گزیــــده اخبــــار
صفحه اصلی/ اخبار/هجدهمین جلسه اصلی شورای اسلامی شهر بابل برگزار شد/
‍ خلاصه ای از نطق پیش از دستور اعضای شورای اسلامی شهربابل در نوزدهمین جلسه شورا

‍ خلاصه ای از نطق پیش از دستور اعضای شورای اسلامی شهربابل در نوزدهمین جلسه شورا

 دیدار و گفتگوی فرامرز ابوالحسنی رئیس شورای اسلامی شهربابل به همراه غفار آری و مرمر فیروزپور اعضای شورای اسلامی شهر بابل سید مجتبی حکیم شهردار بابل و دکتر ابراهیمی مدیر کل محیط زیست مازندران با دکتر کلانتری معاون محترم رئیس جمهور و رئیس سازمان محیط زیست کشور

دیدار و گفتگوی فرامرز ابوالحسنی رئیس شورای اسلامی شهربابل به همراه غفار آری و مرمر فیروزپور اعضای شورای اسلامی شهر بابل سید مجتبی حکیم شهردار بابل و دکتر ابراهیمی مدیر کل محیط زیست مازندران با دکتر کلانتری معاون محترم رئیس جمهور و رئیس سازمان محیط زیست کشور

 انجام اقدامات رفاهی و ساماندهی بازارروز درجهت رفاه حال شهروندان

انجام اقدامات رفاهی و ساماندهی بازارروز درجهت رفاه حال شهروندان

 مهندس واثقی: مبارزه با فساد اداری بطور جدی در دستور کار شهردار قرار گیرد.

مهندس واثقی: مبارزه با فساد اداری بطور جدی در دستور کار شهردار قرار گیرد.

 مهدی پورچالی سماکوش :  شهرداری و سازمانهای تابعه در خصوص ایجاد درآمدهای مالی قوی تر عمل نمایند.

مهدی پورچالی سماکوش : شهرداری و سازمانهای تابعه در خصوص ایجاد درآمدهای مالی قوی تر عمل نمایند.

 غفار آری :  لایروبی رودخانه بابلرود در محدوده پل محمدحسن خان تا پل درزیکلا در دستور کار قرار گرفت .

غفار آری : لایروبی رودخانه بابلرود در محدوده پل محمدحسن خان تا پل درزیکلا در دستور کار قرار گرفت .

پیام تبریک فرامرز ابوالحسنی رئیس شورای اسلامی شهر بابل به مناسبت هفته قوه قضاییه و روزاصناف

پیام تبریک فرامرز ابوالحسنی رئیس شورای اسلامی شهر بابل به مناسبت هفته قوه قضاییه و روزاصناف

ندای مرگ بر آمریکا در صحن شورای اسلامی شهر بابل.

ندای مرگ بر آمریکا در صحن شورای اسلامی شهر بابل.

  پیام رئیس و اعضای شورای اسلامی شهربابل به مناسبت هفته قوه قضاییه و گرامیداشت یاد و خاطره شهید آیت الله دکتر بهشتی و 72 تن از یاران باوفایش

پیام رئیس و اعضای شورای اسلامی شهربابل به مناسبت هفته قوه قضاییه و گرامیداشت یاد و خاطره شهید آیت الله دکتر بهشتی و 72 تن از یاران باوفایش

‍پیام تبریک رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر بابل به مناسبت اول تیر ماه روز ملی اصناف

‍پیام تبریک رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر بابل به مناسبت اول تیر ماه روز ملی اصناف

کد محتوا : 560
تعداد
2018-06-27 05:30:25
هجدهمین جلسه اصلی شورای اسلامی شهر بابل برگزار شد

هجدهمین جلسه اصلی شورای اسلامی شهر بابل برگزار شد

 به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر بابل :هجدهمین جلسه رسمی این شورا به ریاست مهندس ملایی و با حضور اعضای شورا برگزار شد

مهندس ملایی با مروری بر کلیات کارهای مهم شهرستان بابل اعم از عمرانی سرمایه گذاری تعریض خیابان بازگشایی معابر بررسی پروژه کشتارگاه پروژه آماکا و دیگر پروژه‌های بزرگ چند میلیاردی بیان داشت:باتوجه به انبوه مکاتبات و مسائل و مسئولیت گسترده شورا وشهرداری از شهردار و معاونین دعوت شد تا نسبت به اهمیت موضوعات مطرح شده اقدامات و روند پیشرفت هریک از پروژه ها را تشریح کنند.

