گزیــــده اخبــــار
صفحه اصلی/ اخبار/ مدیرکل امور روستایی استانداری مازندران: راه توسعه کشور از روستاها عبور می کند /
کد محتوا : 846
تعداد
2019-08-08 04:41:53
مدیرکل امور روستایی استانداری مازندران: راه توسعه کشور از روستاها عبور می کند


 مدیرکل امور روستایی استانداری مازندران: راه توسعه کشور از روستاها عبور می کند 

 به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر بابل  خسرو طالبی مدیرکل امور روستایی استانداری مازندران در جلسه شورای اسلامی شهرستان بابل بیان داشت :نظام شورایی بر مبنای قانون اساسی شکل گرفته است و زمینه های آن فراهم گردیده اما متاسفانه از آن تاریخ  لایحه ای وارد مجلس گردید با آن مخالفت شد تا از  اختیارات شورا کم شود  و یا به دنبال انحلال شورا بوده اند جریان شورا ای باید استمرار داشته باشد.

 وی افزود :دهیاران حافظ بیت المال در روستاها هستند و باید در این خصوص با دقت و بررسی بیشتری عمل نمایند .

 ایشان با بیان این مطلب که مهمترین مشکل روستاها بحث آموزش است و مهمتر از آن عمل کردن و نظارت بر آن است ، اظهار داشت : دهیاران ۳ تا ۵ درصد بودجه را می توانند در بحث آموزش  هزینه نمایند همچنین  دهیار می‌تواند چهار درصد بودجه را به هزینه شورا اختصاص دهد که متاسفانه شوراها از این موضوع به اطلاع می باشد

  
 طالبی در خصوص بودجه و منابع مالی دهیاری های استان گفت :
تاکنون دو مرحله پول به حساب دهیاران  واریز شده است و ۴۹ میلیارد ریال با سهم استان به حساب دهیاران تا چند روز دیگر واریز می شود می‌شود. همچنین بودجه  خوبی نیز در خصوص #تجهیزات_آتش_نشانی در دستور کار قرار گرفته است که به زودی برای شهرهای کوچک و کم درآمد داده خواهد شد 

 وی همچنین در خصوص آموزش و بیمه دهیاران گفت:  در خصوص آموزش دهیاران در حال رایزنی با چند شرکت هستیم.
کارت شناسایی دهیاران با برگزاری جلسات متعدد تایید گردیده و به زودی در اختیار آنها قرار می‌گیرد. در بحث بیمه دهیاران در حال پیگیری هستیم و این موضوع انجام خواهد شد اما بحث بیمه شورایان چون از نهادهای اجرایی نیستند  داده نمی‌شود.

 مدیرکل امور روستایی استانداری مازندران در پایان ضمن اظهار گله مندی از بخشداران در خصوص عدم همکاری درجه بندی دهیاران ابراز داشت: از بخشداران در خصوص درجه بندی دهیاران گله مندیم  چرا که برخی  بخشداران در این زمینه همکاری نمی‌کنند دهیاران و شوراها باید از قانون وبخشنامه ها مطلع باشند تا بتوانند با اشنایی قانون از حقوق روستا وروستاییان دفاع نمایند.