گرامی بیان داشت:بحث درآمدی شهرداری در حال حاضر وضعیت مطلوبی ندارد باید بحث درآمدی را در شهرداری بادقت و جدیت بیشتری مورد توجه قرار دهیم و کمیسیون‌ها باید در این خصوص اثرگذاری بیشتری داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه شهرداری دارای هزینه های بسیاری در حوزه عمرانی و اجرایی است وباید مدیریت هزینه داشته باشد افزود: ساخت و سازها در شهر باید رونق یابدو از تفکیک ها ،اصناف و دریافت مطالبات بهینه استفاده شود.
رییس_شورای_اسلامی_شهر_بابل">#رییس_شورای_اسلامی_شهر_بابل
با اشاره به اینکه دکتر غلامی مدیر سازمان برنامه بودجه استان در دیدار با دکتر نوبخت در روز گذشته با بنده تماس گرفتند ،افزود: در جلسه روز گذشته مواردی به دکتر غلامی در خصوص طرح‌های اولویت‌دار شهر گفته شد مانند کمربندی دوم شرقی، دیوار سازی رودخانه بابلرود و قولهایی از دکتر نوبخت دراین خصوص گرفته شد که امیدواریم هرچه زودتر اجرایی شود ودرخصوص پیگیری این موضوع به زودی یک جلسه با حضور فرماندار وشهردار با دکتر غلامی خواهیم داشت.
وی افزود: ما بعنوان منتخبین مردم در شورای شهر در قبال افکار عمومی پاسخگو هستیم و هر اتفاقی که به مرحله اجرا میرسد باید به تصویب شورای شهر برسد و تصمیم نهایی جهت اجرا به شهرداری ابلاغ گردد.
 مهندس_ملایی افزود: با تاکید بر مصوبات قبلی هر طرحی که در بوستانها و فضای سبز اجرا می‌شود باید در صحن شورا بیاید و به تصویب اعضای شورا برسد همچنین طرح ها وپیشنهادهای مطرح شده پیش از هر اقدام باید پس از بحث و بررسی در کمیسیونهای مربوطه توسط اعضای شورا مصوب گردد.
رییس_شورای_اسلامی_شهر بابل در خصوص دیوار نرده ای اطراف استادیوم آزادی بیان داشت : معبر اصلی باید آزاد شود وبدون مانع برای استفاده مردم در دسترس باشد.

مهندس_بیژنی اذعان داشت:انتخابات شورایاری از ۷ مهر ۹۶ مصوب گردیدو با توجه به توضیحاتی که در اردیبهشت ماه و نامه ای که از سوی رئیس شورای شهر به فرمانداری نوشته شده بود عملاً تاکنون معطل مانده است وبا مراجعات مکرری که از سوی شهروندان در خصوص تعیین تکلیف شورایاران صورت گرفته است نیاز به حمایت همه اعضای شورا می باشد که اگر از طریق کمیته انطباق به نتیجه نرسیدیم باید نسبت به جمع‌آوری مهرهای دوره چهارم اقدام کنیم و یا مصوبه‌ای برای عملیاتی کردن شورای دوره پنجم داشته باشیم.
وی بیان داشت: پروژه ها وساخت وسازهایی که در حوزه فرهنگی نظیر سرای محله توسط شهرداری در دست اجراست با کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورا در میان گذاشته نشده است و کمیسیون فرهنگی اجتماعی نسبت به این موضوعات واحداث این پروژه ها کاملا بی اطلاع می باشد.
رئیس_کمیسیون_فرهنگی_واجتماعی_شورای_اسلامی_شهر_بابل گفت: طرح ساخت و ساز سه طبقه بنا بر روی بوفه در پارک شادی در شورا مطرح نشد واعضای شورا در خصوص این طرح پیشنهادی نداده اند و ما بعنوان نمایندگان مردم مخالف با اینگونه ساخت و سازها در فضای سبز، پارک ها بخصوص در پارک شادی با متراژ کمی که دارد هستیم.
وی همچنین اضافه کرد:در خصوص فضای سبز استادیوم آزادی طرح خاصی به شورا نیامده است و باتوجه هزینه 200میلیونی شهرداری با ایجاد دیواره بلند آهنی که به دور محوطه استادیوم کشیده شده است فضای سبز مدنظر محصور شده و قابل دسترسی برای شهروندان نیست. 

مهندس_بیژنی با اشاره به اینکه شورا محل شور و مشورت است گفت: موضوع های کلان در جلسات بررسی نمی‌شود یک زمان مشخص از دو جلسه در هفته را به بحث های کلی و اتفاقات شهری و عملکرد شهرداری اختصاص دهیم.

مهندس_شافعیان اظهار داشت::بسیاری از امورات اجرایی و عملیاتی در شهرداری انجام می شود و مابعنوان عضوشورای شهر هیچ اطلاعی از مناقصات و فرایند ان نداریم .