رییس شورای اسلامی شهربابل افزود:در بودجه سال 97 چند پروژه چندمیلیاردی از جمله 35 متری امیرکبیر تعریض_پل_محمد_حسن_خان کمربندی دوم شرقی بازگشایی معابر سطح شهر انتهای بلوار مادر و پروژه های اینچنینی که با چند میلیارد اعتبار قابل اجرا خواهد بود باتوجه به بزرگ بودن وزمان بر بودن باید از ابتدای سال عملیات اجرایی آن آغاز گردد.

مهندس ملایی اظهار داشت: بسیاری از کارهای بزرگ آغاز شده اما ناقص مانده است خیابان آیت الله سعیدی_ پروژه آماکا_ سینما استقلال_ احداث پل موزیرج تاکنون اتفاقی نیفتاده است با گذشت ۱۰ ماه از عمر شورای پنجم متاسفانه در همان وضعیت قرار داریم اگر بخواهیم با این روند پیش برویم در چشم برهم زدنی شورای دوره پنجم تمام خواهد شد و کارها و پروژه ها در همین مقطع ابتدایی خواهند ماند

وی با بیان اینکه انجام پروژه ها و پیگیری روند اجرای آن علاوه بر آنکه به نفع مردم شهر خواهد بود به نفع مدیریت شهری نیز می باشد افزود: با پیشرفت علم ،دانش نباید انجام کارها این چنین پیچیده باشد امیدواریم با برنامه ریزی دقیق وپیگیری های مستمر از این پس از فعل ماضی استفاده نماییم واز پروژه هایی که انجام داده ایم بگوییم .

مهندس ملایی افزود :همانطور که روند کار در ورودی موزیرج با سرعت خوبی پیش رفته است انتظار داریم در ورودی امام رضا(ع) نیز با سرعت و کیفیت بیشتری انجام شود، اگر نتوانیم در زمان مناسب پروژه ورودی امام رضا(ع) را به اتمام برسانیم مردم شهر درگیر ترافیک خواهند شد و از این باب نمی‌توانیم رضایت شهروندان گرامی را جلب نماییم امیدواریم با توانایی که در مجموعه شهرداری وجود دارد، شهرداری بتواند از قابلیت‌های خود در پیشبرد اهداف و پیشرفت عمران آبادی شهر استفاده نمایند.

رییس شورای اسلامی شهر بابل تصریح کرد: اگر هر کاری در شهرداری راکد بماند کارخانه آسفالت نباید تعطیل شود به خصوص در فصل تابستان که باتوجه به شرایط اب وهوایی بهترین زمان فعالیت کارخانه است نه اینکه بعد از 25 روز تعطیلی و فشارهای وارده دراین زمان از یک شهر 20 هزار نفره آسفالت تامین شود.

دکتر_شهابی با بیان اینکه سالهاست آلودگی شدید در رودخانه بابلرود وجود دارد افزود: یک فاجعه بزرگ زیست محیطی که سلامتی مردم شهر را را به خطر انداخته است محل دپوی زباله و ورود شیرابه آن به رودخانه بابلرود می باشد با توجه به اینکه اداره محیط زیست طی چندسال اخیر طی ۱۱ نامه به شهرداری اخطار داده است اما متاسفانه تاکنون اتفاقی صورت نگرفته است .

دکتر شهابی افزود: در قسمت سکوی زباله ورود شیرابه به رودخانه بابلرود یک فاجعه بزرگ زیست محیطی می باشد که علاوه بر آلودگی محیط زیست سلامت مردم را به خطر انداخته است.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه سلامت و بهداشت مهمترین اصل در زندگی مردم می باشد نباید آن را رها کردو باید هر چه سریعتر با این فاجعه بزرگ زیست محیطی و خطرناک مقابله کرد.

