گزیــــده اخبــــار
صفحه اصلی/ اخبار/بیست و پنجمین جلسه اصلی شورای شهر بابل برگزارشد./
کد محتوا : 571
تعداد
2018-07-23 09:14:48
بیست و پنجمین جلسه اصلی شورای شهر بابل برگزارشد.

بیست و پنجمین جلسه اصلی شورای شهر بابل برگزارشد.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر بابل؛ بیست و پنجمین جلسه اصلی شورا در سال ۹۷ به ریاست مهندس ملایی و با حضور اعضای شورا برگزار شد.


مهندس ملایی رییس شورای اسلامی شهر بابل :

میلاد پر خیروبرکت امام هشتم شیعیان ؛امام رضا (ع) راتبریک عرض می نمایم.

ضمن عرض تسلیت شهادت 11تن از مرزبانان دلیر جمهوری اسلامی ایران در مرز مریوان، شرارت گروهک های تروریستی و ضد انقلاب که مدام با حمایت های دشمنان نظام جمهوری اسلامی ایران در پی ناامن کردن نقاط مرزی کشورندرا محکوم می نماییم.

دشمنان این مرزوبوم باید بدانند سربازان دلیر ایران اسلامی با نثار جان خود از نقطه نقطه این خاک اسلامی دفاع خواهند کرد.

باتوجه به دغدغه همکاران در خصوص پایین بودن کیفیت نان در شهر بابل جلسه ای دراین خصوص برگزار خواهدشد.

دولت تسهیلات خوبی در خصوص احیای بافت فرسوده می دهد اما متاسفانه شهر بابل با توجه به نیازی که در این حوزه دارد به دلیل عدم اطلاع رسانی، استقبال خوبی نشده است به همین دلیل جلسه فوق العاده ای جهت استفاده بهینه از اعتبارات دولتی در احیای بافت فرسوده با مدیر بانک مسکن و مدیریت بنبادمسکن وشهردار و مسئولین مربوطه دراین هفته برگزار خواهدشد.

باتوجه به شرایط معیشت واقتصاد خانواده ها در خصوص حذف خودروی پراید از سرویس مدارس بایدگفت بیشتر رانندگان در سرویس مدارس دارای خودروی پراید بوده واز این طریق کسب روزی حلال می نمایند واکثریت نیز توان تعویض خودرو را ندارند به همین جهت با حذف پراید از سرویس مدارس مخالف هستم .

همه ما در راستای قوانین کشور نظر میدهیم اگر روزی طبق قانون استفاده از خودروی پراید در کشور ممنوع شود مانیز طبق قانون استفاده از پراید را در سرویس مدارس ممنوع خواهیم کرد.


مهندس مقیمی:

با عرض تسلیت شهادت 11عزیز مدافع وطن خدمت خانواده محترمشان و ملت شریف ایران.

باتوجه به اینکه جابجایی تیر برق در بلوار آیت الله خامنه ای (موزیرج)با کمک مدیریت محترم اداره برق وتخفیف 50 درصدی هزینه ای 3میلیاردی برای شهرداری بابل در برداشته است واکنون نیزبحث ساماندهی خیابان امام رضا (ع)در حال اجرا می باشد از نمایندگان محترم مردم در مجلس شورای اسلامی درخواست می نماییم تا با استفاده از ظرفیت های موجود استانی و وزرات خانه پیگیر دریافت اعتبار درراستای جابجایی تیربرق خیابان امام رضا (ع)که بالغ بر 2میلیارد هزینه برای شهرداری دارد،باشند.

قراردادهای ترکمن چای در بابل هرچه بیشتر در شهرداری وسازمان های تابع کنکاش میکنیم سبب دغدغه ونگرانی بیشتر ما میشود

قرادادهایی که دلال پروری میکنند برای نمونه بیلبوردهای تبلیغاتی ایستگاههای اتوبوس _تاکسی که بعداز چندسال باارائه کار بی کیفیت درآمد میلیاردی بدست آورده اند.