وی بااین اینکه این بی اطلاعی برای اعضای شورای شهر خوشایند نیست گفت:یا باید در جلسات شهرداری حضور داشته باشیم یا اینکه نتیجه جلسه را به ما اطلاع بدهند .
مهندس_شافعیان افزود: فضای سبز پارک شادی منتفی شده و این فضا به یک فضای سنگی وبتنی تبدیل شده است .
 وی تصریح کرد:سازمان عمران با 70 نیروی متخصص بجای آنکه بدنبال پروژه بوده و یک سازمان پروژه یاب باشد و با شرکت های عمرانی دیگر رقابت کند تنها برای شهرداری ایجاد هزینه دارد.

مهدی_کاشی با بیان اینکه امروز اولین جلسه پارک سراج با حضور مشاور طرح در شهرداری برگزار شد افزود: پس از رفع مشکل وقفی بودن????

زمین، با طرح پیشنهادی پارک یک هکتاری مشاور طرح موافقت شد و طرح در نظر گرفته شده برای پارک سراج طرحی

زیبا همراه با درخت و آبنماست که که تاکنون در استان مازندران دیده نشده است.
وی در خصوص پارک شادی نیز اظهار داشت:در پارک شادی تقریبا 50 متر از متراژ بنای قبلی کاسته شده وبه فضای سبز اضافه گردیده این پارک مختص سالمندان و کودکان است و شرایط مناسب برای استفاده این سنین در این پارک اجرا خواهد شد .

فرامرز_ابوالحسنی بیان داشت : همه شهروندان نسبت به فضای ایجاد شده در پارک شادی معترض هستند و خواستار تغییر طراحی پارک و بازگشت به طرح قبل با استفاده از گل وگیاه می باشند

وی همچنین در خصوص نرده های اطراف استادیوم آزادی گفت: نرده های اطراف استادیوم آزادی سبب ایجاد یک فضای محصور شده گردیده در صورتی که نظر ما احداث یک فضای سبز برای استفاده شهروندان بوده است.

مرمر_فیروزپورنیز بیان داشت:در سال ۹۳ پیشنهاد باز سازی فضای بیرونی استادیوم آزادی را جهت نور پردازی و فضای سبز دادیم اما با هزینه ای که از سوی شهرداری انجام شده است طرح اجرا شده به هیچ عنوان مورد تایید شورا نیست.
وی گفت:شدیدا به کارهای عمرانی انجام شده توسط سازمان عمران شهرداری گله داریم برای مثال در یکی از خیابان های معلم روکش آسفالت انجام شد اما متاسفانه بعداز گذشت دوهفته اثری از آسفالت انجام شده مشاهده نمیشود .
فیروزپور افزود:باتوجه به نداشتن گرید وعدم وجود تجهیزات لازم در سازمان عمران که سبب شده این سازمان در گرفتن پروژه ها ناتوان باشد ،چیزی جز ایجاد هزینه برای شهرداری بابل ندارد ونباید به ادامه کار آن اصرار ورزید..
سید_مهدی_تاجداران با بیان اینکه مسئله ای که در حال حاضر حائز اهمیت می باشد پارک شادی است، گفت: با توجه به اینکه زمین پارک شادی مربوط به سالهای بسیار دور است ودر آن زمان برخی از مناطق بابل در محلات دارای میدان های بزرگی بودندو نفتی محله از جمله محلاتی ست که قبرستان بوده و شهرداری بعد آن را به فضای سبز تبدیل کرده است در واقع این زمین برای اهالی محل است مگر زمانی که در تفکیک زمین به عنوان حق فضای سبز سپرده شود .
وی افزود: این زمین متعلق به اهالی محل است و اگر در بخشی از زمین که مماس با مسجد است به ارتفاع ۱۸ متر ساختمان ساخته شودعین بد اخلاقی ست و با صحبت‌های انجام شده با مهندس خداداد مقرر گردیددر ساخت بنا ۳ متر فاصله با مسجد رعایت شود.
تاجداران تصریح کرد: در واقع زمین پارک شادی اهدایی از سوی مردم است و مربوط به زمانی است که سازمان آرامستان در شهر نبوده است ودر این زمین بخشی مسجد، تکیه وقبرستان بوده وهیچ کس حق انتفاعی در این زمین ندارد .

مهندس_مقیمی با اشاره به اینکه پارک شادی در نگاه اول یک فضای مصنوعی وبتنی بنظر میرسید و مورد انتقاد ما بود افزود:با جلسه ای که با سرپرست سازمان فضای سبز و معاونت عمرانی داشتیم توضیحاتی داده شد وطبق گفته کارشناسان در قسمت هایی که سنگ کار شده است داخل آن گل شمشاد کاشته میشود و در قسمت هایی که موزاییک کار شده است از کفپوش و چمن مصنوعی و گونه های مختلف گل استفاده می‌شود.

وی افزود: این پروژه به بهره برداری نرسیده است و باید تا زمان اتمام شاهد تغییرات و رفع معایب طرح باشیم.