سید_مهدی_تاجداران بااشاره به قدمت و محدوده شهر که با رشد جمعیت حاشیه شهر باز شد و شهر گسترش یافت افزود: انتظار داریم نوستالژی شهر برای مردم یادآوری شود پیرعلم -حکیم_آباد -مومن_آباد و -حسین_آباد و -عباس_آباد و -حیدرکلا نباید فرقی وجود داشته باشد،شمال و شرق و غرب وجنوب بابل باید با یک نگاه دیده شود

وی افزود :کارهای عمرانی با اولویت بندی و زیرسازی های مناسب در داخل شهر سبب ایجاد فضای مطلوب تری برای سکونت بازاریان وکسبه میشود در اینصورت جهت عبور ومرور از محل زندگی به محل کار از میزان ترافیک نیز کاسته می شود.

تاجداران تصریح کرد:از شهرداری درخواست می‌شود نسبت به حفاری هایی که توسط شرکت آب و فاضلاب انجام می شود نظارت بیشتری داشته باشد

مهدی_کاشی بابیان اینکه در ورودی موزیرج مهندس مقیمی بطور جدی پیگیر روند عملیات اجرایی پروژه بودند انتظار داریم در ورودی قائمشهر نیز همانگونه پیگیر باشند.

وی افزود :مشکل اصلی شورا و شهرداری نبود اولویت بندی در پروژه هاست ما نمی توانیم طی چند ماه چند پروژه بزرگ را باهم انجام دهیم ابتدا باید اولویت اول را شناسایی کنیم باتوجه به وضعیت اقتصادی کشور اینکه ورودی قائمشهر_ پل موزیرج و کمربندی شرقی را در یک سطح ببینیم مورد قبول نیست.

 کاشی تاکید کرد :درحال حاضر اولویت اول پل محمدحسن‌خان بعد پل موزیرج و در ادامه کمربندی شرقی دوم جزء مهمترین برنامه‌ها قرار گیرد .

وی اظهار داشت :شهرداری مرکزی باید یک اتاق فکر و پیگیری و اجرای پروژه های بزرگ و کلان در سطح شهر باشد و کارهای روزمره در مناطق انجام شود.

کاشی اظهار داشت :متاسفانه در برخی مواقع شاهد هستیم در پروژه‌ها دو کارگر در حال کار و ۸ نفر به عنوان ناظر حضور دارند که این عدم مدیریت را نشان میدهدوباید پیگیری شود.

مهندس_شافعیان تحقق و دریافت مطالبات دانه درشت ها و بدهکاران کلان شهرداری را یک چالش وآسیب برای شهرداری دانست و بیان داشت: شتابزدگی در پروژه ها متاسفانه منجر به هزینه مجدد و دوباره کاری و عدم کیفیت در پروژه ها می گردد .

وی افزود:در بهسازی و مرمت سازی و رفع نواقص جزیی نسبت به امورات داخلی شهر مغفول مانده و متاسفانه کمترین و جزئی ترین امور مثل مرمت چاله ها و آسفالت معابر و کوچه ها توجه ای نمیشود.

مهندس شافعیان تصریح کرد: تعطیلی کارخانه آسفالت و بلا استفاده ماندن حوزه سازمان عمران با همه عده و عُده مشکل بزرگی است که این روزها شهرداری با آن مواجه می باشد .

وی اولویت گذاری طرح و پروژه ها را بر حسب ضرورت و نیازها و اهمیت موضوع از مهمترین برنامه ها وکارهای شهرداری اعلام کرد وگفت متاسفانه این امر در حال حاضر در شهرداری دیده نمی‌شود

مهندس_مقیمی با اشاره به اینکه در بحث پروژه‌های عمرانی چند نکته وجود دارد افزود: یکی از دلایلی که پروژه موزیرج در کمترین زمان به اتمام رسید نزدیکی ایام تعطیلات وترانزیتی و بین‌المللی بودن این مسیر بوده است که با همت وسعی و تلاش شوراو شهرداری بابل توانستیم این پروژه را در کمترین زمان ممکن به اتمام برسانیم.

 

مهندس مقیمی گفت: متاسفانه در روند اجرای پروژه همکاران انتقاداتی داشتند ومارا زیر سوال بردند باتوجه به اینکه در این پروژه نواقصی نیز وجود داشت اما تمام سعی ما حفظ حقوق بیت المال و مردم شهر بوده است.

وی افزود: ورودی قائمشهر را در بهترین فصل سال اغاز کردیم تا از درصد خطا کم کنیم تا بتوانیم پروژه را با کیفیت بالا تحویل دهیم .