برخی قراردادها ده ماه از زمان اتمام آنها گذشته اکنون بدون قرارداد جدید در حال فعالیت هستند.

کمیسیون تحقیق وتفحص درخصوص روند اجرای این قراردادهادر شهرداری تشکیل شود.

باتوجه به اینکه سازمان های تابع شهرداری باید درآمد زا باشند سازمان حمل ونقل شهرداری می تواند با دراختیار گرفتن این ایستگاهها و اجاره بیلبوردها یک درآمد پایدار را برای خود ایجاد کند.

از شهردار می خواهیم باپیگیری ونظارت جدی به این قرارداد های ترکمن چای در شهرداری خاتمه دهد حتی اگر این قراردادها برای دوره های گذشته مدیریت شهرداری باشد.


دکتر شهابی:

با تبریک میلاد پربرکت امام رضا (ع)و اظهار تاسف از شهادت سربازان وطن در مرز مریوان.

تشکر از اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام بابت رای مثبت جهت بازگشت سپنتا نیکنام عضو زرتشتی شورای شهر یزد.

ازشهرداری و اداراتی که شروع به کار حفاری در سطح شهر دارند درخواست داریم در انجام کنده کاری ها سرعت بخشیده وبعداز پایان کار ،آسفالت را انجام دهند تا با ایجاد گردوخاک در این فصل سال برای شهروندان مزاحمتی ایجاد نکندچرا که برای سلامتی شهروندان مشکل افرین است.

از ریاست اداره راهنمایی و رانندگی درخواست داریم با اداره برق هماهنگی داشته باشد تا در زمان قطع برق با حضور افسر راهنمایی و رانندگی در چهار راه ها سبب برقراری نظم شوند زیرا بی نظمی بخاطر خاموشی چراغ راهنمایی سبب اتلاف وقت شهروندان میشود.


مهندس بیژنی :

در حالیکه شهرداری شهرهای همجوار برنامه‌های متنوعی را برای اوقات فراغت تابستان تدارک دیده اند، متاسفانه از مدیریت فرهنگی ورزشی شهرداری بابل که در دوره جدید تعداد نیروهایش به حدود ۳۰ نفر افزایش یافته، به جز نصب بنر در سطح شهر، تاکنون هیچ گونه فعالیت قابلتوجهی مشاهده نکردیم. شایسته است شهردار محترم به وعده های خود در حوزه فرهنگ که در جلسه مصاحبه شان ارائه نمودند عمل کنند.

موضوعات متعددی نظیر نگرانی از تکمیل نشدن پروژه پارک شهید شکری، بی توجهی به آب بندان گل نیلوفر و دوربرگردان غیراصولی میدان نوروزی بارها و بارها در شورا و کمیسیون‌هایش طرح و مصوب شده اما به علت فقدان ارتباط مستمر و مستقیم مسئول پیگیری مصوبات با اعضای شورا و عدم پیگیری جدی، این موارد همچنان بی سرانجام مانده است.


فرامرز ابوالحسنی :

باتوجه به تشکیل کمیسیون حمل ونقل شورای اسلامی شهر با نرخ پیشنهادی کرایه سرویس مدارس که از سوی اداره آموزش وپرورش مطرح گردید موافقت شد.

در جلسه کمیسیون حمل ونقل مقرر گردیدخودروی پراید از سرویس مدارس حذف شود باارائه نظرات اعضای شورا در این خصوص تصمیم گیری شود.

اسنپ به دلیل نداشتن دفتر ومجوز در شهر بابل نمی تواند فعالیت کند.

صدور_تمدیدو جرائم سازمان حمل ونقل شهرداری همانند سال گذشته با مبلغ 50 هزارتومان بابت صدور کارت _40 هزارتومان بابت تمدیدو50هزارتومان بابت جریمه در کمیسیون حمل ونقل مصوب گردید.


