گزیــــده اخبــــار
صفحه اصلی/ اخبار/ رییس شورای اسلامی شهر بابل: بودجه شهرداری در سال ۹۵، ۸۱ میلیارد تومان بود/ شهر را یک فرد دگرگون نمی‌سازد/
کد محتوا : 47
تعداد
1396/06/8 10:33:26
رییس شورای اسلامی شهر بابل: بودجه شهرداری در سال ۹۵، ۸۱ میلیارد تومان بود/ شهر را یک فرد دگرگون نمی‌سازد

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر بابل، مراسم تودیع و قدردانی از اعضای شورای اسلامی دوره چهارم  و پنجم شهر بابل با حضور محمدتقی عباسپور معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان بابل،  مهندس رجب مولایی ریاست شورای اسلامی دوره پنجم و اعضای این شورا به همراه مسئولان شهری در سالن اجتماعات این مجموعه برگزار شد.


در ابتدای این مراسم رجب مولایی رییس شورای اسلامی شهر بابل با تقدیر از زحمات اعضای شورای اسلامی شهر در دوره چهارم اظهار کرد: شورای اسلامی شهر بابل باید به دنبال جذب رضایت عموم شهروندان باشد و در این مسیر باید از همه ظرفیت ها استفاده کند.


وی افزود: با توجه به آنکه شهرداری بودجه دولتی مستقیمی ندارد و از محل عوارض مردم مسئولیت های خدماتی شهری خود را انجام می دهد باید در این راه دقت نظر بیشتری کنیم تا مشکلات شهر برطرف شود.


ریاست شورای اسلامی شهر بابل گفت: ما به کلام الله قسم یاد کردیم در روز تحلیف که تمام همت خود را صرف امورات شهرداری و شهروندان این شهر کنیم و در کار شورایی باید ضمن گفتمان به خرد جمعی احترام بگذاریم و در این راه حل مشکلات مردم را همیشه در ذهن داشته باشیم

وی در ادامه عنوان کرد : بی‌شک عزیزانی که در ادوار مختلف به عنوان عضو شورای شهر بودند، از تجربیات و دانایی بالایی برخوردار بودند، اما همچنان دجار مشکلات زیادی هستیم. ن‌که شهر را دگرگون می‌سازد یک فرد نیست، بلکه مجموعه‌ای از تصمیم‌گیری‌های مدیران شهرداری و اعصای شورا است.
بودجه شهرداری بابل در سال ۹۵ بر اساس گزارش ذی‌الحساب ۸۱ میلیارد تومان بوده است.
 وی افزود در فقدان نیروهای متخصص در مجموعه شهرداری، تردیدی نیست، اگر بیش از نیمی از پرسنل جذب‌شده، نیروهای متخصص و کاربلد بودند الان اوضاع متفاوتی داشتیم. همه این‌ها نگرانی‌ای است که چهار سال دیگر بابل را در کجای روند توسعه خواهیم دید.

‍ رییس دوره چهارم شورای شهر بابل: آن‌چه در بضاعت شورای چهارم بود، ارایه دادیم

مرمر فیروزپور در جلسه تودیع و معارفه اعضای چهارمین و پنجمین دوره شورای اسلامی شهر بابل عنوان داشت :
آنچه در بضاعت شورای چهارم بود را ارایه دادیم.
 وی در سخنرانی  خود  گفت همان‌طور که شهروندان باور دارند، یکی از مشکلات، مشکلات حاکم بر اقتصاد کشور بوده که شهرداری و شورای شهر بابل نیز از آن بی‌نصیب نبودند.
ایشان تکمیل و بهره‌برداری کمربندی_شرقی_دوم از کارهای بزرگ شورای چهارم بود که وظایف وزارت راه و شهرسازی را ما اجرا کردیم.
 فیروز پور ادامه داد خرید زمین برای ایجاد پارکینگ و ساخت و بهره‌برداری کارخانه آسفالت، ساخت و بهره‌برداری  ساختمان حمل و نقل و  ساختمان_شورا از اقدامات شورای چهارم بود.
 ایشان در ادامه شورای چهارم در جهت ایجاد  پارک پردیس به عنوان یک محیط گردشگری حمایت همه‌جانبه‌ای کرد.
 وی در پایان سخنان خود گفت ان‌شاءالله با حمایت همه‌جانبه و برنامه‌ریزی  شورای_پنجم، نواقص برطرف می‌شود و رضایت مردم را در دوره شورای پنجم شاهد خواهیم بود.

 

در بخش دیگری از این مراسم محمدتقی عباسپور فرماندار ویژه بابل با اشاره به اینکه نام نیک از خادمان برجای میماند اظهار کرد: باید در اولین روز خدمت و مسئولیت کاری به فکر آخرین روز مسئولیت بود و هرکس در این مسیر خدمت به خلق کند موفق خواهد بود.


وی افزود: باید تنش های بین شورا کم شود و عرصه خدمت مدنظر قرار گیرد تا همه شهر از این فضا بهرمند شوند.


این مقام مسئول ادامه داد: نباید فضای شورا را به سمتی برد که دو قطبی شود و اگر نیت کار برای رضای مردم باشد باید به تصمیم جمعی احترام گذاشت و مردم را در نظر گرفت.


شایان ذکر است در پایان این مراسم از اعضای شورای اسلامی شهر بابل در دوره چهارم با اهدای لوح سپاس و هدایایی تقدیر به عمل آمد