مهندس مقیمی با اشاره به اینکه وظیفه تک تک اعضای شوراست که در روند اجرای تمامی پروژه ها حضور داشته باشند افزود:در برخی مواقع با فشار و ورود یک عضو شورا کار میخوابد واز سرعت آن کاسته میشود ما به عنوان اعضای شورا می توانیم در بحث کمیسیون‌ها اظهار نظر کنیم به شرط آنکه حرمت همکاران خود را حفظ نماییم نه اینکه در کارهای یکدیگر دخالت نماییم چرا که در اینصورت با عقب افتادن پروژه و زمانبر شدن آن و بدقولی به شهروندان با عدم رضایت مردم فهیم شهر بابل مواجه خواهیم شد.

مهندس_بیژنی بیان داشت:متاسفانه شهرداری به بهانه پرداختن به پروژه‌های کلان برخی امور عمومی که از ابتدای کار شورای دوره پنجم بارها بر آن تاکید شده را پشت گوش انداخته است.

وی به برخی از پروژه‌های انجام نشده از ابتدای شورای دوره پنجم اشاره کرد و گفت :عدم راه‌اندازی واحد امانی در شهرداری مناطق جهت رسیدگی به تقاضاهای شهروندان در زمینه لکه گیری و مرمت آسفالت و چوب های محلات شهر، عدم پیگیری برای جابجایی تیر برق های واقع شده در میان معابر پس از تعریض، رها شدن فعالیت ها در مجتمع گردشگری گل نیلوفر از برنامه‌هایی است که شهرداری طی این مدت توجه ی به آن نداشته است.

مرمر_فیروزپور با بیان اینکه شورای شهر بابل در جایگاهی ویژه قرار دارد افزود: در پایان خرداد و ابتدای تیر قرار داریم کمیته برنامه ریزی شهرستان در فرمانداری شروع به فعالیت کرده است و باید پیگیر اعتبارات باشیم متاسفانه در جلسه هفته گذشته خبرهای خوشایندی از اعتبارات نداشتیم با توجه به اعتبار اندکی که در نظر گرفته شده باید پروژه ها را با برنامه ریزی و اولویت انجام دهیم.

وی بیان داشت :اولویت اتمام پروژه های نیمه کاره است و تحت هیچ عنوان پروژه جدید نخواهیم داشت در اینصورت باید از نمایندگان بخواهیم پیگیر دریافت اعتبار از وزارتخانه ها باشند.

فیروز پور اذعان داشت: با توجه به وضعیت اقتصادی کشور بر هیچ کس پوشیده نیست در چنین شرایط اگر شهرداری بتواند حقوق کارکنان خود را پرداخت کنند شاهکار کرده است اقتصاد موجود در کشور بر شهرداری ها نیز اثر گذاشته و با توجه به اینکه ما در وصول مطالبات مشکل داریم شهرداری باید یک راهکار قانونی برای دریافت مطالبات در پیش بگیرد

فیروز پور گفت: آیا با توجه به شرایط اقتصادی کشور بودجه ۹۷ شهرداری محقق خواهد شد در این صورت با توجه به تجربه در چند سال اخیر که بودجه در نظر گرفته شده محقق نگردید بودجه امسال نیز محقق نخواهد شد در این شرایط ما باید اولویت برای پروژه ها که برای مردم عمومیت دارد و سبب آرامش و رضایت حداکثری مردم می‌شود را در نظر داشته باشیم

 وی نبود ساختار مناسب اداری در شهرداری را از مهمترین اتفاقات اخیر شهرداری دانست و افزود :یکی از روشهای کسب درآمد کاهش هزینه ها در شهرداری می باشد نیروها باید کارآمد باشند برای نیروهای جدیدالورود که بخش عمده ان را شورا مسبب است باید روند مناسب در نظر گرفته شودو طی مراحل یک کارمند جدیدالورود باید از صفر و پایین ترین رده شروع به کار کند اما امروز چیزی که شاهد هستیم به واسطه برخی از حمایتها انضباط اداری رعایت نمی شود.

فیروزپور افزود:از شهردار میخواهیم بدون توجه به مسائل حمایتی از اختیارات خود در جهت استفاده بهینه از نیروها استفاده نماید.