مهدی کاشی :

باتوجه به شرایط اقتصادی واجتماعی مردم نمیتوان خودروی پراید را از سرویس مدارس حذف کرد.

در راستای کاهش ترافیک در زمان بازگشایی مدارس اگر هر دانش آموز در محدوده مسکونی خود ثبت نام شوددیگر نیاز به استفاده از خودرو برای جابجایی نیست دراینصورت میزان ترافیک شهری نیز کاهش خواهدیافت.


مرمر فیروزپور :

حذف پراید برای حفظ جان وامنیت دانش آموزان پراید از سرویس مدارس پیشنهاد خوبی است اما باید به این موضوع نیز توجه داشت که اکثر رانندگان پراید در سرویس مدارس کسانی هستند که از سر ناچاری وبیکاری با خرید پراید به سرویس مدارس روی آورده اند وبااین کار خرج خانواده را فراهم می کنند باتوجه به درآمد این کار و شرایط اقتصادی، رانندگان پراید توانایی تعویض خودروی را نخواهند داشت.

به همین علت از همکاران شورا وشهرداری درخواست داریم با بانک های عامل وتعاونی ها واستانداری مذاکراتی انجام شود تا تسهیلاتی درجهت تعویض خودرو به رانندگان داده شود.


سید مهدی تاجداران :

11 ذیقعده میلاد پرخیر وبرکت امام هشتم و حلقه اتصال میان شیعیان هفت امامی و شیعیان دوازده امامی رابه مردم ولایت مدار ایران اسلامی وشیعیان جهان اسلام تبریک وتهنیت عرض می نمایم.

ضمن تسلیت شهادت 11دلیر مردو مدافع وطن ایران اسلامی باید گفت شهادت در پی دفاع از خاک سرزمین حامل یک پیام است؛ اینکه چه در آغاز انقلاب اسلامی وچه با گذشت 40 سال از عمر انقلاب ؛ با تهدیدها وتوطئه های دشمنان؛ دلیر مردان این سرزمین لحظه ای از حفاظت این مرز وبوم دریغ نمی کنند و تا پای ایثار جانشان از خاک خود دفاع خواهند کرد.شهادت سربازان مدافع وطن یعنی دفاع برای حفظ ارزشهای انقلاب اسلامی و پیروی از ولایت فقیه .

با تبریک وتشکر از اعضای تشخیص مصلحت نظام که به بازگشت سپنتانیکنام به شورای شهر رای مثبت دادند.

این اتفاق یعنی احترام به نظر اقلیت های دینی وحقوق شهروندی در کشور ؛یعنی پیروی از رهنمودهای رهبر کبیر انقلاب اسلامی ،که در کشور اسلامی تفاوتی میان اقلیت های دینی ومذهبی نیست.

در واقع این اتفاق گامی مثبت در راستای اهداف انقلاب اسلامی ایران بوده است.

درخصوص سرویس مدارس باید گفت؛در برخی از کشورها برای کاهش ترافیک از اتوبوس جهت جابه جایی دانش آموزان استفاده می شود و با توجه به اینکه در بابل در کوچه های ۸ و ۱۲ متری مدارس غیر انتفاعی تاسیس شده است این امر با توجه به استفاده سرویس مدارس از پراید سبب افزایش ترافیک وهمچنین ناامنی در جابجایی عزیزانمان میگردد،بنابراین بهتر است برای جابجایی دانش آموزان از خودروی ون که دارای ظرفیت بیشتری می باشد استفاده شود به این جهت که حفظ جان فرزندان عزیزمان و کاهش ترافیک در اولویت است.

درخصوص روند کند حفاری ها در سطح شهر با پیگیری های انجام شده گویا مشکل از اداره کل آب وفاضلاب در تخصیص اعتبار به اداره آب وفاضلاب شهربابل جهت ترمیم وآسفالت می باشداز فرمانداربخواهیم با جدیت نسبت به این موضوع با اداره کل مکاتبه داشته وپیگیری نماید.