فیروزپور با بیان اینکه شهرداری مبلغ بالایی به پیمانکاران خدمات شهری بدهکار می باشد نمی‌توانیم طبق قرارداد و تعهدات پیمانکاران برخورد نماییم.

وی افزود :از خدمات شهری نمی‌توان چشم‌پوشی کرد چرا که خدمات شهری نبض شهرداریهاست .

فیروز پور تصریح کرد:از پروژه کاسپین دفاع میکنم چراکه با شرایط وداشته های شهرداری پروژه ای بدون نقص بوده است.

در ادامه هجدهمین جلسه اصلی شورای اسلامی شهر

مهندس_کبود_شهردار بابل با تحسین از دغدغه و نگرانی اعضای شورای شهر نسبت به انجام کارهای شهر بابل بیان داشت: امیدواریم با تفکر و خرد جمعی مشکلات و مسائل شهری را جمع بندی کرده و با درایت و مدیریت اعضای محترم شورا وهمکاران شهرداری پروژه های بزرگی را برای شهروندان بابل انجام دهیم.

وی افزود:دغدغه های اعضای شورا مورد مورد در جلسات بررسی وپیگیری خواهد شد تا هرچه سریعتر به آرمان ها واهداف مورد نظر جهت جلب رضایت شهروندان دست یابیم.

شهردار بابل افزود:اکنون با در نظر داشتن شرایط اقتصادی کشور و شهر بهترین زمان است که با همکاری و همفکری، بتوانیم این شرایط را مدیریت بحران کنیم.

مهندس کبود با اشاره به اینکه پروژه موزیرج از پروژه های شاخص استان مازندران می باشد افزود: پروژه موزیرج از پروژه‌هایی ست که به آن افتخار می‌کنیم و امیدواریم باتجربه ای که در این پروژه کسب کردیم ، ورودی امام رضا(ع) رابا نظارت بیشتر با بهترین کیفیت به شهروندان عزیز شهربابل هدیه نماییم.

وی با اظهار امیدواری نسبت به اجرای پروژه های بزرگ در شهر بابل گفت:شهر بابل در سالهای گذشته دچار روزمره‌گی بوده و به صورت مسکن وار و روزمره کار می کرد اما اکنون توانستیم با داشتن پروژه های شاخص ،گامهای بزرگی برای شهر برداریم وبه زودی با ابلاغ به کار پیمانکاران عملیات اجرایی پروژه های شاخص وبزرگ را در سطح شهر آغاز خواهیم کرد.

مهندس کبود بیان داشت :در شرایط سخت اقتصادی موجود هیچ دستگاه اجرایی مانند شهرداری پویا نیست.

شهردار بابل اذعان داشت: بااعتباری بالغ بر یک میلیارد ودویست میلیون تومان در کتی شرقی و غربی دیگر کوچه و خیابان خاکی و بدون آسفالت نخواهیم داشت .

مهندس کبود از تشکیل ستاد بازآفرینی توسط وزارت راه و شهرسازی خبر داد وگفت:جلسه ای با موضوع ستاد بازآفرینی و با پیگیری چند پروژه مهم از قبیل پل چهارم محمد حسن خان _ساماندهی _تعریض و تملک_ پل ارتباطی شمالی موزیرج و پروژه های داخلی، هفته آینده در فرمانداری بابل برگزار خواهد شد.

مهندس کبود با بیان اینکه در همه حال پیگیر حقوق شهروندان خواهیم بود افزود:از هفته گذشته با تشکیل کمیته ای با پیگیری روزانه بدنبال دریافت مطالبات شهرداری از بدهکاران می باشیم.

وی با اشاره به اینکه در احداث پل‌ها نظر بر این است ابتدا آزاد سازی و تملک انجام شود،سپس پل زیرگذر و روگذر احداث شود گفت : در احداث پل محمد حسن خان باید مطالعات کاملتری انجام شود چرا که قبل از تملک 16 میلیاردی ، پل با اعتبار 4 میلیارد احداث گردید اما تاکنون تملک زمین های اطراف انجام نشده است.

مهندس کبود بیان داشت: خیابان ۳۵ متری امیرکبیر به بلوار مادر از پروژه هایی ست که در حال حاضر با توجه به خاکی بودن این خیابان، ترافیک سنگین کمربندی غربی به این مسیر منتقل شده واز بار ترافیکی در کمربندی غربی کاسته شده است.